bugün

Genelleme yaparak konuşursak öyle sanıldığı gibi uçuk kaçık şeyler değildir.

Son derece tutarlı ve doğru, akillıca beklentilerdir genel olarak.

Kadın için en iyi, bütünsellik arzeden şeylerdir. Bir çok iyinin bir arada toplanmıs olması gerekir.

Fakat kadın şunu da istemez.

Hem aşırı zengin olsun, aşırı yakışıklı olsun, zehir gibi zeki olsun bütün en yüksek iyileri kendi bunyesinde toplamış olsun.

Öyle bir erkek yok zaten.
Olduğunu bir an icin düşünecek olsak bile o kişi mükemmel olarak tanımlanmaz.

Kadın için iyi olan ve beklentisini karşılayan sey şudur.

Eli yuzu düzgün olsun elbette fakat o da yetmez aramızda bir uyum, anlayış, birliktelik olsun, beni sevsin benim de sevebileceğim kişilik özelliklerini bulundursun kendinde. ailesine, ilişkisine sonuna kadar sahip çıksın, değer versin, sanattan edebiyattan, müzikten anlasın, ilgi duyduğü güzel uğraşıları olsun, bana bir şeyler de katabilsin, beraber öğrenebilelim, eğlenebilelim, maddi durumu iyi olsun ki iyi bir hayat yasamamıza el versin. Yani güzel bir hayati paylaşabileceģim güzel bir adam, aile babası, konusmasıni, oturmasını bilen adam gibi adam olsun. Ultra lüks bir hayattansa makul aşıriya kaçmayan şeylerdir insanları memnun edecek olan şey genel olarak konuşursak.

Yattır kattır değil anlatmak istedigim.

Ha diyeceksiniz ki iyi de kardesim biz doğru adam olduk diyelim de bunu isteyen kisinin kendine yatırı mi nedir? Kendine bir bakıyor mu da bunlari talep etme hakkını kendinde buluyor.

Ben de derim ki size, siz doğru olun doğru sizi er geç bulacaktır. Eş eşini bulur. Eğee bulamıyorsa bir türlü sen hala doğru yerde değilsin demektir.
bize yapılmış büyük haksızlıkların sebebidir.

+hem biscolata erkeği gibi yakışıklı olsun

+hem dili diksiyonu kültürü yüksek olsun.

+güzel bir mesleği bol parası olsun.

+koruyup kollasın soğukta ceketini versin

+tüm ev işlerinde yardım etsin mümkünse bol bol o yapsın

+saygı duysun sevsin sadece sevsin deli gibi sevsin çiçekten böcekten bahsetsin siyaseti siktir etsin sadece romantizmden girsin. gözlere bakarak şarkı söylesi.

oldu amk hem ayranım dökülmesin hem arkam öpülmesin yok öyle Dünya kızlar.
Sadakat. Bu olduktan sonra birçok şey kendiliğinden gerçekleşiyor zaten.
Seviyor ki sadık kalıyor. Sen de sadakatinden ötürü güven duyuyorsun.
Karşılıklı olarak da uyum varsa tadından yenmez artık o ilişki.
Beyler sizden pek fazla bir beklentimiz yok işin aslı, karakterli olsanız yeterli olur.
Birde karşınızdaki kadını dünyanın en değerli varlığıymışcasına sarıp sarmalayın demedik, kendi dünyanızın mihenk taşı olduğunu hissettirseniz yeterli olur zira bizim için önemli olan yaşadığımız dünya değil zaten sizinle kurmuş olduğumuz dünya.
her kadının beklentisi gibidir: saygı ve sevgi temelli güvenli bir beraberlik.
gavatlık.
Turk kizlarinin bir erkekten beklentileri diye baslik ver akil verenler yine erkekler he amk dangozu para he aq hirbosu uzun uzun bilgi kas ne de olsa onceki yasaminda kizdin ne mallar var ya birakinda bari basliklarda iclerinden ne geliyorsa yazsin kizlar.
Beklentileri fazla yükseltmeyin kendiniz gibi olsun..
görsel
" adam gibi yıkanın " olabiliir. banyodan öyle 2 dakikada çıkmak yok.
iyi sırt keselemesi.
ne diyorlarsa tam tersidir.

türk kadını ne istediğini beyan ediyorsa tam tersini bulur hep.

erkek dediğin güvenilir olmalı diyen bir kadının sevgilisi onu 5. kere aldattığında affettiğini biliyorum.
100 erkek gücünde olmaları.
hassas terazi olmamızı beklerler. bu sadece hanımlarda değil bizim onlardan beklentilerimiz de aynı şekilde. bakın durum şu;

1) erkek dediği ağır olacak. çok konuşmayacak.

ama sıkıcı da olmayacak. eğlenceli olacak.

sonuç olarak şöyle bir şey: az konuşacak, konuştuğunda paaat zekice bir espri yapacak herkes gülecek.

2) evine bağlı olacak. evcimen olacak.

ama gezmeyi de bilecek. ortam bilecek.

sonuç olarak şöyle bir şey: evde oturacak ama beni her yere götürecek gezdirecek. bensiz? asla. evcimen. çok gezecek.

3) piç olacak, herkesin ilgisini çekebilecek kadar cazibeli olacak.

ama gözü dışarıda olmayacak. sadece ben.

sonuç olarak şöyle bir şey: herkes ona aşık olacak o gözünü bile kimseye değdirmeyecek.

ortaya şöyle bir profil çıkıyor neticede;

cem yılmaz kadar komik, kenan imirzalıoğlu kadar ağır, memur şener şen kadar evcimen, gezi programları sunanlar kadar gezmiş, dünyanın yarısını elden geçirmiş james bond kadar çekici, leylaya kör kütük aşık olan mecnun kadar sadık.

arkadaşlar bulursanız ben de talibim. net talibim ya.
Karaoke sahnesinde seyircilere karşı bir başka sevgiliyi sevemem sevenem sevemem şarkısını söylemek. Sonra onu sahneye çıkartıp benimle evlenir misin demek.
Erkek beni yönetsin, yönlendirsin, ufkumu açsın amaaaa hep benim dediğim olsun...
bir erkekten daha fazlası...

reklam sloganı gibi beklentileri var.
her bir şeydir. evet ilk adımdan itibaren her şeyi erkekler yapmalı. misal bir erkek ve bir kız birbirlerinden hoşlanıyorlar ise kızların neredeyse yüzde 90 ı hiçbir adım atmaz. illa erkek atacak o adımı çünkü elde edilmesi gereken kızlar. biz erkeklerin herhangi bir önemi yok dışarıda milyonlarcamız var zaten..

hadi bu tamam netice itibari ile yaradılışın bir gereği olarak kadınlar "tavlanan" biz erkekler ise tavlayanız. kadını tavladın diyelim bu sefer buluşma organizasyonlarının tamamını sen yapıyorsun. bunu da kabul ediyorum neticede erkeğin üzerinde yazılı olmayan vazifelerden bir tanesi. ancak ilerleyen süreçte gene her adımı sen atmak zorundasın. ilişkide fedakarlıkların çoğunu erkekler yapmak zorunda. yapmaz isen odun derler öküz derler terk ederler. ilişki ilerledi evlilik fikri aklınızda dönmeye başladı diyelim. erkek olarak bunu hissedecek ve teklifi edecek olan gene sensin. kadınlar bu fikre sıcak baksa bile gene bir ikna etme turu istiyorlar. evliliğe ikna etmek zorundasın bu sefer. hadi onuda başardın diyelim düğün vs safhaları var. bu sefer maddi olarak aklının almayacağı bir yükün altına giriyorsun. bu mevzuda gene yüzde 60-70 civarında erkekler tek başlarına bu yükün altında bırakılıyorlar. tabi bu arada evliliğin getirdiği diğer bir çok şey bekleniyor..

şimdi bu yazı her şeyi biz erkekler yapıyoruz kadınlar lay lay lom yaşıyor demek için yazılmadı. tüm bu süreç boyunca en az erkek kadar belki daha fazlasını yapan kadınlarda var. ancak özellikle bizim ülkemizde bu yüzde 20-30 civarlarında anca olabiliyor. toplumun dinamikleri bu. erkek çocuklar olarak biz nasıl ki çok çok daha rahat ve özgür büyütülüyor isek bu özgürlüğün bedeli de yetişkin olduğumuz zaman gönül işlerinde ödetiliyor. oysa ki kadın ve erkek eşit diyoruz buna inanıyoruz. ancak iş ikili ilişki meselelerine gelince nedense hemen hemen her şeyi erkekler yapmak zorunda.
zıt karakterlerin iyi gecinebilmesi olayina inaniyorum ben. ne zaman ciddi bir tavır takınacağını bilmesi kaydıyla ponçik, güler yüzlü olması sanırım.
bir de sarışın olsa fena olmaz ama.
Saygılı,güvenilir, sadık, zeki, vicdan sahibi, kendini geliştirmeye sürekli devam eden. Kısacası; insan olabilmesi.ve bu en zorudur.
yetinmesini bilen ortalama bir türk kızından bahsediyorsak güven, sadakat, geçim sağlayabilecek sigortalı iş, az bir şey de eli ayağı düzgün olsun yeter.

benim için ise daha fazlası. bu kriterler belki başlangıç referans noktam olabilir ama asla yetineceğimi sanmıyorum. en azından hırslı olsun, her zaman daha fazlasını arzulasın ki kamçılansın. kaybetme korkusu olsun.
iphone x max, pahalı restoranlar, ( özellikle zenginlerin takıldığı mekanlar) ve luxs araba. şimdikileri çiçek börtü böcek kesmiyor neyazıkki.
Para, para, para. ille de para, para, para...
para para para.
Orospu çocukluğu.
Bunlara iyi olursan ilk seni sikmeye kalkarlar.
Nerde sorunlu, ruh hastası bir orospu çocuğu var... işte öyle tiplerle uğraşmaya bayılırlar.
Aklınız varsa evlenmeyin beyler. Beraber yaşayın, yine de evlenmeyin.
Yediği naneleri yakalayacak kafaya sahip erkek olmaması yeter kadın için mk.