• eğer sevgili tercihinizi ben bu kızı ellerim, yapıştırırım, emerim, gömerim tarzı kriterlerle değilde, hayatımı bu kızla geçirir miyim? hergün onu görmekten sıkılır mıyım? bu kız benim ömrüme ömür mü katar yoksa ömrümü mü yer? gibi geleceğe dönük kriterlerle seçerseniz hem bedenen hem ruhen sadece birbirinize ait olduğunuz bir birlikteliğiniz olur.
    4 1 ...
  • mehter eşliğinde geri dönen ecdadımıza karşın başka hiçbir monarşinin geri dönmüyor olmasıdır.

habsurg hanedanının geri gelmesini isteyen bir tane bile avusturyalı yok diye midir nedir onlar dönmüyor mesela. romanov hanedanı gelip rus çarlığını geri getirecekken bir gülme geliyor, başaramıyorlar.
    julius hanedan mensupları da roma imparatorluğunu döndürmeye çalışıyorlar ama gümbür gümbür değil maalesef. vikingleri ancak bir ahşap topaç kadar döndürebilen borg hanedanı mensupları kıskançlıktan çatlamakta şu an.

dünyaya bakıyorum da bir tek bizim ecdadımız gümbür gümbür, batarya batarya, gülle gülle geri dönüyor maaşallah. şimdi tek eksiğimiz bön bön bakan birde sultan bulup ona tapınmak.
    5 3 ...
  • Parfüm, kravat ya da gömlek değildir.
    Yılın 250 günü makine gibi aynı şeyleri yemeye giymeye, aynı işe gitmeye alışmış adama hediye olarak işte kullanacağı bir şey almayın artık, gidin hobi edilebileceği bir şeyler alın fotoğraf makinesi, müzik aleti, kedi balık hiç olmadı bonsai falan alın .
    Bana mı, ben hapiste gibiyim iç çamaşırı kafi...
    5 0 ...
  • dün

37.
  • geçmiş gün.

GEÇMiŞ GÜNÜ BEYHUDE YERE YAD ETME.

Geçmiş günü beyhude yere yâd etme,
    Bir gelmemiş an için de feryat etme
    Geçmiş gelecek masal bunlar hep
    Eğlenmene bak ömrünü berbat etme.

Niceleri geldi, neler istediler,
    Sonunda dünyayı bırakıp gittiler.
    Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi?
    O gidenler de hep senin gibiydiler.

Dünyada ne var, kendine dert eyleyecek,
    Bir gün gelecek ki can bedenden gidecek,
    Zümrüt çayır üstünde, sefa sür iki gün ...
    Zira senin üstünde de otlar bitecek.

(( ÖMER HAYYAM ))
    3 0 ...
  • Bir adet kendisini halkın sevgilisi sanan faşist bir adet çekiç bir adet orak.çekiç ve orak faşist için.

Not:faşist olmazsa kimi dövecek.

Not2:sıkıntısı olan faşist dövsün rahatlatır yeminlen.ve faşiste her şey haktır.
    4 5 ...
  • benimdir. çünkü mobil uygulamadan giriyorum ve bildirim gelmiyor. bana mı sadece ayarlardan mı bilmiyorum. bakıyorum mesaj geleli 3 gün olmuş ne diyimki.
    (bkz: gerçek kezbanlık bu değil)
    3 1 ...
  • mamudo

8.
  • Aşık mahzuni şerif türküsü.

https://youtu.be/9l1H5RXpegE

kurban gelir payin yoktur
    haftan yoktur ayin yoktur
    ankara'da dayin yoktur
    mamudo kurban niye dogdun
    2 0 ...
  • Esad yönetiminin ypg'ye sunduğu maddeler şöyle:

1.Afrin yönetiminin tamamı (karakollar, idari binalar, yollar, okullar hastaneler vs.) Esad yönetimine teslim edilecek.

2.ypg'nin tüm ağır silahları suriye ordusu'na devredilecek.

3. Bölgedeki 52 askeri üs suriye ordusu'na devredilecek.

4.Bölgedeki sivillerin silah taşıması yasaklanacak.

5.Bölgede askerlik çağına gelmiş tüm erkekler suriye ordusu'na alınacak.

Özetle esad ypg'ye "ya köpeğim olursunuz ya da türkler hepinizi gebertir" demiş, ortada bir esad-ypg işbirliği falan yok.
    6 0 ...
  • Tüm gerici, trollük yaptığını sanan zavallı orta anadolu çıkışlı çomarları gördüğümüz her yerde üşenmeden, gerektiğinde 6 saniye bekleyerek eksiliyoruz adı altında başlatmış bulunduğum kampanyadır.
    6 2 ...
  • Dişlerin gerçek renginin sarıya yakın olmasından dolayıdır.

Ha bi de deli gibi fırçalamanıza rağmen beğenmeyen diş doktorunuz vardır.

Diş etimi kazıdım resmen.

Neyse sövmüyorum.
    8 1 ...