bugün

Yemek yediği yerde dışarıyı görebileceği bir yere oturur.

Kütüphanede geçirdiği vakitler genelde verimlidir, lafa tutanı yoktur.

Kalabalık yerleri pek sevmez. Küçük pastaneleri veya parkları tercih eder. Sinemada en arka koltuktadır. Yedikleri ve içtikleriyle garip sesler çıkarmaz, sessizce filmini izler gider. Sahilde boş boş gezinmeyi sever. Sanıldığının aksine yalnız aktivite yapmaktan mutluluk duyar.

Ha bir de sabahın altısına kadar uyuyamaz. Çünkü düşünceleri kalabalıktır.
ben sözlük yazarı oldum. diğer yalnızlar ne yapar bilmiyorum.

hakikaten. yarım saat önce üye oldum. nikneymime sakallı celal yalınız'dan (soy isme dikkat buyurun) mülhem sakalsız celal yazdım ve bir de baktım ki başlıklardan biri "yalnız insan ne yapar?"
Hayati yasar.

Yalnizlik gibisi var mi?
canı ne isterse.
Alışır zamanla.
yalnız insan kaybolur kendi dünyasında...
işten eve gelirken; yolunu uzatır yalnız olduğu için...
ne yaptığına dair çeşitliliği çoktur yalnız insanın. duygular açısından ise şöyle bir şeyi var yalnız insanın. analiz duygusu daha çok gelişir yalnızken. bu analiz için, kendi hayatında yaşadıkları da dahildir. ama kendisine ilaç olamazda, belki bir başkasına ilaç olabilir. bu belki yalnızlıktan kopma noktasına getirir. yalnızlığa çok düşkünse üzülür de hatta. ama en azından hayata dair bir şeyler katılabildiğini görmenin de mutluluğunu yaşar.
“Dışarıya bakan rüya görür, içine bakan uyanır”. Kendi içine bakar ve uyanır o da.
plak dinler, bol bol sigara içer, keman, gitar, bağlama çalmalıyım diye düşünür.
satın almak için ayın 15 ini bekler.

kendisi belki de çalışıyordur ve ailesi tatildedir.
kendisi evde tek kalmıştır ve bunu hiç garipsemiyordur.

hayat böyledir işte.
kimbilir belki böyle biri yaşıyordur bir şehirde.
ben şu an çay içiyorum.
Pişman olur.
Rahat olun yalnız kardeşlerim, üzülmeyin bu devran böyle gitmeyecek. Her gecenin ardında doğan bir güneş var. Siz insanlığınızı koruyun. Kendiniz olmaktan vazgeçmeyin yeter.
Kitap okur
Kendini tanır
kendini sever
Zamanla olgunlaşır
Sonra bir daha yalnızlıktan şikayet etmez.
tek başına kalabilmeyi, tek başına keyif alabilmeyi, mücadele etmeyi öğrenir. yalnızlık öğreticidir.
yalnızlık edebiyatı yapar.
Alkolik olur.
Napcak yüzüne tokatı yiye yiye kendine yatırım yapmayı öğrenir, işine gücüne verir kendini yastığına sarılıp uyur filan.
hayatını yaşar. büyük bir nimettir kıymetini bilene.
Temel ihtiyaçlar ve sırt üstü yatar.
hobileriyle uğraşır.
Yalnızlığına dert yanar ama bir süre sonra alışır. Çevresi geniş, yalnız olmayan insanlara hayretle bakar bunu nasıl başarıyorlar diye. Kendine ağlar, kendine güler.
Biraz iskoloik oldum amk. Arada arkadaşlarla takiliyoruz. Aksam eve geç gidiyorum genelde... illa bı yerleri geziyorum veya bı cafeye oturup yine çalışıyorum. pek güzel değil yani..
Kendi içinde kendi kendine sonsuz konuşmalar yapar.
Asosyallik...
Sexting.
Yapalım mı?