abberline

1729.
  • bir kaç sene önce bu adamla ara ara mesajlaşıyoruz ama kim olduğunu bilmiyorum o ara, sözlükten tanıdıklarla buluşmak için de sık sık bursa ya görükle ye gidiyordum o dönem, yine sözlükten bir arkadaşla yanyana giderken bir eleman gördük, beni selamlıyor, tanıyorum da facebook ta falan da ekli, sohbet mohbet ediyoruz ara sıra, ağırbaşlı, kendi halinde bir insan tabi. bir yandan abberline ile konuşmaya da devam ediyoruz ulan sen kalk yıllar sonra bu arkadaşın abberline olduğunu öğren adam benim opus olduğumu biliyor ben onu bilmiyorum.

kafamı sikeyim aklım sike bakıyordu o dönem galiba, galatasaray lıdır ama hiç futbol muhabbetinde karşı karşıya geldiğimiz hatırlamam, hoşuma gidiyor facebook ta ara ara atarlanması hatta. *
    5 0 ...
  • Bugün trafikte çift şeritli epeyce uzun bir yolda, bir tırın arkasında kaldım. Karşıdan sürekli olarak süratle araç geldiğinden Ne yaptımsa tırı bir türlü geçemedim. Mecburen tin tin arkasından tırı takip etmek zorunda kaldım.

Bir süre Sonra şoför hafif yavaşlayarak tırı sağa çekip kornaya bastı. Pencereden işaret ettiği eliyle bana yol verdi. Ben şaşkınlıkla hafiften elimi kaldırıp gülümseyerek teşekkür ettim ve geçtim. Şoförün bu enteresan hareketi karşısındaki şaşkınlığım kalan yol boyunca devam etti.

Şahsım adına Bugüne kadar yapılan tüm jestler arasında şüphesiz ilk beşi zorlayan bu hareket sonucu; kamyon şoförleri üzerinden yapılan tüm espriler bugünden sonra nazarımda hakarettir.
    13 1 ...
  • türkiyede herhangi bir kadın ( açıktan meral akşener yazamıyorlar yemiyor bir yerleri ) iktidara gelirse fetöcüdür anlamı çıkan nefis tespittir. zannedersin ki 13 sene boyunca ne istedilerse vermiş olan "bir" kadındı. madem erkekliğiniz ile bu kadar övünüyorsunuz açıktan yazın meral akşener fetonun piyonudur fetoya hizmet ediyordur diye. bizlerde gerekli yerlere iletelim görseller ile. hem sizlere yargı karşısında bu iddialarınızı ispatlama imkanı doğsun yeni bir destan yazın ülkeyi kurtarın bu fetoculardan.
    8 0 ...
  • En azından kitap satıyorlar, okunmuş terlik gibi saçma sapan şeyler yok.
    15 5 ...
  • ne söylesen ne kadar lanet etsen az kalır. 7 yaşında. kendimi düşünüyorum 7 yaşında ama hatırlayamıyorum bile. neredeyse bilincin hala kapalı idrak yeteneğin sınırlı yeni yeni öğreniyorsun birçok şeyi. din nedir küfür nedir ölüm nedir bilemezsin ki. sadece içgüdülerin vardır korkarsın sevinirsin gülersin ağlarsın. ötesi yok.
    10 4 ...
  • Çocuk tuvaletini kendi yapmaya başladığından itibaren verilmeli yaşına uygun şekilde.

Bak bu senin çişini yapmanı sağlıyor, kakanı da buradan yapıyorsun bunlar senin bir parçan gibi gibi.

Yaşı daha ilerlediğinde iyi dokunma ve kötü dokunma da öğretilmeli.

Tabii bizim ülkemizde cinsellik bir tabu olarak görüldüğü ve duvarlar örüldüğü için okullarda verilsin mi tartışması içinde buluveriyoruz kendimizi.

Kıza ayıp öğretirken erkeğe göster amcalara pipini diyoruz. Çocuk onu işediği bir organ olmaktan çıkarıp ''aaa bu böyle gösteriliyor demek ki önemli bir şey ve bir sakıncası yok'' olarak algılıyor.

Sonra ne oluyor? ikiside büyüyor. Birisi baskıdan dolayı aileye baş kaldırır davranışlarda bulunuyor. Birisi gösterdiğini herkese göstermek, uygulamak istiyor.

Al sana gebelik.

16 yaşında gebe kalıp ailem beni öldürür diye kendini porsuğa attı 2 yıl önce kızın biri.

Verilmeli arkadaşım ailede de okulda da verilmeli. Nasıl korunulur öğretilmeli.

Yıkın şu lanet duvarlarınızı, tabularınızı.
    9 2 ...
  • ezilmişliğin suret bulmuş hali bunlar. biri sizi över ya da severse sizden ve ondan nefret ederler. önyargıları zaten olabildiğine fazladılar. ezilmişlerdir, buralarda kendilerini tatmin etmeye çalışırlar. neden onları sevmiyorlar diye geceleri yatmadan battaniye altlarında ağlıyor olabilirler, yerrrim.
    13 3 ...
  • Ulu önder ebedi başkumandan atatürk'ün müthiş keyifli olduğu bir anda çekilmiş fotoğrafıdır.
    sanki 24 haziran seçimlerinde türkiye 1923-1838 arası fabrika ayarlarına dönmüş haberini alıp keyiflendiği fotoğrafıdır.
    atatürk ün müthiş keyifli fotoğrafı

rahat ol atam.
    iyiler kazanacak...
    32 18 ...
  • arkadaşlar okuyun.
    ben ankarada bir yurtta kalıyorum. kaldığım yurtta bir hindistanlı kalıyor. allah kitap din ümmet ayakları yapıyor. bizim türk devletimiz bu hintliye bilmem kaç lira burs veriyor. sonra bu hintli 20 tane islami derneklere gidip burs falan alıyor. kaldığımız yurtta sınırsız yeme içme hakkına sahip. bir türk olarak gitmediğim şehirlere gitmiş. bizim türk hükumetinin gençlik ve spor bakanlığı bünyesindeki gezilere ve kamplara katılıyor. yani benim ülkemin kaynaklarını adını bile telaffuz edemediğim bir hintli kullanırken ben neden kullanamıyorum. bide her yıl 2 laptop ve 2 tablet veriyorlar.
    14 3 ...
  • herkesi kendileri gibi zannettiklerinden oluşturmaya çalıştıkları algıdır.

onlara göre iyi parti fetö'den destek alıyor, yurtdışından destek alıyor, dış güşlerden destek alıyor.

neden?
    çünkü kendi kurulum süreçlerinde hep bunlardan destek aldılar da ondan.
    kendileri bir anda, hiç gündemde yokken ortaya çıkan bir siyasi oluşum.

fetö tarafından desteklendi,
    abd tarafından desteklendi,
    cia tarafından desteklendi,
    faiz lobisi tarafından desteklendi,
    yahudi lobisi tarafından desteklendi...

biz (bkz: beni istanbul yahudilerine sorun) diyerek destek arayanları, (bkz: iktidar olabilmek icin papaz elbisesi bile giyerim) diyenleri ve bunları söyleyerek kimlerden destek aldıklarını çok iyi biliyoruz, unutmadık bunları...

şimdi iyi parti'nin de aynı kendileri gibi desteklendiğini zannediyorlar.

ama iyi parti sizin gibi değil.

bakın iyi parti kimlerden destek alıyor.

iyi parti onbinlerce kişiye ekmek veren koç grubundan destek alıyor.
    iyi parti bursa'da fabrikasının bahçesinde atatürk büstü olan sanayiciden destek alıyor.
    iyi parti yatırım ve üretim aşkı ile yanan, ama akp'nin yarattığı haksız rekabet ortamından ötürü çivi dahi çakamayan girişimciden destek alıyor.
    iyi parti kendi tohumunu ekmesini yasakladığınız çiftçiden destek alıyor.
    iyi parti hapse atıp sindirmeye çalıştığınız subaydan, astsubaydan destek alıyor.
    iyi parti atatürkçü ve cumhuriyetçi kahraman türk polisinden destek alıyor.
    iyi parti idealist öğretmenden, öğretim görevlisinden destek alıyor.
    iyi parti mahalle baskısı ile korkutup kendinize benzetmeye çalıştığınız memurlardan, kamu personelinden destek alıyor.
    iyi parti bitirdiğiniz esnaftan, kobilerden destek alıyor.
    iyi parti ev hanımlarından, genç kızlarımızdan, üniversiteli işsizlerden destek alıyor...

aklı olan herkes iyi partiye destek veriyor.

siz bunu anlamadınız, anlayamazsınız...
    13 2 ...