• Avrupa Yakası, Ekmek Teknesi, 7 Numara, Bizimkiler, Kaygısızlar.
  9 0 ...
 • Sakız sesi. Çok şanslı olduğum için evde 7/24 sakız çiğneyen biri var. Van gogh gibi kulağımı kesesim geliyor. Eğer bir gün “sakız sesine dayanamadı kulağını kesti” gibi bir haber görürseniz o benimdir, haberiniz olsun.
  9 0 ...
 • aslında çok amaçlı havalimanıdır. yeri geldiğinde liman olarak da kullanılabilir. hainler bunu anlayamaz.
  7 0 ...
 • güçlü kadın ailesinden beklediği desteği ve şefkati bulamamış yalnız kadındır. Her işini kendisi halleder. Her tarafa koşturmaya alıştıkları için Bu onları güçlü gösterir ama aslında iç dünyaları duygusal olarak çok bitkin ve yorgundur. en zayıf yanları ise yalnızlıklarıdır.
  8 0 ...
 • sözlükte "kız çocuğu olanlar pipisini kessin" şeklinde yazan erkek yazarlar baba olacaksa bizden baba gibi anne olur. size inat boy boy kız çocuğu doğurmayı düşünüyorum.

  sonra onlardan küçük çaplı bir ordu kurup süslü sözlüğe geçiş yapacağım.

  şaka bir yana; sözlükten ve ya değil her kadın anneliği kaldıramıyor maalesef. gelecek nesillerin iyiliği için çiftlerin çocuk sahibi olup olmamasına karar veren testler yapılması gerektiğini düşünüyorum. mevzu kadının doğurması değil. mevzu insan gibi çocuk yetiştirmek. olmayınca da olmuyor tabii, sözlükte bile görüyoruz.
  9 1 ...
 • kanımca bir kadın için yazılmış en güzel şarkıyı neşet ertaş yazmıştır. neşet baba türküsünde sevdiği kadına şöyle seslenir;

  ''kurusa fidanım güllerim solsa
  gönlümde solmayan gülümsün benim
  yaprakların güzel olsa dökülse
  daha taze fidan, dalımsın benim

  ağarsa saçların belin bükülse
  birer birer hep dişlerin dökülse
  kurusa vücudun kanın çekilse
  gine şu gönlümün yarisin benim

  bülbülün gül için zarı misali
  keremin bağrının narı misali
  inler garip gönlüm arı misali
  dadına doyulmaz balımsın benim''

  zeki müren'in bu şarkısının bir yerinde de diyor ki;

  ''sanma ki güzelliğin o ipek saçlarına dökülen akla biter,
  böyle bir kara sevda kara toprakla biter.''

  keşke her seven sevdiğini geçmiş zamanlardaki gibi bu ahitlerle ve hislerle sevse.

  https://youtu.be/gxXfQvAA7qU
  7 0 ...
 • Ne zaman girsem sözlükte, ne zaman girsem bi şeyler yazıyor ve birilerini yanlış şeyleri yapmakla suçluyor. Bizler işsiziz, mericiz, asosyaliz sen değilsin öyle mi? Dişi midir nedir? Dişiyse, bütün kadınlar orospu bi ben değilim hastalığına yakalanmış galiba. Erkekse de sanırım asosyalin teki. Pkk seviciliği de var galiba biraz. Cihangirli pembe götlü solcular geldi aklıma.
  9 1 ...
 • Kapatma zamanı gelmiş sözlüktür. iyice sözlüğü çocuk parkına döndürdüler. Allah’tan artık eskisi gibi yazmıyorum. Lan sözlükte 100 yazar var 50’si yetkili. Hahahasiktir evet.
  23 1 ...
 • Türk sinemasının küllerinden doğmasına çok fazla yardımı olan filmdir. Bir çok insan bu filmi "bilemiyorum altan bilemiyorum" repliğiyle hatırlar. Ancak ben bazen "yapıyorsun yapıyorsun özür diliyorsun, yapıyorsun yapıyorsun özür diliyorsun" repliğiyle hatırlıyorum.
  6 0 ...
 • essy

  1807.
 • Sözlük kızlarının çıkaramadığı gür sesi olacağım. Bunu hak ediyordum ve malik oldum. Teşekkür ederim sözlük yönetimi, feminizmin yanında duruş sergilediğiniz için size minnet borçluyuz sözlük kızlarınca.
  Bu kutsal görevi layığıyla devralacağımdan kuşkunuz olmasın. Tırşıklı günlere.
  34 32 ...