bugün

olması gerekenin önüne geçemezsin. gerekir ve yapman gereken neyse onu yaparsın. bazı şeyler sık sık düşünülmez, o an gelmiştir veya gerekmiştir ve yapmışsındır. bunun doğru veya yanlış olması gerektiği gerçeğinin altındadır.

o yüzden dramatik, hatırlanması gereken bir yanı yoktur. eskinin çöplüğünü eşelemek sadece üstünü kirletir.
olamayacak şeydir. eğer silebiliyorsan zaten değer vermiyorsundur.
ancak hayatından madden uzaklaştırabilirsin manen değil.
ben degil o, bendeki onu sildi.
silinmez elbet. ama en azından karalanır. sol yanına kazıdığın kişinin üstüne kurşun kalemle çizgi çekmek ne kadar işe yarar o da ayrı bir mevzu. ama o sildi. başardı. tebrik ederim.
8 aydır deniyorum,

o da psikolojik tedavi almaya başladı.

ben de almaya başladım.

karşılıklı bir yorgunluk, bitkinlik.
Sistem geri yükleme ile bazı hatıraları kurtarabilirsin.
Numarasını silip tekrar eklediğim veya artik whatsapp durumuna fotografina veya cevirim ici olup olmadigini kontrol etmemek icin de kendime defalarca soz de verdim... ama hicbirini tutmadim hala da tutmuyorum tutamiyorum. Benim herkesten cok ihtiyacim var ona. Benim ben olabildigim tek yerdi onun yanı. O benim ona kör kütük aşık oldugumu goruyor da gormezlikten geliyor... silmeyip de ne yapiyim... benim onu silmem şart.
bu silmenin altında yatan sebep eğer yaptıkları ise gocunmam.
ama bir sebep yokken silememem, verdiğim değer davranışlarım olur.
subkejt
Silerim. O gelir benim hayatımı, değerlerimi siker ise bende onu silerim.

Silmiyorsanız zaten karakterinizde bir sorun vardır.

Zira kimse sevdiği kişileri "ay bugün buna yol vereyim" deyip silmiyor.
Zor olur. Fakat gereklidir. Hayatımda bana zarar vericek insanı hayatımdan çıkarırım. Çıkardım da.
kimsenin isteyerek yapmadığıdır.

değer verdiğiniz insan sizi buna mecbur bırakmıştır.
Canımı sıktıysa benim için çok kolaydır.
Erkeklerin tamamı degerden anlamadıgı için silkip atmalı alayını.
bir türlü yapamadığımdır.
Cok zor, asiksaniz. Dost kalalim klisesi hep yansimasi bunlarin.
Gerekli durumlarda yapılması gerekendir.

Çürüyen kısmı gözden çıkaramazsan her yerin çürümeye başlar.
Çok deneyipte yapamadığım eylem.
zor ve can acıtan bir karardır. zaten insanı bu duruma getiren sebeplerdir asıl can yakan. hatta muhtemelen bu kişi sizi hayatından silmiştir siz de silmek zorunda bırakılmışsınızdır.
Zaman oraya getirmişse yaşam silmeyi istemişse teslimiyet vakti gelmiştir, kabul edilmelidir.
duruma göre şartlar uygun olmadığı için bazı insanların çok önemli bazı özelliklerini derhal tanıyamadığından olabilen bir durum.

şunu, altını kalın kalın çizerek söylemek gerekir ki, aslında her insanın her türlü özelliğini bilemezsin. çok sevdiğin insanların senin tanımadığın ama hiç sevmediğin özellikleri olabildiği gibi, hiç sevmediğin insanların da senin çok sevip de onlarda olduğunu bilmediğin özellikleri olur.

aslında kendi nikahlı eşin dahil, her insanı- icabında kendi kardeşin falan da dahil- her özellliğini tanımadan seversin, ya da sevmezsin.

şartlar ve zaman öğretir insana kim kimdir. hiç kimseyi bir anda tanıyamazsınm sadece belirli birtakım özellikleri çok iyi bulursun, bu sana o şahıslar dostluk yapma güvencesini kazandırır.

denizde bacağına kramp girer, bütün çok sevgili dostların iskeleden şöyle yap, böyle yap diye bağırırlar, senin en lavuk bildiğin, hakkında aptal bu falan diye dedikkodu yaptığın adam suya atlar ve seni kurtarır.

o şart oluşmadan ne o sevgili dostlarının öyle olup olmadığını, ne de o lavuk sandığın adamın adam gibi adam olduğunu anlarsın.

adam senin çok sevdiğin dostundur, yıllarca bir içtiğin ayrı gitmez, çok zeki birisidir- bi ortam oluşur, orada zenci bir adam vardır, senin bu dostun o zenciye düpedüz düşmanlık gösterir, mesela. adam resmen ırkçıdır. senin yıllardır sürdürdüğün dostluğunda tek bi tane zenci sahne almamıştır. aldığı anda o adamın öyle bi özelliği olduğunu anlarsın, daha önceden de o bunu senden gizler.

böyle bişey bana oldu, ben de daha o akşam, kusura bakma, akıl şu bu iyi hoş da, böyle bi özelliğin olduğunu bilmiyodum, diyerek ilişkilerimi bitirdim, onunla.

yani kısaca- aslında hiçkimseyi tam olarak tanımazsın, bir kimsenin senin çok sevdiğin özellikleri olması, senin hiç sevmediğin özellikleri olmaması anlamına gelmez.
benim ona verdiğim değeri bana vermiyorsa yapmamın zorunlu olduğu eylemdir. zor olmayacak mı elbette olacak ama sen onu severken onun için fedakarlık yaparken o senin onu sevdiğinin, verdiğin değerin yarısını bile veremiyorsa silin gitsin..
yaklaşık 1 ay önce yaptığım eylem.

biraz zor olsa da gerçekten rahatlıyor insan, kabahat karşı tarafta olduğu için vicdan azabı da çekmiyorum.

artık kimseye bu kadar fazla değer vermiyorum sözlük.

Bir zall bir ben bir de bebek.
çok zor ve yıpratıcıdır, bazen de imkansız. O olmadan, onunla devam edersin hayatına
Bazen yapılması gerekendir. Soğukkanlılıkla yapılır.
Önce bastıra bastıra yazarsın sonra da kazıyarak silmeye çalışırsın..