• Çok acı değil mi ya? Yatağın köşesinde iki büklüm kıvrılıp ağlıyorsunuz, yastık gözyaşlarından sırılsıklam, üşüyorsunuz, ne kadar kıvrılırsanız o kadar kendinizi güvende hissediyorsunuz, mutsuzsunuz, başınız ağrımaya başlıyor ağlamaktan, gözler kızarıp şişiyor, çok geçmeden uykuya dalıyorsunuz. Çok zor...
    Duygusuz pislikler anlamaz.
    7 0 ...
  • ilginç bir versustur.

biz bize yeteriz kumpanyasında toplanan bağışlar 1 milyar lirayı geçmiş.
    biz bize yeteriz kampanyası vs rte nin uçağı

şimdi, biliyorsunuz tayyib erdoğan'ın son uçağı var.
    güya katar hediye etmiş.

o uçak tam 400 milyon dolar.

gün itibariyle dolar kuru: 6.73 tl.

400.000.000 x 6.73 = 2.692.000.000 tl.

yani türkiye 1 haftadır para topluyor, herkes bağış yapıyor ama toplanan tüm para erdoğan'ın lüks ve şatafatlı uçağının yarısını bile karşılayamıyor.

peki sen halktan bağış toplayacağına, 2 milyar 600 milyonluk uçağını satsana.
    neden satmıyorsun?

not: birazdan bazı karaktersizler gelip 400 milyon dolarlık lüks uçağı savunur aşağıda. allah kimseyi hiç binemeyeceği, yanına dahi yaklaşamayacağı bir uçağı savunacak kadar onursuz, karaktersiz yapmasın. amin.
    16 5 ...
  • akp'li ulukışla belediyesinin yaptığı müthiş şey.

evet izleyelim;
    https://streamable.com/fn2z5s

corona virüsünün tedavisini bulmuş ulukışla belediyesi.
    halkı tütsü yakmaya davet ediyor.

bu arada videoyu çekerek sosyal mesafeye dikkat etmedikleri görülmüş, bu durumda belediyeye, belediye başkanına ve orada bulunanlara sosyal mesafeye dikkat etmediğinden dolayı 3000 küsür lira ceza kesilmesi gerekir.

onlar konuşur ak bardi yabar...

edit: ayrıca ulukışla belediyesi mahalle aralarında tütsü gezdirme uygulamasına başlamış.
    belediyeye ait kamyonetin kasasında tütsü yakarak bunu tüm ilçeye yayacaklarmış.
    https://streamable.com/348a4a

olsun lan. yine de güzel bir şey.
    covid_19 için hiçbir şey yapmayan belediyeler de var. misal bursa belediyesi. günlerdir hiçbir icraatını görmedim. bari mahalle aralarında tütsü dolaştırın.
    9 2 ...
  • akp'li ulukışla belediyesinin yaptığı müthiş şey.

evet izleyelim;
    https://streamable.com/fn2z5s

corona virüsünün tedavisini bulmuş ulukışla belediyesi.
    halkı tütsü yakmaya davet ediyor.

bu arada videoyu çekerek sosyal mesafeye dikkat etmedikleri görülmüş, bu durumda belediyeye, belediye başkanına ve orada bulunanlara sosyal mesafeye dikkat etmediğinden dolayı 3000 küsür lira ceza kesilmesi gerekir.

onlar konuşur ak bardi yabar...

edit: ayrıca ulukışla belediyesi mahalle aralarında tütsü gezdirme uygulamasına başlamış.
    belediyeye ait kamyonetin kasasında tütsü yakarak bunu tüm ilçeye yayacaklarmış.
    https://streamable.com/348a4a

olsun lan. yine de güzel bir şey.
    covid_19 için hiçbir şey yapmayan belediyeler de var. misal bursa belediyesi. günlerdir hiçbir icraatını görmedim. bari mahalle aralarında tütsü dolaştırın.
    9 2 ...
  • Ayar nedir? Yıllardır merak ediyorum, neden teröristler ve hainler biz sıradan vatandaşlara şikayet ediliyor? Ne yapayım ben? Ne yapabilirim dhkpc terör örgütüne? Kolluk kuvvetim yok. Yargı ve kanun sistemi benim değil. Devlet ben değilim yani. imkan ve yetkilerim yok. Dhkpcli olup bu talimatı veren biliniyor demek ki. Bu durum varsa? Koskoca devlet çöksün tepesine teröristin. Böyle bir talimat verilmişse? bu talimatı veren varsa? Gereğini yapsın devletimiz. Neden dışarıda özgür bir şekilde yaşamına devam ediyor bu talimatçı dhkpcli terörist? Bir tek ben mi sıkıldım sürekli şikayet edilen mercii olmaktan? Normalde gereken şeyleri yapan hangi taraf olmalı? Sıradan halk yani bizler mi? Devletimiz yani devletin yetkilileri mi? Heryer fetöcü, pkklı, dhkpcli dolmuş taşmış ama kimseye birşey olduğu yok. Nasıl iş bu? Ayar veren devlet mi olur? Hadi siyasiler gerek gördükleri için her türlü söylemi yapıyor. Dünyanın heryerinde böyledir bu. Yahu şu durumdan haz alıp, gaza gelen sıradan insanlara ne oluyor? Onu anlamış değilim. Allah akıl fikir versin.

Edit; misalen, devlet bir insan olsun. Bir yerde terörist tespit etsin ve tweet atsın. Vay be ne güzel ayar verdim ama teröriste desin. Sonrasında da bundan mutluluk duyan bir kitle olsun. Sonuç? Terörist olan ayar verilmiş terörist olarak terör yapmaya özgür bir şekilde devam ediyor olsun. Bu nedir?
    6 0 ...
  • Ulan eski komünik hususi araba neyim bilmez doğu blokunun sefil ülkelerinde bile şimdi arabalar çaydanlık fiyatına kalu beladan beri otomobili ülkeyiz lan biz bu neyin pahalılığı aq.
    O 90 91 92 deki bolluk nereye gitti lan bizimki gibi sefil memur ailesi bile hyundai excel mi alalım lada samara mı alalım bir sıfır araba hayali kurabiliyordu en azından şimdi iş adamlarının bile gözü yaşlı. Her geldiğimde kimsede olmayan yepyeni kupon arabalar binen istanbul ahalisi bile dacia ile Fiat arasına sıkışmış kalmış bu hükümet varken bu ikinci el nah ucuzlar. .
    3 0 ...
  • Tam kapsamlı sokağa çıkma yasağı ve tüm işyerlerinin tatili pratiken mümkün değil bunu zaten deneyimliyoruz ancak bu elemanların da kıçından uyuzluğu bir bitmedi arkadaş. Ne darbe korkusu olur ki ülkeyi iyi yöneten ideolojik kamplaştırma kutuplaştırma yapmamış şeffaf ve demokratik bir hükümet ya da partinin bunu da anlamıyorum en fazla seçim kaybeder inersin sonra hatalarına iyi çalışır sonraki seçimi tekrar kazanırsın ama abdestinden emin olmayınca insan böyle oluyor işte. Yani en iyi kendileri biliyorlar o koltuktan indiklerinde koltuğun altından ülkeye yapılmış ne hainliklerin fışkıracağını olası her yöntemle koltuğu tutmayı deniyorlar böyle bir hastalık döneminde bile sipariş yazı yazdırdıkları gazeteci görünümlü viruslerle toplumu enfekte etmeyi bile göze alıyorlar varın o koltuktan kalkınca altından neler fışkıracak siz düşünün. .
    5 0 ...
  • MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.
    Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.
    1 0 ...
  • gayet basit türkler olarak önümüzde iki
    seçenek var .
    kürt ve arap nüfusun içinde yokolmak .

ya da fırat - murat hattında ayrılıp
    türk nüfuslü bir yapı kurmak .

bunlar iyi günlerimiz .....
    3 1 ...
  • Stefan zweig'in okuduğum en vasat kitabıydı. 10 sayfalık olayı uzattıkça uzatmış. Mektubu yazan yedek subay sürekli süslü uzun cümleler kurup, kelime kaşarlığı yapma peşinde. Alt tarafı bir at yarışı kuponu çaldın sanarsın banka soymuş ibne. Bir de sürekli milleti hor görüp kendisini bir sikim sanmasına da uyuz oldum. Çok sinir bozucuydu keşke okumasaydım.
    Santranç, korku, mecburiyet baya iyiydi de bu olmamış abi.
    6 0 ...