bugün

sözlükten başka derdini anlatacak kimsesi olmayan yazar kişsinin söylemi. entrylerde bakınız olarak kulalnılabilir.*
sözlüge yakınmaktan ziyade sözlükcülere selam çakma niteliğinde bir beyanattır.
özlediklerim yanımda değiller. her gün her saniyemde i want to die demekten bıktım.

özlüyorum sözlük, hem de deli gibi.
bugün yine onu gördüm sözlük.sınav çıkışında arkadaşlarıyla oturuyordu.baktım sustum yaktım bir sigara.
(bkz: tanışamıyorum)
bir derdim var, artık tutamam içimde.
uzun yola gideceğim gece sittin sene yatamıyorum arkadaş bir çare bulmam gerek...
-uyuyamıyorum sözlük, güneş doğduğunda yapmam gerek o kadar iş varken hemde. aklımdan milyon tane şey geçiyor, uyuyamıyorum...

sözlük ile değil aslında kendisiyle dertleşen yazarın kurduğu depresif cümle.
''kim değil ki'' dediğini duyar gibiyim be sözlük.
bir kulunu çok sevdim, o beni hiç sevmiyor be sözlük..
'senin derdin dertmiki benim derdim yanında' diye, arabesk şarkı dinleme istenimi uyandıran başlık..
aşık oldum be sözlük derslere de çalışmadım hiç daha 1. sınıfım 8 dersin 5inden bütteyim ben akıllı bi adamım hadi dersleri veririm ama bu kız meselesini ne yapacağım bilmiyorum. (bkz: ızdırabını sikeyim)
(bkz: uludağ sözlük dertleşecek insan database)
bu saatte pizza yiyorum tombik oldum allah kahretmesin...
bütün yazarların görüşlerini topla da şu derdime ortak bir çare bul be sözlük...
gel babanın güvenli kollarına yavrum.
duvara bakmaktan gözüm ağrıdı.
kırgınım.
çok dertliyim, be sözlük!
Istediğim mutluluğa bir türlü ulaşamıyorum. Çok dertliyim be sözlük!
aşık oldum sözlük. hemde çok fena aşık oldum...
şu ana kadar tonla kızla çıkmışımdır belki ama hiçbiriyle
konuşmaktan bu kadar çekinmedim ben sözlük...
hayatımda sadece bir kez reddedildim, o da ilk okul birinci sınıfta, bir kıza "seni öpebilirmiyim"
diye sormuştum da şamarı yemiştim sıfatıma. ama ben şu ana kadar reddedilmekten hiç bu kadar korkmadım sözlük, kaybetmekten hiç bu kadar
korkmadım... bu kızda beni çeken tuhaf bir şeyler var, ne olduğunu bende anlamış değilim...
her aklıma geldiğinde ona mesaj atmak onu aramak istiyorum ama ne diyeceğimi söze nasıl gireceğimi bilemiyorum, mesaj sayfasını açtığımda
coconutı kırmadan yutmuş şempanze gibi kalıyorum sözlük, boş boş bakıyorum ekrana, ne yazsam bilemiyorum sözlük... çok dertliyim sözlük çoook...
Bir yardım çağrısı. Ama malesef sözlük yazarlarının umrunda olmaz.
Bi Allah'ın kulu yok mu beni dinleyecek kadar dertliyim, keza olayı yakın çevreme anlatamayacak kadar da aciz kaldım.
dert anlatacağı bir yeri olmayan ya da sözlükten başka bir yere yazmak istemeyen kişinin başvuracağı yerdir burası.

geçmişini hatırlamaktan bıktım amına koyim. geçmişini sikeyim senin ben be. hem bu geçmiş ismini kim koydu lan? geçmişse, geçer. bende geçmiyor. geçmişi arkamda bırakamıyorum. e geçmişi arkamda bıraktım diyelim, geçmiş önüme geçiyor amına koyayım.
diş ağrısı büyük dert sözlükswh.
Bokunu cikarmadan birakmayiz sozluk.
Anlayabilecegin gibi degil be sözlük.
Anlatabileceğin kadar anlat be sözluk.