• Hiç karşılık beklemeden, ne eksik ne de fazla bir şey istemeden öyle usulca sevmek...

Her insan gibi ben de ilk başlarda onun beni sevmesini diledim. Burada bilen dostlar da vardır, hep bu sevginin karşılıklı olmasını bekledim ama bugün bir şey daha anladım. Artık beklediğim bir şey yoktu. Sevse evet her şey bambaşka olurdu ama olmayınca da olmuyor. Kabul etmişim artık.

Sevdiğim insanın hasta olduğunu öğrendim az evvel, ben yazmasam onu da öğrenemeyecektim. Hoş, o'nun nazarında bilmem de gerekmiyordu, haklı olarak... Bu anında çorba yapmak istedim ona, üstünü örtmek istedim, böylelikle iyileşsin diye umdum. Şunları ona birebir yapsam bile beni sevmesinin/sevmemesinin bir önemi yoktu. Her şeyi böyle kabullenmişim, masumca sevmişim. Belki bir gün gelir vazgeçerim ama "tamam bitti, vazgeçebildim" diyemem muhtemelen. Acısıyla göğsüme bir yumruk oturur ve ben o an, anlarım ki benden gitmişsin. Karşılıksızca bunca zaman sevmişim, erimiş kalbim.
    10 1 ...
  • önce midem bulanmaya başlıyor.
    sonra sırtımın tam orta yeri yumruk yemişcesine acımaya başlıyor.
    içiniz acır ya aynı öyle.
    sonra o acı ve ağrı sol kolumdan elime ve parmaklarıma yayılmaya başlıyor.
    sol kolum uyuşmaya başlıyor.
    boğazımı biri sıkıyormuş gibi oluyor ve sonra ağlaya ağlaya kusuyorum.
    bildiğiniz kusuyorum.
    üzmeyin la beni.
    her seferinde kalp krizi geçiriyorum sanıyorum.
    15 0 ...
  • siz pembe yanaklı süt oğlanları bedelli çıksa da yırtsak dediğiniz askerliği biz hiç korkmadan ve yüreğimiz titremeden 15 ay yaptık. sert kayalar yatağımızdı siz konforlu yataklarda göt büyütürken biz terörist avına çıkıyorduk arkadaşım cudi dağına
    bir tek siz vatanseversiniz zaten.
    16 8 ...
  • henüz yazar olmamış sözlük kızıdır.

10 yaşından büyük ve yazar olup, bu yüzsüz, sülük herifi tanımak bedbahtlığını yaşayan her kadın zaten biliyor ne mal olduğunu. bilmeyen yazarlar da şimdi öğrenme fırsatına nail oldu.

erkekler, sizde güvende değilsiniz. nickimi değiştirmeden önce, girdiğim bir entryden bayan olduğum kanısına vararak bana bile yürümeye çalışmıştı bahsi geçen şahıs.
    9 2 ...
  • son istasyon insani
    ooooo yüzyılın yüzsüzü, sözlük tarihinin en büyük abazası gelmiş, tanıdık geldi mi şu sözler ?

(bkz: istasyon insanının yürümediği sözlük kızı)
    15 2 ...
  • Sırtını duvara dayayan mı köşeye sıkışmıştır? Yoksa arkasına dikkat etmeyen mi kardeş?

Üşüyoruz ramiz dayııı...
    8 0 ...
  • Unutma Red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. Ve iyi şeyler asla ölmez.

the shawshank redemption
    18 0 ...
  • sözlük yazarlarının kedileri

Pembis burunlum yesil gozlum baliketlim.

Sozluk yazarlarinin gercek asklaridir.
    18 7 ...
  • Kesinlikle çıkarcı ve satıcı insan. Benim dedikodumu yapıp, sonra bana muhtaç kalınca nasılsın diye yalandan yanaşıp, benden daha iyisini kıstırınca bir daha selam vermeyendir. Hoş, ben onun gerçek yüzünü bildiğim için isterse dünyayı önüme sersin; ne çıkarı var diye düşünürüm.

Bazı insanlar midemi bulandırıyor.
    18 2 ...
  • belki siterim umudu ile yol yürüyen bit yavrusudur. Aynı zamanda iktidarsız bir şarapçıdır.

Ne günlere kaldık azizim. Bilirim bacı ayağı döt ayağıdır. Ama söze gelince mangalda kül bırakmayan, adamlıktan, dürüstlükten dem vuran yavrucaklar, her biri benzersiz kar tanesi olan sözlük kızlarından yüz bulduğu zaman en mahrem fotolarıni atıp o erekte olmamış umutlarını yeşillendirmekle meriçliğin sınırlarını zorlamaktadırlar.

Adamsınız öyle mi? Daha devam edeyim mi? Yoksa kilisenizin adresini mi vereyim?

freeze you later

Edit: bu yazıyı üstüne alınan kilise sarapcisi adlı yazarla uzaktan yakından alakası yoktur. Neden üstüne alınmış ki?
    15 17 ...
  • kapat