bugün

sebebi çok basittir.
çünkü doğuş çay bavyera eyaletinde toplanan(!) çayları münih'teki tesislerinde(!) işlemekte ve piyasaya sürmektedir, öyle olduğu için çay bize gelene kadar nakliye, gümrük vb biniyor üzerine o yüzden pahalı satılıyor türkiye'deki marketlerde.

doğuş bergamotlu çay türkiye fiyatı 35 tl.
görsel

aynı çayın alamanya fiyatı 2.99 euro, yani 19 tl.;
görsel

bugün de düdüklendiğimizi hatırladık çok şükür.

edit: "türkiye'de 35 birim olan çayın, almanya'da 2.99 birim olmasıdır." evet ama biz bunu yıllardır çomarlara anlatamadık o yüzden tl cinsinden yazdım.
Yine durup dururken türkiyenin ekonomisi almanyadan daha iyi diyip iktidarı öven alamancı eniştemi sikme isteği geldi.
yanlıştır.

türkiye'de 35 birim olan çayın, almanya'da 2.99 birim olmasıdır.
2,99 euro’yu Niye Türk parasına çevirip olayın vehametini hafifletiyoruz? Orada yaşayanlar Türk lirası kazanmıyor, Euro kazanıyor. Almanya’da asgari ücret 1557 Euro. Adam bu çaydan 520 kg alabiliyor. Türkiye’de ise asgari ücretli bu çaydan sadece 57 kilo alabiliyor!
ya bu ne kardeşim bu sözlük ürün fiyatlarının paylaşıldığı bi platform mu. o zaman ben de gidip "bir gergadan boynuzunun türkiye'de 16.000 TL iken kongo cumhuriyeti'nde sadece 25 dolar olması" diye başlık açayım. saçmalamayın lütfen. seks ve futbol konuşacaksınız buyurun, yoksa lütfen gündemi meşgul etmeyin.
kuyruklu yalan evet.
bu memlekette çayın parası üretime göre değil

siyasete göre belirlenir.

almanya da her şeyin bir piyasası vardır,

o fiyatın üstüne çıkan

topu atar.
almanya doğuş çay içmez onların mevlana çayı var orjinal.
bir, tr’de 200 lira olan rakının yunanski’de 90 tela olması diyildir..

bizi adeta sikiyiler hacılar..
üstüne üstlük güzel çaylar oraya gidiyor, bok gibi çaylar da buraya kalıyor diye duymuştum.
19 bile değil 3 birim yalnızca. yani 3 liraya alıyor gibi onlar. burada ise 35 birim.
almanya da doğuş çay içilmez

almaya da ki çay markaları aşağıdaki gibidir ;

-asrın lideri

-ümmetin reyizi

-alamanlar bizi gısganiyiiiii

-hedef 2023

-osssssmanlı geliyiiiiiiiiii

-çok maaaaaaduruz

-gavurlar bizi çekemiyi

-gızım çinki çalişiyeeeaaaa

-araaaarun bah 155 i haaaaaa

bir kaç örnek olabilir.