• Gün geçmiyor ki bir TÜGVA skandalı daha ortaya çıkmasın...!

  TÜGVA ‘’Kim Milyoner olmak ister ‘’ yarışmasına kadın üyelerini yarışmacı olarak göndermiş.

  https://twitter.com/srknt...tatus/1449042931831169025

  Kim Milyoner Olmak ister için Skandal iddia: TÜGVA Üyelerinin Torpille Yarışmaya Alındığı Ortaya Çıktı Kim Milyoner Olmak ister yarışmasında torpil yapıldığı iddiası geniş yankı buldu. Torpil yaptığı belgeler sızınca gündem olan TÜGVA'nın, bu yarışmaya...

  https://twitter.com/Tr__T...tatus/1449003570221694989
  0 0 ...
 • işten ayrılmak istediğini, mutsuz olduğunu nasıl söylemek gerektiğini düşünürken yağmuru bile farketmeden, sigaranın nasıl sönmediğini, sönmesin diye nasıl koruduğunu hatırlamayıp hayrete düşerek son bulan bir düşüş olabilir bu. Çünkü normal şartlar altında becermek zor ve ben zor olanı sevmem, yapamam da.

  Hayırlısı arkadaşlar hakkımızda. Hayırlısı. Çok içmeyin. Hadi bay.
  0 0 ...
 • Fake trol hesapların sosyal medyada kestikleri ezik raconları ciddiye almıyorum.

  O g.t onlarda hiç bir vakit olmamıştır çünkü.

  Çıplak gezerim dediği hesabı siler 4 hesap daha açar.

  Birinde emekli dayı birinde komando birinde hdp sempatizanı CHP li birinde de çarşaflı taklidi yapar. Ki vardır böyle bir sürü hesapları da.
  1 0 ...
 • aylardır size bodrumunda işkence eden adamın elinden kurtulmuşsunuzdur. gözleriniz hep bağlı olduğu için yüzünü hiç görmemişsinizdir. özgürlüğün verdiği hisle karanlık sokaklarda size yardımcı olacak birini ararsınız. derken karşınıza bir adam çıkar ve bir sorun olduğunu fark eder. hemen yanınıza gelir ve sorar

  "bir problem mi var? yardımcı olmamı ister misin?"

  gözleriniz bağlı halde size aylarca işkence eden o sesi tanımışsınızdır.
  2 0 ...
 • babam

  143.
 • Babaamm... Ben sana hep babam derdim babacım, seni düşünmediğim, seni özlemediğim tek bir gün bile yok yemin ederim. Havalar soğudukça, uyumak bana haram oldu. Çünkü yastığa her başımı koyduğumda, seni morgda, o soğukta bırakıp eve geldiğim gece geliyo aklıma. Yatak dikenlerle doluydu sanki, döndüm durdum, titredim, uyuyamadım babam.. şimdi aynı öyle hissediyorum. Sana sarılmayı, en ufak bi dedimde yanımda seni bulmayı çok özledim. Keşke sensiz kalmasaydım babacım..babam..
  3 0 ...
 • Düş sokağı sakinleri grubunun parçası. Bence düet şeklinde değil de tek kişi söylese daha güzel bir şarkı olurmuş kanaatimce, başlayan kişinin sesi şarkının ruhunu muhteşem yansıtıyor fakat arada giren diğer ses şarkıyı bozmuş ve duygu bütünlüğünü biraz örselemiş fikrimce. Ama gene de dinlerken insanı oldukça etkileyen derin bir şarkı, en sevdiğim parçalardan birisi. böyle bir şarkıyı Türk müziğine kazandırdıkları için şanslıyız.

  https://youtu.be/xkjRoEVA4JE

  En içe işleyen kısım burası benim için,

  'Kime dokunur ellerim
  kimi görür gözlerim,
  ölüm çıkar karşıma
  yine sen derim

  Ölüm çıkar karşıma
  Yine sen derim...'
  4 0 ...
 • bez bebek nana'nın üç bine yakın girisi var. ben daha dün geldim. hiyerarşide benim üstümde. bence de bez bebeq alır. alsın zira. ben dervişim arkadaşlar. hırs mırs yok. (yalan atıyor)

  hatta yeni bi nik; "bence de bez bebeq."

  güzel oldu.
  evt.
  5 0 ...
 • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192877/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192878/+

  Devlet hastanelerinde muayene olmak için geçmişte sabah erkenden gidilir, kimi zaman saatler süren bekleyişin ardından doktora görünmek mümkün olurdu.

  Kuyruğa ve doktorların kapılarında bekleyen kalabalıklarına dönüşen, hoş olmayan görüntülere son verildi.

  Bunun yerine daha medeni bir yöntem olarak son yıllarda telefonla veya internet üzerinden randevu alma sistemine geçildi.

  Vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak internet üzerinden MHRS sisteminden veya Alo182'den randevu alarak devlet hastanelerinden randevu alıyor.

  Gerçi yıllardan beri özellikle büyükşehirlerde kimi zaman yine randevular günler sonrasına verilse de bile sistem bir şekilde yürüyordu.

  Taa ki pandemiye kadar. Pandemi döneminde birçok hastanenin Kovid-19 hastalarına ayrılması ile ertelenen randevular normalleşmeyle birlikte yeniden başlasa bile sisteme yönelik eleştiriler geçmişe oranla çok daha arttı.

  Son dönemde artan şikayetler, dün sosyal medyada gündem oldu. Bu durum, Twitter'da  #RandevuAlınamıyor ve #MHRS hashtagleri altında tepki gördü.

  Atılan yüzlerce mesajda vatandaşlar alamadıkları randevulara dair örnekler paylaştı, görüşlerini, tepkilerini dile getirdi.

  Randevu alınamadığı iddialarına dair şu ana kadar Sağlık Bakanlığı'ndan bir açıklama yapılmadı.

  https://www.indyturk.com/...-sistemi-t%C4%B1kad%C4%B1
  3 0 ...
 • Hızlı giden atın boku seyrek düşermiş. o şey elden değil belden gelirmiş. hatta bir ata sözü de var da o işle ilgili, ayıp biraz.
  yani pili erkenden bitirirsen sonra lazım olduğunda kullanamazsın diyor.
  selam ve amiyane tabir ile.
  2 0 ...
 • gerçek hayatta da sözlükteki gibiyse muhtemelen birinden sağlam dayak yemiştir. 6 aya toparlayamaz kendini. sonuçta herkes bizim gibi hoşgörülü davranarak eksi verip geçecek değil.
  5 2 ...