• çin'in doğu türkistan'da yaptığı soykırımı destekleyen, bu desteklerini imza ile kayıt altına alan ülkelerdir.

şerefsiz çin'in katliam ve soykırıma destek veren ülkeler;
    çin in doğu türkistan zulmünü destekleyen ülkeler

bu ülkelerin destek verdiği metin şöyle;

--spoiler--
    Çin'in, Doğu Türkistan'da terörizm, bölücülük ve aşırıcılıkla mücadele etmek için aldığı önlemlerin bölge halkının insan haklarını güvence altına almasını takdir ediyoruz
    --spoiler--

filistin yine her zamanki gibi yapmış şerefsizliğini.

listede pek çok müslüman ülke var.
    beni en çok şaşırtan pakistan oldu, onlar da sanırım hindistan-çin arasındaki gerginlik yüzünden "düşmanımın düşmanı dostumdur" diyerek çin'in yanında yer alıyorlar.

ha bizim kendi cumhurbaşkanımız bu konuda sessiz kalıyor, çin ile ilişkilerimiz bozulmasın diye bu zulme göz yumuyor.
    hatta tayyip erdoğan'ın stepnesi bahçeli, doğu türkistan yürüyüş ve protestolarına ülkücülerin katılmasını yasaklıyor.
    (bkz: doğu türkistan yürüyüşüne katılımı yasaklayan ocak)

hal böyleyken çin'e destek veren müslüman ülkelere, filistin'e ve pakistan'a kızmamız anlamsız olur.

yazıklar olsun.

ama bu çin bunların hesabını verecek.
    dünyanın başına salgını musallat eden pislik sürüsü, bu soykırımın da, dünyanın başına bela ettiğin hastalıkların da bedelini ödeyeceksin.

not: müslüman ülkeler çin'in yaptığı bu zulme destek verirken, 22 "kafir" ülke ise çin'in yaptığı bu zulme karşı bildiri yayınlamıştı;
    (bkz: 22 ülkeden çin e doğu türkistan tepkisi)
    9 3 ...
  • Bu ve bunun gibileri "bilmemkim hdp mv. seçilip meclise girmelidir." "bilmemkim (pkk dhkpc tutukluları) tahliye edilmelidir." "bilmemkimin açlığına ses ver." "faili meçhuller için adalet." (tabi faili meçhullerle kast edilen pkk ve diğer suç örgütlerinin teröristleri ve yardakçıları.) gibi kampanyalarda ön safta görebilirsiniz.
    "hepimiz ermeniyiz." "berkin elvan için adalet." gibi sloganlarla yürüyüşlere falan katılırlar.
    Önemli bölümü kripto ermenilerden oluşur. Partileri hdpdir.
    6 0 ...
  • lavandula

134.
  • itlik dersi veren bir yazar. ihtiyacım yok teşekkür ederim. itliğini başkasına yap.
    8 3 ...
  • anadolu ajansı tarafından skandal bir şekilde paylaşılmış.
    hasankeyf in son hali

"hasankeyf yeni yüzüyle misafirlerini bekliyor" muş...

"misafir" dediği müşteriler sanırım.
    bir tarihin üzerine beton döküp, antik kalıntılarda dinamit patlatıp, binlerce yılı su altında bırakmaya "yeni yüz" demişler.

işte bu kafa bedevi kafasıdır, çöl kafasıdır.
    ne anlar tarihten, sanattan, kültürel mirastan???

hasankeyf'in yeni yüzüne bakın, bir de eski haline;
    hasankeyf in son hali

şu güzelliği yok edip;
    hasankeyf in son hali

bunu yapmakla övünüyorlar;
    hasankeyf in son hali

böyle bir şeyi yok edip utanıp susacaklarına, bir de çok matah bir şey yapmışlar gibi bunu haber yapıyorlar.

çok isterdim ki hasankeyf dile gelsin.
    dile gelsin de anlatsın.

sırasıyla akadlar'a, babil'e, asurlar'a, persler'e, iskender'e, roma'ya, sasani'ye, bizans'a, emevilere, abbasilere, selçuklulara, moğollara, osmanlılara, timur'a, safevi'ye direndim desin.
    binlerce yıla meydan okudum, beni bütün bunlar yok edemedi, ama akp diye bir vandal grubu geldi onlar beni teslim aldı desin...

tarih akp'yi şöyle yazacak;
    "binlerce yıllık kültürel mirası yok eden barbar ve vandal oluşum..."
    26 7 ...
  • karıştırmayacaksın , karıştırdığın için öyle olmuş, 3 peynirli, 3 patatesli, 4 kıymalı falan olmaz, ya 10 peynirli ya 10 patatesli ya da 10 kıymalı yiyeceksin. yanında hazma yardımcı olsun diye sabahsa 2 bardak duble çay, öğle ise bir kutu zero kola içmeyi unutma.
    8 0 ...
  • birkaç saat önce bindiğim asansörün başına geldi. asansöre bindim, 7. kata çıkacaktım. sanırım 4. kattaydım, şiddetli bir sarsıntı oldu ve asansör 1 kat kadar düştü. 2. ve 3. katların arasında aniden durdu. sonra alarma bastım, komşular yetişti, bir 5-10 dakika uğraşıp kapıyı açtılar ve çıktım. diyeceğim odur ki şu an bu entryi giremeyebilirdim.
    5 2 ...
  • ekrem imamoğlu
    ekrem imamoğlu
    ekrem imamoğlu
    ekrem imamoğlu
    ekrem imamoğlu
    ekrem imamoğlu

Alevi ve Kürt kardeşlerimizin her nedense laf söyletmediği ve sanki babalarıymış gibi savunduğu iBB Başkanı.

En tuhaf olan da kendisini yaptığı yanlışlara rağmen hala utanmadan, arsızca savunabilen insanların olması.

Mesela burada kod adı "Barış Hemen Şimdi!" olan Türk düşmanı bir provokatör var, kendisine duyduğu o büyük sevgiyi bir entry ile belli etti.

insanlar "Ulan bu adam Türkleri sevmiyor, Türkiye'nin iyiliğini ister mi hiç? Bu adam da seviyorsa kendisini, demek ki pekte pozitif bir şeyler düşünmemem gerek bu adam hakkında!" gibi bir mantık yürütemedi ve entry'si beğenildi falan...

Benim anlamadığım, böyle terör örgütü sempatizanlarının da savunduğu birini kendine Türk diyen, vatan-millet sevdalısı olduğunu iddia eden insanların da nasıl savunduğu.

Yani bu adamın iktidara gelmesini isteyenlerin arasında terör örgütü sempatizanları da olduğuna göre, bu adam ülkemiz için ne kadar hayırlı olabilir ki?

Tamam kötü insanlar tarafından kolay manipüle ediliyor olabilirsiniz, bir kukla gibi oynanabilecek kadar temiz kalpli de olabilirsiniz ama mantıklı düşünün biraz lütfen.

HDP'yle ortak bir dil yakalaması olsun, en ağır pandemi günlerinde toplu taşıma araçlarının sayılarını yarı yarıya düşürerek enfekte olan kişi sayısını ne kadar önemsediğini göstermesi olsun, aslında istanbul halkına ne denli büyük bir sevgi ve aşk beslediğini de bu şekilde belli etmesi olsun...

Bunları biraz düşünebilmenizi istiyorum sizlerden, çok şey değil gerçekten.

Ayrıca bu otobüsteki fotoğraf 25 mart günü, pandemi döneminin en tehlikeli olduğu günlerde çekildi.

O sırada sanki devlet bunu düşünemiyormuş gibi 'sosyal mesafe' diye bağırıyordu bir de kendisi.

Ama yaptıkları söylediklerinin tam tersiydi, bildiğiniz en ağır pandemi günlerinde toplu taşıma araçlarının sefer sayılarını yarıya düşürmüştü.

Tabii sizleri çok sevdiği için sayın istanbul doğumlular.

istanbullular diyemeyeceğim çünkü 1980'de 2.5 milyon olan yeri 2020'de 20 milyon yapan insanların bir çoğu aslında istanbullu değil ne yazık ki...

Neyse konu bu değildi.

Büyük ihtimalle ebeveynleri aşırı aydın olduğu için, bu aydınlığın ışığından gözleri kör olarak, yanlışlıkla akraba evliliği sonucu doğan insanlar buna 'istanbul nüfusunu kontrol altına almak için yapıyordu başkanımız!' diye düşünebilirler.

Aynen öyle. Sizin geleceğinizi düşündüğü için, istanbul'da nüfus kontrolü sağlamak adına, pandemi dönemi toplu taşıma araçlarının sefer sayılarını yarıya düşürerek, enfekte olan insan sayısında artış sağlayarak, nüfus yoğunluğunu azaltma projesi olabilir mi?

Mükemmel bir proje çünkü...
    9 5 ...
  • cezası can yakmayınca böyle oluyor. karakola düşen selfi atıyor. cezaevine giren story atıyor. önceden utanırdı insanlar yaptıkları yanlışlar için. şimdi prim yapıyor.
    6 0 ...
  • bak şimdi aslan parçası. tarih okuyor olmamı bir kenara bırakıyorum ve mantık çerçevesinde konuşuyorum. türklerin vatanından kaçtığını iddia ediyorsun etmesine de biz anadoluya geldiğimizde karşımızda sadece bizans vardı ve onları da yara yara anadoluya girdik. kendince bizi kaçmışız gibi küçük gören beynin bi düşünsün bakalım o zamanlar sizinkiler neden babayiğitlik yapamadı? beylikler, devletler, imparatorluklar kurduk anadoluda, savaştan kaçacak kadar korkak bir millet isek neredeydi sizin babayiğitler biz anadoludayken? ikile şimdi.
    11 0 ...
  • rte dir ikisin birine sahte çürük raporu aldı diğeri için de bir kanun çıkarttı paralı olarak yollamadı birde mitinglerde ahkam keser gerekirse ben bile suriyeye giderim diye arap sevici ulan madem vatanı o kadar seviyorsun oğullarını askere yollasana vatani görevini yapsınlar ancak lafta vatan sever..
    4 0 ...