• 20 yaşındaki kızın koronavirüsten ölmesi

Ankara'da oturan Burcu Usanmaz (20), Koronavirüs'ten hayatını kaybetti. Burcu'nun amcası Yunus Usanmaz, "Kimse 'bana bir şey olmaz' demesin. Burcu'nun bilinen hiçbir hastalığı yoktu" dedi.

Ankara'da özel bir firmada çalışan Burcu Usanmaz, yaklaşık 20 gün önce grip belirtileri ile hastaneye başvurdu. Usanmaz'a hastanede yapılan Covid-19 testi pozitif çıktı. Evinde ilaç tedavisi gören Usanmaz, 1 hafta önce durumunun ağırlaşması üzerine ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hastanede 6 gün tedavi gören Usanmaz, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Usanmaz'ın cenazesi, dün Ankara'da toprağa verildi.

https://t24.com.tr/haber/...irus-e-yenik-dustu,917537
    4 1 ...
  • banyoda çok uzun süre durmak.
    1 saat banyoda takılıyorum ibne gibi.

yanlış anlaşılmasın elimize bir şey aldığımız yok.
    sıcak su rahatlatıyor.
    dünyadan alıp başka dünyalara götürüyor.

bakın yine ibne ibne konuştum.
    bende var bi ibnelik ama hayırlısı.
    5 0 ...
  • üst edit: kaynak beğenmeyen bizanslılar için bir kaynak daha ekliyorum. https://twitter.com/tvnet/status/1332327308049387521

başlığın olması gereken hali, "mc donalds tavukları nuggetları için işkence ederek öldürüyor iddiası" şeklindedir.

doğal olmayan yöntemlerle hızlıca büyütülen tavukların çekilen, işkenceye maruz kaldığı görüntüleri üzerinden ortaya atılmış, bu görüntülere haber sitelerinde yer verilmiş.

başlığı "iddia" diyerek açtım ama iddiadan ziyade tüm bu olanlar, tavuklara yapılan işkenceler bir gerçek. gariplerim, kafasına sopayla vurularak öldürülen mi dersin, kafası ezilen mi dersin.

türlü türlü işkencelerle öldürülmüşler. insan ciddi ciddi üzülüyor, görüntüleri izledikten sonra insanlığını sorguluyor. allah belanızı versin orospu çocukları.

https://twitter.com/yenis...tatus/1332414401387900932
    4 0 ...
  • güneybatı avustralya'da albany'de, albany körfezinin girişindeki boğazdır.
    dünyada atatürk adını taşıyan tek coğrafi konum

büyük harita;

--spoiler--
    Ataturk Ent­r­ance is the water­way between King George Sound and the Port of Albany, named in honor of Mustafa Kemal Ataturk, the foun­der of the modern Turk­ish Republic and it's first pre­sid­ent.
    https://sensationalsouthc...m.au/-77/ataturk-entrance
    --spoiler--

burası 1. dünya savaşı sırasında mısır ve çanakkale'ye gelen anzak kuvvetlerinin 1914 yılında denize açıldığı limandır.
    limanı oluşturan körfezin girişindeki dar kıstak "atatürk entrance" olarak adlandırılmaktadır ve dünya üzerinde atatürk ismini taşıyan tek coğrafi konumdur.

boğazın kuzey tarafındaki hakim tepede ise atatürk anıtı bulunmaktadır.

aynı şekilde çanakkale'de, conkbayırı'nda atatürk'ün anzaklar için söylediği sözlerin bulunduğu bir kitabe mevcuttur.

kitabede gelibolu'da ölen anzak askerleri için atatürk'ün söylediği;
    "Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar. Burada bir dost vatanın toprağındasınız. Huzur ve sükun içinde uyuyunuz. Sizler, Mehmetçiklerle yan yana, koyun koyunasınız..."

sözleri yazmaktadır.

conkbayırında bulunan bu kitabenin baktığı hakim koy da anzak koyu olarak adlandırılmıştır...

işte sevgili gençler, bir zamanlar bu ülke, dünyanın öbür ucundaki savaştığımız düşmanlarımızla bile dostluk kurabilen nezaket sahibi, görgülü insanlar tarafından yönetiliyor ve dünya nezdinde itibar görüyordu.
    bu yüzden dünyanın bittiği yerde bile atatürk'ten, türkiye'den izler var...
    14 3 ...
  • kemalizm

1497.
  • ilk olarak işgal yıllarında beyoğlu'nda yayınlanan le bosphore gazetesi başyazarı michel paillares tarafından mustafa kemal ve kuvayi milliye hareketini tanımlamak için ortaya atılan kavram.
    le bosphore gazetesi yunan milli bankası tarafından finanse edilen bir yayın organıydı.
    yunan milli bankasına para sağlayan en büyük güç ise basil zaharoff'tu.

ardından bütün işgal kuvvetleri unsurları ve hatta dünyanın geri kalanı kurtuluş mücadelesi veren kahramanları kemalist, bu düşünceyi de kemalizm olarak tanımladılar.

ingilizler milli mücadelemize; kemalist hareket diyorlardı. amerikalılar da milli mücadeleyi bu şekilde tanımladılar.

ingiliz kuklası vahdettin ve avanesi ise kuvayi milliyecileri "kemali" ve "kemalci" olarak tanımlıyorlardı...

kısacası kemalizm, milli mücadeleydi, kurtuluş savaşıydı...

günümüzde de değişen bir şey yok.

türk'ü var eden milli mücadelemize ve kurtuluş savaşımıza karşı olan ingiliz muhiplerinin torunları, ali kemal'in, mustafa sabri'nin, kambur izzet'in, delibaş mehmet'in, anzavur ahmet'lerin, damat ferit'lerin torunları 100 yıl önce olduğu gibi bugün de kemalizmi ve kemalistleri dillerinden düşürmüyorlar.

kuyruk acınız büyük biliyoruz.
    yeniden tokatlanma vaktinizin geldiğinin de farkındayız...

biz sizin kim olduğunuzu biliyoruz. hiç unutmadık, hep not ettik.
    100 sene önce yediğiniz tokadın daha şiddetlisini yiyeceğinizden emin olabilirsiniz...
    6 0 ...
  • orul orul...

damat ferit'in iti...
    şerefsiz hüsnüyadis...

size işgal dönemi izmir valisi kambur izzet'ten bahsedeceğim...

kambur izzet. yahut tam adıyla kambur ahmet izzet bey...

15 mayıs 1919'da izmir'in yunanlar tarafından işgali sırasında izmir valisi olan bu it, işgalden 2 gün önce haberdar olmasına rağmen, işgale direnecek gençleri oyalamış, onlara izmir'in işgal edilmeyeceği garantisini vermiş ve izmir'in işgali sırasında herhangi bir direniş olmamasını sağlamıştır.

damat ferit'in iti kambur izzet, işgal günü yunanlar yanlışlıkla kendisine bir zarar vermesinler diye de ingiliz elçiliğine sığınmış, ingiliz elçiliğine giderken de yanındaki oğluna "zito bağır seyfi, zito bağır..." diye taktik vermiştir.

tabi işgal kusursuz bir şekilde gerçekleşince saklandığı delikten çıkan bu it, yunan efendilerine hizmet etmeye başlamış, kurtuluş savaşı aleyhine faaliyetlerde bulunmuş kuvvayi milliye ve kurtuluş savaşına destek olanları yunanlara jurnallemiş ve teslim etmiştir.

bu hizmetlerinden ötürü de kambur izzet'e "anoteron taksiaris" nişanı verilmiştir.
    bu nişan yunan silahlı kuvvetlerinde korgeneral rütbesindeki kişilere verilmekteydi.
    zaten kambur izzet de bir hüsnüyadis olarak yunanistana sığınmış orada ölmüş, cenazesi devlet töreniyle defnedilmiştir.

not: hain kambur izzet, izmir metropoliti türk katliamcısı hrisostomos ile;
    izmir valisi kambur izzet

hamiş;
    kambur izzet'ten bahsetmişken, nemrut mustafa'dan bahsetmemek olmaz.
    izmir valisi kambur izzet

nemrut mustafa, yani mustafa yamulki de işgal döneminde askeri mahkeme başkanıdır.
    kendisi kürttür.
    mustafa kemal paşa ve silah arkadaşları için idam kararı veren şahıs budur. aynı zamanda enver paşa, talat paşa ve cemal paşa'yı da sözde ermeni kırımı ve sözde süryani kırımından dolayı gıyaben yargılamış idama mahkum etmiştir. günümüzde ermenilerin soykırım yalanını söylemesinin dayanak noktası işte bu şerefsiz nemrut mustafa'nın verdiği kararlardır.
    nemrut mustafa iti 1920'de görevinden ayrıldıktan sonra 1921'de süleymaniye'de kurulan defacto kürdistan krallığı'nda eğitim bakanı olarak görev yapmıştır...

işte bu hain nemrut mustafa da izmir valisi kambur izzet'in eniştesidir.

iyi tanı türk gençliği...
    vatanına, milletine kumpas kuran bu işbirlikçi hainleri iyi belle.

bunlar şekil değiştirir, isim değiştirir ama yüz yıl geçse bile faaliyetlerine devam ederler...

#tarih
    6 1 ...
  • Anekdotun temel dayanağı olan iddia, kurbağanın kaynayan suya atıldığında dışarı zıplayacağı; fakat soğuk suya konulup yavaşça ısıtıldığında neler olduğunu fark edemeyip yavaşça kaynayarak öleceğidir.

Modern toplumlarda da aynı tepki verilir. Bir şeyi yavaşça değiştirirseniz çoğu kimse bunu fark etmez.

toplumlarda denetim mekanizmaları gittikçe çoğalıyor. kişi kendini gözetlenmiş hissettiğinde, gözetlenmeyen birine göre daha farklı davranır.

Anonim olmadığı sürece haklarını kullanmakta kendilerini özgür hissedemedikleri için bu haklarını kullanamamaktadırlar, böylece fikir özgürlüğü büyük ölçüde engellenmiş oluyor. Bu düşünce özgürlüğü için de geçerlidir.

Göze batmamak için insanlar giderek kurallara uymaya başlarlar. Böyle bir durumda toplumlarda kendine özgü farklı düşünenlerin sayısı günden güne azalır.

Bu tür tek tip toplumlar kendini zihnen veya sosyal olarak yenileyemez. Hoşgörüsüzlük, tahammülsüzlük artarken, aynı zamanda toplumun yaratıcılık, yenilenme ilerleme olanakları engellenmiş olur. Bilinç kaybedilir, değerlerini, ülkesini dahi savunamaz hale gelir.

Bu yüzden arada bir termometreye bakıp, suyumuz ne kadar ısınmış bunu görmemiz lazım.
    6 0 ...
  • 1 ay önce 135 tl ye aldığım ayakkabıyı 235 tl den 199 tlye muthiş indirimle satmaya calışan şeytan icadi.

Tüy bile almadım.sepete bile koymadım.
    Ben bu bataktan kurtuldum.
    allah isteyen herkese nasip etsin.
    6 0 ...
  • 1 ay önce 135 tl ye aldığım ayakkabıyı 235 tl den 199 tlye muthiş indirimle satmaya calışan şeytan icadi.

Tüy bile almadım.sepete bile koymadım.
    Ben bu bataktan kurtuldum.
    allah isteyen herkese nasip etsin.
    6 0 ...
  • En mantıklı aşılama planı:

1) Sağlık çalışanları
    2) 80 yaş üstü
    3) 70-80 yaş arası
    4) 65-70 yaş arası
    5) 50-65 yaş arası herkes
    6) 18-50 yaş arası herkes
    4 0 ...