bugün

malum ülkeden şaşırtmayan manzara.
az önce 3 çöp tenekesinde gördüm. poşet poşet bırakmışlar çöpe.

adam gibi ibadetinizi yapın lan.
Başlığı görünce Veganlar protesto amacıyla mi bırakmış diye düşündüm ama onunla ilgili değilmiş. Niye eti çöpe atıyorlar ki yemiyorlarsa yiyen birilerine versinler sokaklar aç açıkta insanla dolu bir sürü suriye vatandaşı var ülkede onlara da yardımcı olun.
eti kıyma, sucuk ya da küçük parçalar halinde buzluğa atamayan, fakir fukarayı da umursamayan yeni nesil nurjuvazi, nakşivazi ve kadirijivazi zenginlerinin eylemi.
(normal burjuva zaten tatiline gidiyor.)
eti bırakmaz onlar. yenmeyecek yerleri bırakıyor. leş kokusunu da yoldan geçenler cekiyor.
şehrin göbeğinde bu kokuyu çekmeyelim diye mezbaha denen yerler icat olundu. ama mağara adamına nasıl anlatacaksın.
foto alabilseydin inanılırdı.
tek problem bu değil ki. etrafta bırakılmış kelleler, 4 köşesinde taş ile bekleyen kurumuş deriler... amaç yardımlaşmak değil mi arkadaş neden yardım etmek yerine böyle yapılıyor?
sıcak havalardan dolayı bozulmuştur et.
görsel
eryaman metrosu, devlet mahallesi istasyonu çıkışında gördüm ve resmini çektim.
Kurban eti değildir. Sakadat veya deridir. Yanlış bilgi yaymayalım. iyi forumlar.
Maneviyatı, kan akıtmaktan ibaret sanıp, arkasına milyonlarca bakteri, mikrop saçarak, saygıyı, edebi top yapıp klozete atan güya dinibütün tayfanın yediği halttır.

Yardımlaşmayı, yoksulu, garibi gurabayı doyurmak, et tattırmak yerine, işkembelerini ve dondurucularını hunharca doldurarak, dini vecibelerini yerine getirmiş olmanın huzuruna yaşayan tayfa da, bu rezil tayfadır.

Yediğim şekerin kağıdını bile günlerce çantamda taşıyan ben, senin kestiğin kurbanın kellesini, postunu, ıvırını zıvırını görünce, yedi ceddini anıyorum, haberin olsun!

Bu güzelim ülkeyi, eğitimsizliğiniz, cehaletiniz ve vurdumduymazlığınızla çöpe çevirdiniz, allahtan korkmaz, kuldan utanmazlar sizi!
o et değil, et ayrılırken çıkan yenmeyecek parçalardır yanlış görmüşsündür.
görsel
kötü kokulara sebep olur ve israftır.
bir kez daha islamın nasıl gereksiz yorumlandığını gösterir. arkadaş kurbanı kesip ihtiyacı olana dağıtacaksın. çöp tenekesine bırakacaksınız neden kestiniz? çöpe attıysanız sokak hayvanlarına eziyet edenlerden ne farkınız kaldı? bir de inançlı olacaksınız.

edit: imla.
Bu sene kurban derisi toplayan hava kurumu araçlarını görmedim, Camiler de kurban derilerini almıyor. Onun yerine satın parasını getirin diyorlar.
insanlar da ya uğraşmak istemiyorlar ya da tabakhane yok yakınlarında.

işkembeyi pisliğiyle çöpe atan şehirli ayıya söyleyecek sözüm yok.
Et atılıp atılmadığını bilemiyorum ama biz bu yıl kurban derisini verecek yer bulamadık. Eskiden hava kurumu falan dolaşır toplardı derileri.
nehre bırakılan kurban artıklarından bir farkı yoktur. yazıktır günahtır.
görsel
görsel
görsel
görsel
Amk medeniyetsizleri...

He sevap işlediniz yavşaklar...
Herkesin ibadetine, inanışına saygım sonsuz. isterse maymunlar için muz kurban etsin. Sorunum yok. Ama işlemden arta kalan şeyleri sağa sola bırakmak nasıl bir pislik seviyesidir? Gömmeyi de mi beceremiyorsun. Ortalık leş gibi kokuyor. Ayıptır. Hem de senin inandığın değerlere göre günahtır.
kestikleri hayvanının, kesilmeden önceki hali ile bir farkları kalmamış. adeta maymundan türemiş insanların yaptığı eylem.
Bunlara öyle bir ceza keseceksin ki kalan ömürlerinde kurbanı yer altında kessinler.
Temizlik imandan olduğuna göre bunlar imansız.
Kâfirler kurban kesmiş.
Bu görüntüler için başka şey denemez.
tam da Arapların yapacağı eylem. Üzücü.
Eğitimsizliği, hırboluğu, cehaleti, lanet olası insan müsveddelerini simgeleyen apaçık tablodur.
Mide bulandırır, kaygılandırır, şaşkınlık ve vehametten adama küçük dilini yutturur.

Bu tip manzaralar, donunu indirip cadde ortasına sıçan insanların ülkesi hindistan' da, bangladeş' te görülürdü ancak.
Aferin bize, her geçen gün uygarlık denen o şahane durumdan hızla uzaklaşıyoruz, iyice boka batıyoruz topyekün!
Edep, adap, görgü, saygı, nezaket hak getire!
Öküz olup çıktık iyi mi?! Ve en vahimi bu öküzlükleri yaparken zerre sıkılmıyoruz, utanç duymuyoruz.
Bütün kepazelikler olağanlaşlaşma eğiliminde artık.
Bu konuda yayında ve yapımda emeği geçen, cehaleti ısrarla ülkeye monteleyen her unsura yazıklar olsun!

Çöplerden, böbrekler, işkembeler, dalaklar, çocuk cesetleri, kadın cesetleri ve daha neler neler...
Korkuyorum sözlük, kendimi ve sevdiklerimi güvende hissetmiyorum.
imdaaaaattt!