• Sonbahar hanım arkadaşın olmadığımız halde sevgilin ile aranda geçen şeyleri hatta en özel, mahrem şeyleri bile bizlere anlattın. Bizler bile senin sevgilin ile yattığını biliyorsak. Arkadaşların daha fazla bilgiye sahiptir. Şimdi burada g*tünü yiyim ayağı yapma.
    7 1 ...
  • bir piyano tınısında yaşamak istediğiniz oldu mu bilmiyorum. tüm yayılan ses halkalarında evlerim var tek odalı. hayallerimi süsleyen yegâne ses. sanki bas bas bağıran bir insan var içinde ama sesini kimse duyamaz, bu halkaları kimse aşamazmış gibi.
    verdiğiniz sözleri, ettiğiniz yeminleri, ağladığınız geceleri, sevdiğiniz insanları ve en çok da nefreti anımsatıyor bana naif duran bu halkalar.
    beni kandıramayacaklar. seni seviyorum bu ses, lâkin naif ve şirinliğinden değil aksine...
    8 0 ...
  • eski güzel günlerden çeşitli enstantanelerin yer alacağı konu başlığı...

1967 yılından bir fotoğraf;
    eski türkiye den manzaralar

fotoğrafta dönemin başbakanı rahmetli süleyman demirel ve eşi nazmiye hanım bir muammer karaca tiyatrosunda bir tiyatro oyununu izliyor.

oyunun adı; demirel'e söylerim.

oyunun konusu; süleyman demirel eleştirisi.

tiyatroyu sahneye koyan muammer karaca sahnede demirel'i eleştiriyor.
    eleştiri ama öyle böyle değil.

ve demirel buna kahkaha ile gülüyor.

günümüzde devleti yönetenleri, hükümet üyelerini eleştirmek, hicvetmek ve hatta bunu sahnelemek mümkün mü?
    o halde 50 sene önce çok daha ilerdeymişiz...
    11 0 ...
  • nafaka vermek istemiyorlar.
    hesap ödemek istemiyorlar.
    kızları eve bırakmak istemiyorlar.

isyan kokusu alıyorum.
    6 2 ...
  • behzat ç'nin şimdiye kadar en iyi replikleri olmaya aday sahnesidir.

behzat'ın evine gelen ercüment ve memduh başgan beka sorunundan bahsediyor, behzat son derece doğal küfürlerle karşılık veriyor.

bu arada memduh başgan "kandırıldık" itirafı yapıyor.

ve en sonunda behzat "devlet tanımı" yapıyor, bugün kendini "devlet" zannedenleri tarif ediyor.
    "devlet dediğiniz ne sizin? yatlar, katlar, araziler mi? halkı sömürmek mi? nedir devlet dediğiniz?"

muhteşem üçlü çok güzel çakmış.
    izleyin;

--spoiler--
    not: +18 küfür içerir, ama küfür çok doğal ve güzel gerçekten.
    https://video.uludagsozluk.com/v/behzat-ç-178271/

--spoiler--
    7 1 ...
  • Adı üstünde kütleçekim. Kütlesi olan maddeler arasında olur.

Foton ise kütlesizdir.
    4 0 ...
  • Bizim tayfa bir ara tuvalet kağıdına kadar aşırmışlardı. Sonuç kullanmadılar. Orada öyle bir psikoloji oluyor ki zannediyorsun kıtlıktan ölecem ben. Dedim az malzeme almışsınız havluyu yorganı da alaydınız. Hatta yatağın kirişini neden sökmediniz ayıp size. Diye.
    9 1 ...
  • Çünkü şekil a'daki gibi lağım ağızlı leşin biri. Barzo barzo laflar, hayatta selam vermeyeceğim tip. Amk nargilecisi .Bundan daha büyük sebep mi var.

Ben, onun sözlükte yazdığı entirilerle sikeltiyorum onu. O, koca karı gibi sağdan soldan, kendisiyle alâka alakasız ne varsa öğrenmek için dedikodu ağı kuruyor. Fark bu amk.

Onun benle ilgili yazdıklarının hiçbirinde o ve onun yanından bile geçen hadise yok. Hep; acaba ne bulurum be bulurum, kimden ne duyarım. Sonra babayı buluyor.
    8 2 ...
  • Arkadaşlar sataşmak gibi olmasın ama şu ikisiyle arkadaşlık eden ağır geri zekalıdır. Yahu bunlarla paylaştığın derdini sıkıntını yarın bir gün bunların sözlük malzemesi etmeyeceğinin garantisi yok. Ki yüzde doksan dokuz ederler. Sevgilim kocaya kaçtı diye ağlasan yarın bunlar der ki sevgilisini bırakıp kocaya kaçtı. Benden bir büyük tavsiyesi. Kimlerle arkadaşlık ettiğinize dikkat edin. Sözlük arkadaşlığı da etmeyin pek.
    16 1 ...
  • adını ne zaman duysam ya da televizyonda görsem aklıma yaşadığımız şu anı gelir ve tekrar tekrar üzülürüm;

yıl yanlış hatırlamıyorsam 2010 ya da 2011'dir. o zamanlar iş yerim maslak'ta olduğu için zaman zaman istinyepark'ta yemek yiyiyordum. yine böyle bir öğle arasında bir arkadaşım koton'dan hediye bakmak istediğini söyledi. ben de koton içerisinde turlayıp satın alabilecek bir şeyler bakıyordum. bu sırada hemen 1-2 metre solumda deniz çakır'ın olduğunu fark ettim. tekrar önüme döndüm ve gömleklere bakmaya devam ettim. bu sırada arkamdan biri geçiyordu ve ortamı inanılmaz bir gaz kokusu kapladı. arkamdan geçen adam muhtemelen gaz çıkartmıştı. öyle bir koku ki öyle böyle değil, burnum düştü düşecek. bu arada adam mağazadan dışarıya çıktı. birkaç saniye sonra baktım ki deniz çakır bana doğru ve tiksinen bir ifade ile bakıyor. hemen bu ifade sonrasında ortamdan hızla uzaklaştı. benim için kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir andı. bir açıklama yapma ve durumu anlatma fırsatım bile olmadı.
    5 0 ...