bugün

emine erdoğanın giyimini eleştiren mektubu yazan kimse.. izmir milletvekili..
eşiyle birlikte kadın hastalıkları uzmanı olan chp izmir milletvekili. ayrıca modern, dobra ve nazik tavırlarıyla gönülleri fethetmiştir. severek takip ediyoruz kendisini.
emine erdoğana uzun bir mektup yazarak,kendisinin modern türk kadını görüntüsüne uymadığını belirten izmir milletvekili
ali saminin akrabası olduğunu düşündüğüm şahıs. emine erdoğanın da yolunun turgay şerenin yakınından geçmesini ümit ediyorum bu hanım aklıma geldikçe...
Bebek tecavüzcülerinin ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını öngören yasa teklifinin bir an önce Meclis gündemine alınarak yasalaştırılmasını talep eden izmir milletvekili. Bu konuda kendisine destek vermek için:
http://www.tbmm.info/cananaritman
bülent arınc'ın canan arıtman hakkında ab milletvekilleriyle arasında soyle bir konusma gecmistir:
-*bizde 48 bayan milletvekili var sizde bayan milletvekillerinin sayısı kac?
+*bizde fazla yok ama biri var ki * 48 ine deger.
19 mart 2007 tarihinde aşağıdaki soruları sayın başbakanımıza arz etmiş insan.

1. 4,5 yıl önce, seçmenin sadece %25'inin oylarıyla elde edilmiş bir Meclis çoğunluğuna dayanarak ve yalnızca kendi partinizin oylarıyla bir Cumhurbaşkanı seçmeyi demokratik buluyor musunuz?

2. Demokrasi sizin için "olmazsa olmaz" mıdır, yoksa "amaç değil araç" mıdır?

3. Cumhurbaşkanlığı seçiminin sizin açınızdan Anayasaya uygunluğu yeterli midir yoksa demokratik bir seçimle toplumsal kabulü sağlaması mı daha önemlidir?

4. 4,5 yıl önceki oy oranlarınızla seçmenin %75'inin oy vermediği, güven göstermediği bir parti olarak sadece kendi oylarınızla Cumhurbaşkanı seçmenizi "azınlığın çoğunluğa dayatması" şeklinde değerlendirir misiniz?

5. Hakkında çeşitli suçlamalar nedeniyle fezlekeleri olan birinin yargılanıp aklanmadan Cumhurbaşkanı olmasını ahlaki buluyor musunuz? Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan rejimimizde bunun bir örneği daha var mıdır?

6. Cumhurbaşkanlığı görevini Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin tavizsiz savunuculuğunu yapmak, devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla uzlaşı sağlamak, laik devlet, ulus devlet, üniter devletten yana taraf olmak olarak görüyor musunuz?

7. Birleşmiş Milletlerin terör listesinde yer alan El Kadı'ya kefil olan, Hikmetyar'ın önünde diz çöken birinin Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olmasını doğru bulur musunuz?

8. Cumhurbaşkanlığı için Anayasamızda yazılanların ötesinde yazılı olmayan ama devlet geleneğimizde olan tüm özelliklere eksiksiz olarak sahip olduğunuzu söyleyebilir misiniz?

9. Ülkemizin ve milletimizin huzurunu, ekonomik ve siyasi istikrarını her şeyden önemli görerek Cumhurbaşkanlığı adaylığı için toplumsal bir uzlaşı arayacak mısınız?

10. Cumhurbaşkanlığına aday olacak mısınız?
her türlü çocuk istismarına karşı olan ve bu konuda mecliste çeşitli çalışmalarda bulunan, tebrik ettiğimiz kadın vekilimiz.
23.dönem izmir milletvekili.

(bkz: cumhuriyet halk partisi)
bireysel silahlanmaya destek veren insan olarak aklımda kalmış. erkeek gibi bağyan mübarek.
bireysel silahlanmaya destek veren sosyal demokrat bünye. tabanca kullanırmış, yakışır ablama.
--spoiler--
Çünkü Cumhuriyetin kuruluş felsefesine aykırı düşünceler taşıyan, cumhuriyet kazanımlarını koruma hassasiyetleri olmayan bir çiftin ebeveynlik yapacağı çocuğun dünya görüşünde sapmalar olabilir. Bu, kız çocuklarını daha fazla etkileyebilir, başı kapatılabilir, daha ağır bedel ödeyebilirler. Kendi çocuklarını istedikleri gibi formüle edebilirler. Ancak SHÇEK'in koruması altında olan çocuklar milletin çocuklarıdır. Ben de milletin çocuklarını Gül ailesine emanet etmek istemem.
--spoiler--

herşeyi geçtim. saçmalıklarının hiçbirini anlatmayacağım burada. yanlızca tek bir konuya değineceğim. shcek'in koruması altında ki çocuklar...

yahu bunlar değilmiydi tecavüze uğrayan? dayak yiyenler, hortumla yıkananlar, hayvan muamelesi görenler. bunlar shcek'in bünyesinde değilmiydi?

şimdi mi aklına geldi bu çocuklar. çocukların her derdi bitti, gül'ün evlatlığı olursa değişecek kafa yapısı kaldı. derdimize bakar mısın? bunlarla uğraşacağına shcek'in yapısıyla, çalışanlarıyla ilgilen. dikkat çekmek için, bok atmak için herşeyi yapıyorsunuz ya, bunu da yapın, çocuklarla ilgilenin. söz haber yaptırmak için elimden geleni yaparım.

illa birilerine yaranmak istiyorsan, birazda bu millete yaran, bu milletin çocuklarına yaran. ama emellerine alet etme...
--spoiler--
Çok partili günlerde başladı CHP'nin muhalif olma tavrı. Birden fazla partili döneme kadar halkı istediği şekle soktuğunu düşünen CHP, Menderes hükümeti kendilerini şamar oğlanına çevirdiğinde neye uğradığını şaşırdı ve o günden beri saldırgan bir politikayı tercih etti. Bu seneki cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde CHP'nin ne mene bir oluşum olduğunu da iyice idrak etmiştik.

Karşı çıktıkları hiçbir şey olmayınca da komik bir hale geldiler ve komikleştikçe saldırdılar, saldırdıkça komik oldular. Aklı başında CHP'liler bile yılların partisinin haline iç geçiriyorlar hatta onlar da gülecekler ama zor tutuyorlar kendilerini, kıhk kıhk diye ses çıkıyor kendilerinden. Bu tiyatroda sahne çıkan isim bu sefer CHP'li Canan Arıtman oldu. Baykal, yaşı biraz ilerlediğinden olsa gerek kulübeye çekildi galiba bu aralar. Gerekli kondisyonu topladıktan sonra daha da rezil ve rüsva olmak için geri dönecek.

Haftanın son günü okuduğum bir haber beni bu satırlarla uğraşmaya itti. Cumhurbaşkanı (-mız ekini eklememe hakkına siz de sahipsiniz) Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Hanım, geçtiğimiz günlerde Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu'nu ziyaret etmişler ve 12 yaşındaki bir kız çocuğuna koruyucu aile olmak istemişler. insanlık adına güzel bir girişim var ortada. Ortada böyle bir şey var ama bir de olayın CHP boyutu var. Halk Partili Canan Arıtman, ağzından köpükler saçarak Gül ailesinin bu isteğine anında karşı koyuyor: Olamaz!

Canan Arıtman, Ben milletin çocuklarını Gül ailesine emanet etmek istemem diyor milletin tepesindeki bir aileye. Bakın devamı da şöyle: Cumhuriyetin kuruluş felsefesine aykırı düşünceler taşıyan, cumhuriyet kazanımlarını koruma hassasiyetleri olmayan bir çiftin ebeveynlik yapacağı çocuğun dünya görüşünde sapmalar olabilir. Bu, kız çocuklarını daha fazla etkileyebilir, başı kapatılabilir, daha ağır bedel ödeyebilirler. Kendi çocuklarını istedikleri gibi formüle edebilirler. (Kendi çocukları sanki bu ülkenin evlatları değil, Gül ailesinin kızını da kurtarın!)

Endişe büyük, ya bu kız çocuğunun kafası kapatılırsa! Korkmakta haklılar aslında çünkü son yıllarda zaten kan kaybeden bir ideoloji var ortada. Yeni jenerasyondan medet umuyor Sayın Arıtman ve yandaşları. Kullandıkları olgu tabi ki yine değişmiyor, yıllardır sömüre sömüre bitiremedikleri Atatürk ve Atatürk'ün düşünceleri.

Sayın Canan Arıtman'ın milletini bu kadar düşünmesi hoş bir şey tabiî ki. Hiç düşünmeyen vekilleri de gördük çünkü. Ama madem ortada bu kadar büyük bir korku var neden bu çocuğa Canan Arıtman sahip çıkmadı? Hem merak ediyorum kaç CHP'li koruyucu aile görevini üstlenmiş bugüne kadar. Sayın Arıtman keşke bu çocuğu; pis, yobaz ve Türk milletinin asla kabullenemediği (!) aileden kurtarmak için girişimde bulunsa. iyilikle olmazsa güç kullanarak. Ya da Çocuk Esirgeme Kurumu'ndaki diğer çocuklara sahip çıkarak geride kalanları çağdışı ideolojiye kaptırmayarak. Hem ne güzel Cumhuriyetin hiçbir yerde bulunmayan nimetlerinden faydalanırlar. Atatürkçü olurlar, hatta boş verin Atatürkçü olmayı başları açık olur en azından. Oradan kurtarırız çocuklarımızı.

Geçtiğimiz günlerde Canan Arıtman'ın bir başka fiili vardı ki, ben kendisine gönülden teşekkürlerimi gönderiyorum. Hayrunnisa Gül'ü mahkemeye verecekmiş Köşk'te türban taktığı için. Bence de vermeli. Bir türbanlının ne işi var köşkte, Hatta bana kalırsa normal apartman dairesinde oturanları da yerlerinden kovmak gerekir. Hak ediyorlar çünkü bunu. Kalite sadece Halkçıların olmalı, halk kalitesiz yaşasa da olur. Canan Arıtman bütün bunlardan bahsederken First Lady'nin giydiği kıyafete de takmış. Hani liseli kızlar yapar ya "Ayy şu kızın kıyafetine bak ne kadar tiksinç olmuş" diye, aynı ona benzer bir şey işte. Canan Arıtman, eleştirdiği kıyafetiyle Hayrunnisa Gül'ü penguene benzetmek istemiş ama son anda çark ederek, Penguenlere haksızlık ederim demiş. Helal olsun bütün kalbimle alkışlıyorum kendisini az bile söylemiş yine. Ama şunu çok merak ediyorum, bu haberi okuyan Gül ailesinden herhangi birisi içinden "...kodumunun orospusu" falan diye geçirmiş midir?

Ayrıca Sayın Arıtman, resminizi gördüm; şişkosunuz!
--spoiler--

Altay esiroğlu
http://www.delininkuyusu.com
türk ve yunan biraderlerin(mason locası)Rodos'taki ayinini organize eden yetkin arıtman'ın eşi.

Arıtman, daha önce de Nuriye Akman tarafından kendisine yöneltilen "Mason eşi olmak yaşamınıza nasıl yansıdı?" sorusuna, şöyle karşılık vermişti: "Bir kere kimse bir başkasının mason olduğunu söyleme hakkına sahip değildir. Ancak bir mason kendisi isterse mason olduğunu söyler. Masonluğun kötü bir şey olmadığını, özellikle karakter yapılarıyla seçilerek alınan insanlar olduğunu biliyorum. Benim kendisi mason olan çok hanım arkadaşım var. Ama hiçbirini asla size deklare etmem." CHP'nin keskin çıkışlarıyla tanınan isimleri arasında yer alan Canan Arıtman, bir ara Meclis'te kadın mescidi yapılmasına da karşı çıkmış ve "Meclis'te mescit varsa, kilise ve havra da yapılsın" demişti.

canan arıtman'ın birtakım konulardaki inanılmaz alerjisinin sebebini sonunda anladık.
son yaptığı açıklamalarda türbanlılar ile fahişeler arasında paralellik kurmaya çalışan anti demokratik kişiliktir.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=151294
(bkz: hemşire) *
türbanı eskiden fahişelerin taktığını söyleyen şahıs.

eski fahişelere bakacağına şimdiki fahişelere bakması gerekli. eskiden fahişeler takıyordu türbanı o yüzden takmasın diyor.
şimdiki fahişelerin başı açık olduğuna göre
muhakkak başını örtmek isteyecektir...
son bombası "türbanı eskiden fahişeler takarmış" açıklamasını duyduktan sonra açıklamanın tamamını bulup okumak için google a;

canan arıtman+fahişe

yazmama neden olmuş, millet temsilcisi.
eskiden türban taktıgı açıklamalarını yapmış ama yanlıs anlasılmıs vekilimsi.
komisyon tartışması sırasında türban hakkında, evet denmesi halinde kimin şerefli, kimin şerefsiz olduğu açığa çıkacak diyen milletvekili. acaba şereften kasıt ne olaki.
internet sayfasında bebek tecavüzcülerinin agırlaştırılmış müebbetcezası almasını yasa teklifi olarak sunamaya calıstığını ifade eden ve bu konuda anket yapan izmir chp milletvekili. bu ankete katılanlar görecektir ki orada hayır sıkkını işaretleyen 2 bin küsür kişi var, acaba bu "hayır" bu anket için mi yoksa canan arıtman için mi? o ankete hayır diyerek nasıl canan arıtmana karsı olunur, o anketin ne için olduğunu anlamayacak dercede kör müsün yoksa anlamayacak kadar salak mısın?particlik ne hale getirmiş insanımızı, sırf karsı partiden bir milletvekili dedi diye adamlar neredeyse bebek tecavüzcülerini savunacaklar.
aynı etnik kökenden geldiğim için tüm dünyadan özür dilememe vesile olan dişi.

tüm dünya halkları size sesleniyorum! etnik kökenimde böyle bir arıza olduğu için hepinizden özür dilerim.

bu arada laf kökenlere gelmişken, şahsın kendisi yakn bir geçmişte anaplı belediye meclis üyesiyken şimdi içinde bulunduğu chp'nin en sert muhalifiymiş. ama geçolmadan hatasını anlamış ve en yakıştığı yere yani chp saflarına katılmış. aslında milletçe chp tarafından gelen bu tip seslere aşina olmamıza rağmen yine de her defasında asabımız bozulmakta.

diit: ne çok hayranı varmış lan kadının. * *
allah'tan akıl fikir vermesini dilediğimdir amma velakin her halükarda milletvekilliğinden istifasını talep ettiğimdir. abdullah gül' ün adı geçen kampanyaya destek vermesini eleştirebilirsin ki aynı görüşteyim. ancak kadının olayı irtibatlandırdığı noktaya bakınız. ee, diyelim ki öyle,gül'ün annesi ermeni kökenli. bundan bize ne, sana ne ,kime ne ? türk,lapon, kürt veya ermeni. bir etnisitenin diğerine faikiyeti nedir ? canan hanım'ın yaptığı siyasi bir gaf ya da patavatsızlık değildir. kendince, altını çizerek,kendince hakaret amacıyla değil de bir tespit maksadıyla sarfedilmiş olsa bile salt bu cehaleti yüzünden meclisi terk etmesi gerekir.
modern cumhuriyet kadınının tüm özelliklerini taşıyan sevimli bayan.
ortalama bir chp'lidir. neden bu kadar tepki gösterilir anlamıyorum. hala daha "ermeniler bu ülkede çok rahat yaşıyor" safsatasına inanan var mı buralarda bu sözleri duyduktan sonra? ki bu söylenen yine nazikçedir. sokakta "ermeni misin oğlum?" diyen insanları gördükçe, bana fazla nazikçe geldi bu canlının söylediği söz.