bugün

beni kendi mutfağımın chefliğinden türkiyenin chefliğine atayacak olan yarışmadır. ilerleyen günlerde show tv de izleyicilerimle buluşacağım. fan club için acele edin! *
http://www.masterchefturkiye.com
tanıtım filminden anlaşıldığı kadarıyla, yabancı yapım olan "hell's kitchen" programının kötü bir çakması.
programın reklamlarında gördüğüm üzere, yarışmacı olacak kişileri seçen kişiler pek bir atarlıdır. * *
salak bir show tv programıdır. daha başlamamıştır. ama o fragmandaki morlu adam kim ise ağzını burnunu kırasım geldi.

"morlu: afedersiniz ama ben köpeğime mama versem daha düzenli verirdim." var mı böyle bir şey ya?
reklamında jürinin ''benden bunu yememi mi bekliyorsun'' demesi jürinin g*tünün fena halde kalktığının belirtisidir.
(bkz: batuhan zeynioğlu)
ağlaya zırlaya yemek yapılacaksa yapılmasın diyebileceğim program.
şimdiden yemek yapmanın da içine edecekler gibi bir his var içimde.
yemek gergin, hırslı ve hızlı olmaz.
acele işe şeytan karışır.
seçici kuruldan birisi bildiğin peltektir.
(bkz: bokunu çıkarmak)
(bkz: yaptığınız yemeğe sokim)
tutmayacak,sıkıcı olan saçma bir show tv programı daha. 3 tane adı sanı bilinmeyen adamı koymuşlar oraya içlerinden birisi vay efendim eti pişiremedi diye yarışmacıyı itin g.tüne sokuyor.
sabahki yayınında sanki, türkiye nin sihirbazı ya da keskin nişancısını seçiyorlarmış gibi gerilimli müziklerle yarışma işini iyice abartmış program. bu yemek işleri bitti gibi bişey.. artık herkes kıyafet yarışmalarını izliyor..
orjinal versiyonu çok güzel olan, çok zor bir yarışmaydı. yalnış hatırlamıyorsam bbc'de yayınlanmıştı. katılımcılar gerçekten bir restoran şefi gibi performans gösterip lezzetli ve orjinal yemekler hazırlamak zorundaydı. bu arada ciddi bilgi birikim de gerekiyordu tabi o yemekleri hazırlamak için. bakalım bizim versiyon nasıl olacak. inşallah ortasına biberiye dikilmiş kuru fasulya ile karşılaşmayız.
jürinin boyuna yemek yediği ve insanüstü performans sergilediği yarışma. et, balık, börek, sebze, meyve, hamurişi, acı, ekşi, bin türlü baharat, pasta, tatlı vs.
bütün bunları yiyip de acaba ishal olmuyor mu bu insanlar? ne bileyim, mideleri falan yorulmuyor mu? bütün gün allah ne verdiyse midelerinde karıştırıyorlar. dahası o kadar değişik lezzetten sonra yemekleri "iyi" "kötü" diyerek değerlendirmeye çalışıyorlar. onca yemekten sonra lezzeti, lezzetsizi nasıl ayırt edebiliyorlar acaba.
birbirinden gıcık jürisi -hele ortadaki tombul jüri üyesi- olan aşçı yarışması.
acıktıran yarışma. elenen şefleri öğrenci evimize bekleriz.
şeflerin, her yarışmacının yemekleri için, kameraya karşı yaklaşık 30 saniye birşeyler çiğnedikleri tuhaf yarışma... yutuyorlar da...

renkli renkli pantolanlar giyen şef gerçekten çok medyatik bir tip olacağa benziyor..
show tv nin genel yayın yönetmeni acaba obez mi diye kendime sormama sebep olan bir başka yemek programı.jürinin yarışmacıları aşağıladığı, terslediği anlara denk gelmek sinir bozucu.
gayet eğlenceli, kendini izlettiren program.

bir de jüriye sözlükten atar yapan, tv eleştirmenliği konusunda rüştünü ispat etmiş, tanınmış, aynı zamanda da alçak gönüllü ve objektif bir izleyici kitlesine sahip.
bunun orijinal formatı amerikan. ve yurt dışındaki formatta jüri üyeleri özel insanlar. ya şefler ya restoranları var falan.. işin mutfağından insanlar yani. yarışmacılar da master chef olmak için yarışıyorlar ama onlar da hep bir yerlerde çalışan aşçılar. öyle ev kızları ya da ev erkekleri değiller yani...

neyse youtube'a yazın "master chef", göreceksiniz zaten ne demeye çalıştığımı.
--spoiler--
son 15 dakka kaldı.
--spoiler--

batuhan şefin türkçeyi katlettiği programdır. burdan dakka ne anlama geliyor diye sormak isterim. aşçılıkta usta olabilirsiniz ama ilk önce türkçeyi ögrenmek gerekir. dakka bangladeş in başkentidir. okuşu dakka dır. ayrıca güney asya nın en büyük şehirlerinden biridir. git türkçeyi ögrende gel.
izlerken komünist bir baba edasıyla "ulan itoğulları o beğenmediğiniz yemeklerle 75 çinli doyardı" demek istediğim program.

hem pembe pantolon mu olur lan? şişman ve artist jüri sanaydı sözüm.
Bu nasıl sunuştur? Sanki fear factor sunuyorlar. (bkz: Kan ter gözyaşı)
Bu baskıya dayanamayanlar ne demek abi?
jürilerinin oldukça itici olduğu yarışma dünyayı ben yarattım havaları te allahım ya birisi komık olduklarını sölesin şunlara.
bir jürinin yarışmacıya "bunları yiyip evde kusuyorum ben." demesi yarmıştır efenim. yarışmacının oturup ağlaması ayrı bir olay zaten.
güncel Önemli Başlıklar