bugün

harika bir amme hizmeti. devamlı merak ettiğim ancak büyüklerimden belli bir yıla kadar veri alabildiğim, şu an açılmasını heyecanla beklediğim e devlet uygulaması.

https://www.turkiye.gov.t...ust-soy-bilgisi-sorgulama

edit: 1800 yılına kadar veri alabiliyorsunuz.

edit2: şu an site kilit. özelden ulaşan arkadaşların ricasıdır; soyuna-sopuna bakabilen arkadaşlar siteden kopyasını aldıktan sonra ivedilikle çıkarsa bizlere de sıranın gelmesi için iyilik yapmış olur diyorlar.
ilginç inşallah buluruz. gerci biliyoruz da. merak işte.
Aslında tehlikeli bir hizmet. Eli ayağı rahat durmamış akrabalarımızı bulabiliriz buradan.

Kuzenleri falan görebiliyor muyuz ben onu merak ediyorum.
(bkz: bakan çıksın kasıyor)

10 dakkadır yoğunluk yüzünden bakamadığım hizmettir.
soyunu sopunu internetten öğrenenler utansın. *
devletin sitesi nasıl çöker arkadaş biri açıklasın?
google face twitter çökmezken koca devletin sitesi nasıl çöker/yavaşlar.
görsel
Soyumuz saraya mı dayanıyor bakalım. Şüphesiz balikesirli soyludur.
çok şükür anadolu çomarı, karadeniz hamsisi falan yok soyumda 200 yıllık istanbulluyum.
(bkz: dedeye sahip çıkalım)
Güzel uygulama.

Annemin babasının babasının babasının babasına kadar buldum. Gayrısı yok.

Alın link : https://www.turkiye.gov.t...si-sorgulama?belge=goster
Bekleme süresi hizmet veren kuruma göre değişir diyor kim bu kurum bu kadar kötü. Nufus müdürlüğü çok kötü sisteme sahip herhalde. Şüphesiz balikesirli bekliyor. inşallah tünelin ucu bombok bir yere çıkmaz.
görsel
20 dakikadır bu halde. benim bir soyum yok sanırım, sistemde vicdanlı olduğu, söylemeye dili varmadığı için oyalıyor zahar.
çok merak ettim şimdi ama inatla yarım saattir hala yüklenmedi üzdü.
heralde karşı tarafta bir insan oturuyor, senin sorgulama sayfasına girdiğini görünce kalkıp doslayarı araştırıyor yoksa bu kadar yavaş olamaz.
Desene 200 yıllık rum kırmasısın. Neyse üzülme.
mouse'a çokça tıklayıp, ekranda şöyle bir daire çizince açılıyormuş. asdfghjk..
En iyisi gece denemek.
yıllarca kendi mahallesinden bile göç etmeyen soyumu göstermiş uygulamadır. heralde hakiki bir uygurluyduk, bu kadar yerleşik hayat da olmaz.
Siteye girebilenlerin olup olmadığını merak ettiğim ve var olduğunu öğrenmemin tuhaf bir şekilde mutlu ettiği uygulama.
milletin soy ağacına bakma ihtiyacı varmış, ben de ilk bakanlardanım. güzel bir hizmet olmuş. sanırım gün sonunda "1 günde en çok tıklanan e devlet uygulaması" alanında rekor kırabilir.
çok gerçekçi lan. aynı devlet kurumunda sıra bekler gibi bekliyorsunuz.
40 dakikadır bekleten sistemdir. sanki kavimler göçüne kadar sorguluyor sistem, vallahi çok heyecanlı.
görsel

koca devlet sitesi bozuldu amk!
Nasıl bir abanıldıysa uygulamaya bile girmiyor. Bu ne soy merakı. Sanki afedersiniz abdülhamidin sol daşşağısınız amk.
az önce ingiliz olduğumu öğrenmeme sebep olan uygulamadır.
soyumu öğrendikten sonra istemsiz 5 çayı isteği ve serçe parmağının kendiliğinden kalkmasına engel olamadım.
güncel Önemli Başlıklar