bugün

Günümüz dünyasında insanlığın, vicdani duyguların ne hale geldiğini gösteren, Aksaray'da yolun karşısına geçmeye çalışan kadın yayaya otomobiliyle çarparak ağır yaralayan ve akabinde çarptığı insanı değil de aracını düşünen sürücü.
(0:07 ve 0:10 saniyeler arasında " arabamı ne hale getirdi baba yaa ")

http://www.sondakika.com/...urucu-otomobili-11946979/
çarptığı zavallı kadın.
görsel
bir kişinin de çıkıp "sen ne konuşuyon la değişik" deyip hafiften silkelemediği kadındır.

görsel

yazık lan. arabaya sokayım verirsin servise 2-3 bin liraya toparlarlar. o kadını fiziken eski haline getirsen bile ruhunu nasıl düzelteceksin.
Bir süre gözaltında tutulduktan sonra serbest kalacak bu “kadın”.

çarptığının yaşayıp yaşamayacağı bile belli değil.

Bakın çok açık söylüyorum “arabamı ne hale getirdi” diye ağlayan bu kadın yaşamayı haketmiyor.

Vicdanı ölmüş birinin bedeni de ruhu da bu dünyaya fazla.
Sikeyim arabanın tekerini senin.

Vicdan yoksunu.
Bu zamana kadar yakınını kaybetmemiş olduğunu düşündüğüm sürücünün yaptığı üzücü eylem.
eğer çarptığı kadının ölmesi sonucu; çocukları, kocası hatta hatta yaşıyor olma olasılığı olan anne, babasının nasıl bir acı çekeceğini düşünseydi eğer veyahut yaşasaydı böyle iğrenç bir şekilde gündeme gelmezdi.
Bir ay önce akan otobanda önümdeki aracın önüne yaya çıktı. Durmak için çaba sarfetse de olmadı ne yazık ki, kaza yaptı. Takip mesafesini koruduğum için onlara çarpmadan durabildim. ilkyardımcı olduğum için yaralıya müdahale ettim ancak yapılacak çok bir şey yoktu, kalp masajı işe yaramadı. Sonrasında aracın içerisindeki sürücüye koştum. Şoka girmişti, kendisi de yaralıydı ancak çarptığı adamı soruyordu. Şoka giren çok “insan” gördüm, ancak böylesi insanlıktan çıkmışını ilk defa görüyorum. Bunun şokla ilgisi yok, ne yazık ki yok, keşke olsa.
Vicdansız kadındır.

Arabası kendisinden daha değerli olan bir insan için bir kelime daha harcamam.
Dünyanın en büyük problemlerinden biri işte. Duygusuz, empati yoksunu, vicdansız insanlar.
(bkz: ölmesi gereken insanlar)
sözlük ortamlarında "köpeği mi kurtarırsın, insanı mı" gibi anket başlıklarında ağzından salyalar aka aka "tabii ki köpek" cevabı verenler, insanı hayvandan daha değersiz görenler bu habere ne tepki veriyorlar merak ediyorum. belki de "oh olsun" diyorlardır. neyse ki zavallı bir köpeğe çarpmamış değil mi?!
Gel de sikme boylelerini sabaha mi birakirsin simdi mi sikersin.

Kadin ölüm kalım mücadelesi verirken bu da arabam da arabam.

Arabanini sikeyim.

Kadin'in yakini görse cinayet sebebi resmen aq.
sana o ehliyeti verenin beyin kıvrımlarına tuz ruhu dökeyim. artık sana ne yaparım bilmem.
ufacık kazayı abartıp yaygara koparan cahil kadındır. ulan canın sağ daha ne istiyosun.
Birgün önüme çıkan köpeğe çarpmamak için acı bir fren yaptığımda arkadaki araç bana çarpmıştı. Şükür köpeğe bir şey olmadı, arabayı kasko halletti.

Bilemiyorum belkide kadın kazanın şokuyla saçmalamış olabilir.

Normal bir insandan böyle bir söz duymak ise vicdanlarda derin bir iz bırakacaktır.
Arabasıyla birlikte gömülmesini dilediğim orospudur.
Bazı yazarların çok iyi olmuş dediğini okudum, ancak hatırlatmak isterim ki; sürücü belgesi akli melikeleri yerinde olanlara verilir.

Orada üst geçit olması bir şeyi değiştirmez, insan dalgın olabilir, akli dengesi yerinde olmayabilir, yaşlıdır, alzheimer hastasıdır bunu bilmek mümkün değil.

Ancak bildiğimiz tek şey, aracı süren kişi akıllı ve dikkatli olmakla yükümlüdür. Çünkü diğer mantığa göre yola çıkan herkes ezilerek ölmeli, tüm deliler infaz edilmeli ve kaldırıma araç parkedenler asılmalıdır.
yayanın kabahati varsa kadın haklıdır. sırf yaralandı diye haklı olunmaz.
Vites topuzuna oturasıca.
arabanı da sikeyim seni de sikeyim. mk görgüsüzü.
Umarım kendi varlığı kendine batar. Ne olursa olsun haklı değil, en ağır cezayı almasını diliyorum pisliğin.
Bir an yararlanan kadının akrabalarımdan biri olduğunu, bu kadının benim yanımda böyle konuştuğunu düşündüm. Dünyayı ikiye bölsem gene öfkem dinmezdi. inşallah şok halidir. Yoksa çok yazık. Ey baba, hiç mi çocuğuna bişey göstermedin, kızım bu yaptığın yanlış demedin. inşallah teyzemiz kurtulur.
duygu sömürüsüdür.
Dünyadaki en iğrenç insan modeli budur belki de. Kimin haklı olup olmadığı hiç önemli değil. Sen bir insana çarpmışsın arabamı ne hale getirdi diye malın için ağlıyorsun. Dilerim o canından çok sevdiğin dünya malın mezarın olur.
Yok mu sunu surundurecek bir avukat veya savci dedigim insanimsi.
normal çok normal hemde, yıllarca pompala bireyciliği, tüketim kültürünü, şiddeti sonra ortaya çıkan nesli bunlar nerden çıktı amk diye yargıla.
al işte küççük amerika olduk daha ne istiyoruz, bisssst olup gidelim lütfen hep beraber.
güncel Önemli Başlıklar