bugün

Maddi sıkıntılardan intihar eden 4 kardeş!

Birisi müzik öğretmeni

Birisi kurye

Kalan ikisi ise iş bulamadığından dolayı işsiz.

Bu kardeşler elektrik faturalarını bile ödeyemediği için, bakkala olan borçlarını bile ödeyemediği için beraberce canlarına kıydılar.

Bunun sorumlusu kim peki?
mutlu musun imamoğlu?
toplu ruh hastalığı yaşayan kardeşlerin intiharı.

kimse sorumlusu değil bunun.

sen kendini düşünmüyorsun devlet mi seni düşünecek.

Biz salak Mıyız o kadar net yapıp hukuk kazanıp okuduk avukat olduk ayda 15 20 k net gelir elde ediyoruz.
makarnaya vatanını, namusunu satanların anlıyamayacağı insanlığı yapmışlar.
çok acı bir olay, derdim çoktu birde bunlar üzdü, toprakları bol olsun, inşallah gittikleri yer daha güzeldir.
Daha acı olan ise dört kardeşin cansız bedenleri evden çıkarılır çıkarılmaz özel elektrik kurumunun 2 aylık borç sebebiyle evin elektriğini kesmeye gelmesidir.

Bu tonlarca vergi affı neden sadece godomanlar için yapılır da insanlar böyle çaresiz ortada bırakılır?
intihar ettikleri için ahiretlerini de kaybettiler, cehenneme gittiler.
Yazık.

(bkz: asla pes etme)
Ülkeyi soyup soğana çeviren siyasal islamcı münafıkların ilgilenmediği hatta onlara bağlı ve mahkum ülke basın ve yayın organlarının sansürlediği ve üstünkörü işlediği vahim olay. Saraylarınızda şatafatlı ve debdebeli iftarlar vermeye devam edin bakalım nasıl olsa mazlumların ahı arşa çıkmıyor ya...
Ne desek boş
Devlet niye var görevi ne bunları sorgulamak gerekiyor.
enflasyon yüzde 8 kardeşim, boşuna intihar etmişler. bakın mal troller pardon ak troller 15 20 k gelir elde ediyormuş. yalaka olmak herkesin harcı değil, evet.
kurye en az 2500 maaş alsa
müzik öğretmeni memur değilse kursta falan çalışıyorsa 2500 alsa 5000 eder. ortalama bir memur maaşı. nasıl geçinememişler?
hadi geçinemediler çözüm canına kıymak mı?
istanbul da değil de daha küçük bir şehirde olsalar bir nebze olsun rahat ederlerdi o ayrı. malum istanbul yaşaması en pahalı şehir.
Bence altında başka nedenler vardır, bilemiyorum.

edit 1 : Yorumum sizi neden rahatsız etti onu da anlamış değilim. Eşi çalışmayan 3 çocuklu bir memur ailesi bahsettiğim para ile Türkiye'nin her yerinde geçiniyor.

edit 2 : bak bir sorum daha var. Siyanür mahalle bakkalında satılan öyle kolay bulunan bir şey haline geldi de benim mi haberim yok?

edit 3 : 4 kardeş te antidepresan kullanıyormuş. Muhtemel ki biri hem kendini hem diğerlerini zehirledi.

--spoiler--

Gazete haberinden alıntı:
35 yıllık arkadaşları olduğunu söyleyen kişinin verdiği röportajda;
Durumlarını düzeltmek, borçlarını kapatmak için Mersin'de bir miras olayı vardı. Ucuza gitmesin diye biraz bekletmişlerdi. Aile Sosyal Bakanlığından geldiler, başvuru yok dediler. Haber vermedikleri için yardım da gelmemiş.

--spoiler--
detayları irdelemek lazım ancak durumun çok yasıtıldığı gibi olduğunu sanmam.
olay örgüsünde ki her şey akıl ve ruh sağlımız yerinde değil diye bağırıyor.
Allah taksiratlarını afftesin.
Allah taksiratlarını affetsin. ne dertleri vardı kim bilir...
Akıl hastalıkları genetiktir. 4 kardeşin istanbul' da aynı evde işsiz güçsüz yaşaması en saçma kısım bu zaten. Bunlardan biri bile neden evlenememiş?
Böyle bir aile tanımıştım ben .

Olay sadece maddiyat kaynaklı ise çok çok büyük olay olması gerek. Belediyeler , kaymakamlıklar geliri olmayanlara yardım ediyorlar. Iclerinden biri de öldürmüş olabilir onları. Bu olayda da şizofreni vakası var gibi geldi.
üzücü bir hadise. intihar etmeden önce kapıya bıraktıkları " dikkat içeri girmeyin içerde siyanür var " notu kardeşlerin hassas ve ince ruhlu insanlar olduklarına karine. zaten bu tip insanlar değil mi tutunamayanlar.
Ülkeyi 17 yıldır yöneten reisine söyle mavi mask.
bu ülkede cocuğuna pantolon alamadığı için intihar eden baba,
çocuklarının karnını doyuramadığı için kendini asan anne,
dersane parasını annesi ödeyemedi diye intihar eden çocukları gördü bu gözler.

ama ne hikmetse bizim yalama tayfaya göre bunun kimseyle alakası yok, kendi sorunları, ruh sağlıkları bozuk.

ülkenin şu ekonomik durumunda bir sokağa çıkıp 10 kişiyi çevirin bakalım yoldan ruh sağlığı düzgün adama denk geleceksiniz bu ülkede.

daha 3 ay önce insanlar soğan alabilmek için para biriktiriyorlardı.

komşun açken tok yatma diyen peygamberin aç gözlü ümmetinin riyakarlığının zirvesidir bu yaşanan olay ve yapılan yorumlar.
"Çok güzel insanlardı. Parasızlıktan böyle bir şey yaptılar. Maaşına haciz koyulursa, bakkala borcu olursa, kirayı veremezse ne olur?"

başkalarına zarar gelmesin diye kapıya 'dikkat siyanür var' yazmalarından belli iyi kalpli oldukları. öbür dünyada huzur bulurlar inşallah.

https://twitter.com/yenis...tatus/1191989730956730369
intihar etmek yerine keşke örgüt kurup, soyguna eyleme falan kalkışsalardı, örnek alacak insanlar olurdu en azından, ülkeye bi nebze ders verirlerdi. Çok üzüldüm, daha iyilerini hak ediyorlardı, bu adaletsiz ülkenin ve dünyanın hakkından gelmemiz gerekirdi!
Bir toplumda böyle ölümler varsa bu tüm toplumun suçudur.

Ben suçluyum, siz, hepimiz suçluyuz.

Trajediyi bir zorunluluk, siyasi bir hesap sorma aracı yada gizem olarak ele alamayız.

başkasının ölümü, en hakiki mesleğidir çünkü insanların.
Siyanürü nerden bulmuş bunlar? Acımasız olacak ama onlar için en iyisi bu sanırım bazıları tutunamaz bazıları da tutunamadığının farkında bile olmaz bunlar farkındaymış. Son olarak neden siyanür aq.
Çünkü ehonomi çoh eyü.
Başkaları girmesin ve onlara da zarar vermesin diye kapıya dikkat yazısı asmışlar ölmeden önce.

Allah rahmet eylesin . Böyle son anlarında bile naiflik yapan insanlar parasızlıktan ölürken, illegal yollarla , hak yiyerek yaşayan ve gocunmayan insanlar rahatça yaşayabiliyorlar.
bir yanda devleti soyanlar.

bir yanda bunları ölümüne savunanlar,

öbür yanda kıçına don alamayan ama

bunlar giderse mahvoluruz diyenler,

başka bir yanda intihar edenler.

bu kadar.
O kestirdiginiz elektrikler carpsin sizi.
hala imamoğlu diyen embesillerin yaşadığı memlekette meydana gelmiştir. böyle süzme salaklar yaşarken masumlar canlarına kıyıyor veya hayatlarını kaybediyor.