bugün

eğer söz konusu aşk meşk ise piç erkek maça 1-0 önde başlar.
eğer söz konusu evlilik ise efendi erkek maça 1-0 önde başlar.
sawyer vs jack.
(bkz: piç)
ergen olunan dönemlerde piç erkeğin, olgunlaşmış dönemlerde ise efendi erkeğin kazanacağı karşılaştırmadır. çünkü efendi erkek ergenlikte olgunlaşmaya başlamıştır. ama ergenlikte kızlarımız olgunluk denen sıfatın piçlikten daha değerli olduğunu bilemedikleri için ergenlikte piçler kazanır. ama son gülen efendi erkektir. kısacası piç erkek eğlenilecek, efendi erkek ise evlenilecek erkeklerdir.

not: hiçbir kız 'ben ergenlik dönemimde de efendi erkek aradım bulamadım' vs. şeyler demesin, yemesin bizi.
efendi erkek balayına, piç erkek alayına gider.
piç erkek kız alir gider. efendi erkek arkalarindan efendi efendi bakar..
piç erkek askerde sike sike efendi erkek olur.
piç erkek 30una kadar üstündür efendi erkek 30undan sonra.
(bkz: evlenilecek erkek eğlenilecek erkek)
hatunlar piç erkeği "iyi siker" diye efendi erkeğe tercih eder. işin özü budur.
(bkz: absolutely) **
piç erkeğin göz göre göre kazandığı mücadeledir bu hacılar. pij denen zerzevat konuşur, trip yapar, kaş göz çizer, hatunu bağlar. efendi erkek ise pij bebenin muhabbet yeteneğiyle boy ölçüşemeyeceğini bilir, muhabbete dalmaya kalksa göt gibi ortada kalacağını bildiği için, "bari rezil olmiyim" diyerek kızın ellerinin arasından kayıp gitmesine göz yumar. maçın onun sahasında oynandığının farkındadır ve bu sahneye sadece efendi efendi * bakar.
barney stinson vs ted mosby olayıdır.
piç erkeğin hayat umrumda değildir . mikinin keyfine bakar coşar , eğlenir , kızlar peşini bırakmaz , götü kalkıktır , artistir ... gün gelir bu piç erkeğe hayat öyle bir tokat yapıştırır ki (bkz: hayatın sillesi) feleği şaşar. sonra efendi olmaya çalışır , ciddi düşünecek kız arar kendine ama adı çıkmış 9 a inmez 8 e hesabı kimse takmaz , sallamaz... boktan bir hayat yaşamaya devam eder bir zamanlar diye muhabbeti açılır arkadaşları arasında...
efendi erkek ise ergenlik çağında ciddi düşüncek kız arar ama nafile efenim... bu erkek modeli hayatı yanlız yaşar hep sevdiğini arar , yanında olmasını ister...
yaş 30 lara geldi mi bu efendi erkek iş güç sahibi olmuş evlenilecek erkek modeli olmuştur. kızlar peşinden koşturur ama nafile o hala ilk aşkını arar ama mantığını kullanarak içlerinden en iyisini seçer .
KAdınlar piç sever.Her kadının hayatında bir dönem serseri bişeyler olmuştur.
(bkz: uzulecegini bile bile pic erkekle takilan kizlar)
ikisi de kendi layığını bulur(tabi efendi erkek yediği kazıklardan sağ çıkabilir, piç erkek ise atacağı kazıklara devam ederse).
ergün vs. sergen.

(bkz: yersen)
piç erkek hamburgerse, efendi erkek 1,5 porsiyon iskenderdir.
kişilerin genelde hakettiklerini elde edememeleri ile sonuçları belirlenen ve farkların çıkarıldığı karşılaştırmadır.

efendi erkek seveceği için ve sevgisi doğrultusunda hareket edeceği için ulaşılabilir ve hatta yedek olacaktır bu yüzden geride kalacaktır.

fakat piç erkek ulaşılmayan olup, onun için kimsenin değerli olmadığının bilinmesi yüzünden kızlarımızın 'en değerli ben olucam' tripleri sebebiyle tercih ettikleri erkektir. hepsi onun değer vermediğini hissettikçe daha çok sever ve efendi erkek ile kaşar sevgilisi kavramına karşılık piç erkek ile aşık sevgilisi kavramı çıkar. sonra da erkeklerimiz 'biz efendiyiz biz sevdik bak kollarım onun yüzünden böyle' der, sonra sevgisini doğru kanalize edemediği gerçeğini kabullenmez, üzülür, ağlar.

ve hala ders almaz, aynı bok yolunda devam eder. aferin.
tecrübelerime dayanarak bir kaç lafım olacak benim bu konu hakkında;

ilişkilerimde her iki erkeği de oynadım. yani kız peşinde gollum da oldum, istediğimi alıp tekmelediğim kızlar da oldu. gerçekten kadın doğası çok garip. neden?

herkes gibi ilk başlarda kuyruk acısı olmadan, sevgi kelebeği modunda tek bir insana sonsuz sevgi besledim. uzun müddet beraber olduktan sonra piçin biri için vurdu kıçıma tekmeyi. ilk başlarda anlamadım, peşinden koştum. haliyle kendimi daha da düşürdüm.

bu olaydan sonra aklımı kaçırıp, biz erkeklerin "vur kaç taktiği" olarak özetlediği taktiği uyguladım. bir çok kızla tek gecelik takıldım. beni sevdiğini bildiğim insanı defalarca farklı kızlarla aldattım. en sonunda sıkılıp ayrıldım. bu defa da o beni bırakmak istemedi. gece malum işi yaparken "seni çok seviyorum" dediğim kızın ertesi gün yüzüne bakmadım, kıymete bindim.

şimdi ben yanlış mı anlıyorum, yoksa bu kız milleti itilip kakılmaktan, piç deyu tabir edilen erkeklerin içlerinde kalan son bir iki sahte duygu kırıntısına minnet etmekten çok mu haz alıyorlar? efendi erkeklerin kendilerini et parçası olarak değil de insan olarak görmelerinden rahatsızlık mı duyuyorlar? nedir bu yani? anlamıyorum, anlayacağımı da sanmıyorum.
efendi erkeğin içindeki piçlik bir gün uyanabilir, ama piç her zaman piçtir en azından sürpriz olmaz. bilerek s*kilmek bilmeden s*kilmekten çok daha iyidir. kötüler asla değişmezler o yüzden zararsızdırlar. çünkü neyle olduğunuzu bilirsiniz en azından...
Damat ferit vari adamlar piç olan...Kafa kemal vari adamlar efendi olanlar...Bu örnek bu kavramları zihinde daha iyi canlandırmaya yarayabilir.(Türkiye kıstas alınarak)
piç erkek diye tabir edilen erkek, ergen kızların 'esrarlı bakan serseri'*takıntısının baş kahramanıdır. zaman ilerledikçe o serseri, piç erkek olur. büyüyüp serpilen kızlar da bu 'piç erkek' lere biterler. ama ne zaman ki evlenme zamanı geldi, işte o zaman devreye 'efendi erkek' girer. neden?

çünkü piç erkeği aile ile tanıştıramazsın.
piç erkekten baba olmaz.
piç erkek oturaklı iş bulmaz.
piç erkek aynı saatte eve gelmez.
piç erkek çapkın olur.

vs vs...

bir de, piç erkek devamlı değişiklikler içinde yaşamaya mahkumdur, efendi erkek ise düzenli bir yaşama sahiptir.

her kadın erkeğinde biraz 'piçlik' olsun ister mi? isteyen var elbet...
piç erkek vs efendi erkek başlığında merak ettiğim neden sürekli kadınlar üstünden galibiyet sağlama düşüncesi var...

piç diye tabir edilen erkeğin hayatı genellikle değersiz olur ki bu değer kavramı üzerine de ayrı bir tartışma yaşanabilir. cevremde ne kadar bu sınıfa ait olan insan varsa hemen hepsinin 2 veya 3 tane cep telefonu hattı, 4-5 tane e-mail adresi, kafalarında sağa sola fırlatılmaya hazır en az 732894723 yalan ve nereden bakarsanız bakın stres dolu bir hayat var.

bu hayatı tercih etmeleri sebebiyle mutlu olduklarını söyleyenler ve öyle görünenler vardır. fakat ben onlara inanmıyorum nedeni çok basit; yalancılar çoğunlukla... bir insanı tanımak için en son kendisine sorun diyordu geçenlerde izlediğiim dizide.

öte yandan efendi diye tabir ettiğimiz erkek çok mu şükeladır? hayır efendim o da aynı çan eğrisinin diğer ucunda efendilik adına "regresion" bir nevi pısırıklıkla kendini sorgular durur. daha çok mütevazi ve verici bir hayat sürmesinden dolayı da her zaman kaybetmeye kendini mahkum etmiş bir ikileme düşmüş olabilir.

en iyisi hiç bir sınıfa aidiyet duymamak, dilediğiniz hayatı kendinizi mutlu edecek şekilde yaşamaktır. öncelikle kendinizi tanımanız tavsiye sebebidir.