• Hoşçakal uludağ sözlük..

Gidiyorum.. Arkama bakmadan..

Eğlence de bir yere kadar..
    Herşeyi tadında bırakmak lazım..
    Çünkü herşeyin fazlası zarar..
    Dünyamın buradan ibaret olmasına izin vermeyeceğim..
    Ruh halim sizin beni üzmeniz yada mutlu etmenize endeksli olmayacak..
    Dışarıda buradan daha mutlu olduğumu analiz ettiysem eğer, bu defteri kapamalıyım.
    Ruhumu daha da kirletmemeliyim. Çünkü ortam çok bozuk.
    Zaman kıymetli, hayat hızla akıyor..
    Çok güzel insanlar tanıdım burada kendilerini biliyorlar çok seviyorum sizi:(. Hep duacınız olacağımı bilmenizi isterim..
    Ama çok kötü insanlar da tanıdım.. Çoook üzüldüm.. Ama Onların selameti içinde dua edeceğim.. Çünkü böyle yetiştirildim..
    Kırıldığım herkese hakkım helaldir..
    Ne olur istemsiz kırdıklarım varsa onlarda helal etsinler..

Umarım bu ortamdan tez zamanda uzaklaşırsınız hepiniz..
    Bu kez Asla ve asla tekrar dönmeyeceğim...
    şeref sözü veriyorum..

Allaha emanet olun,

Selâm ve dua ile...
    17 10 ...
  • modern dünyanın en büyük handikaplarından biridir. ilgisiz kalan çocukların beyinlerinin yeterli gelişmediğini ispatlayan çalışmalar var. çocuklar ebeveynleriyle konuşmaya, vakit geçirmeye muhtaç varlıklar. ama bazı anneler de çalışmak zorunda. bu yüzden çocuk hiç değilse anneanne- babaanne elinde büyümeli. olmuyorsa annenin ekstra çabası gerekiyor. yani anne bilinçli, güçlü olmak durumunda. anne bunu başarırsa çocuk sorun yaşamadan bilişsel ve motor gelişimini doğru tamamlayarak gelişiyor. aksi halde yaşanan kaybın telafisi yok.
    6 0 ...
  • adam o kadar mal ki hem kendi muayenesiz aracını ihbar ediyor. hem ileride kaza var diyerek asılsız ihbar suçu işliyor. yine kendini ihbar ediyor. (iki yıl hapis cezası var)

maketi görünce zayıflayın diyen bir adet sığır.
    6 0 ...
  • 3 tane adamın sıfırdan, ellerinde hiç bir şey yokken, bence inanılmaz bir başarı hikayesi yazarak çektikleri film. film iyidir kötüdür bilmem ama vine videoları çekip, sonra youtube'da fenomen olup bir de bu süreci film çekerek devam ettirmek en azından bir taktiri hak ediyor. Hayatında hiç bir yaratıcılık ibaresi göstermemiş yurdum insanının da bu işe burun kıvırmasını hiç anlayabilmiş değilim.
    Ulan siz değil miydiniz recep ivedik gibi sikko bir filme gişe rekorları kırdırıp adama aynı filmden 5 tane daha çekmesi için cesaret veren izleyici kitlesi. şimdi hangi sanat/sinema bilginize güvenip 3 tane pırıl pırıl gencin hayatlarını koyduğu filme burun kıvırıyorsunuz?
    Film güzel, komik, destek verilmesi gerekir bence. gidin görün boşuna vakit harcamış olmazsınız.
    10 4 ...
  • parayı sokağa atmak deyiminin bile yalan olduğu aktivite hafız.

çünkü gerçekten parayı sokağa atın, nasılsa birisi bulur sevinir.

ama bu çok boş iş lan.

deliye bağlayıp inşaat tuğlasını taşla ezer, sonra üzerine tükürüp elime kına yakarım daha iyi.
    7 1 ...
  • Bugün itibariyle yönetime karşı gerçekleşecek olan ayaklanmadır.

kafalar karışık filmi rezaleti hiç mi zorunuza gitmiyor? Yönetimden isteğimiz derhal şu rezilliğe son vermesi.
    Biz hakaret içermeyen basit entrylerimiz yüzünden bile çaylak edilirken böyle satılık, tek entrysi dahi olmayan kayırılan yazarlara göz mü yumacağız?
    Sözlüğü rezil edip, kuralları umursamayan o da yetmezmiş gibi bugün alenen bizimle dalga geçen yönetime ses çıkarmayacak miyiz?
    Biz buna bugün bir şey demezsek bunu sürekli yapacaklar, hatta yakında olacak seçim için yalayicilar entryleri hazırda belirtiyordur.

Şimdi böyle dedim diye belki çaylak olacak belki de silik yiyeceğim ama inanın ki bu umrumda değil,
    Ne diyordu atamız conkbayırında:

`“Ben size taarruzu emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında yerimize başka kuvvetler gelir, başka komutanlar hâkim olabilir”
    (25 Nisan 1915 Conkbayırı) `
    Ben de şimdi silik yesem de elbette yerimi başka kahraman yazarlar alacaktır. Direnelim!

Gelin tek yürek olalım yoldaşlar. Gün birlik olma ve bu rezaletlere dur deme günüdür.

para babaları onlarlaysa Allah bizimledir!
    20 7 ...
  • Uludağ sözlükte bugün yapılan manüplasyon.

kafalar karışık:
    uludağ sözlükte paralı hesaplarla gayet aleni bir şekilde reklam yapan film.
    başlığa bugün girilen ilk entry şu: (bkz: #40736756)

bak ben gidip sinemada izleyecektim bu filmi, ama sırf bunu yaptınız diye seyretmeyeceğim ve herkese de seyretmemesini tavsiye edeceğim.
    şu saatten sonra bu salak filme savaş açtım amına koyayım.
    hadi bakalım tengir budun mu etkili, sizin paralı trolleriniz mi?
    birazdan bu yazdıklarımı ekşide de yazacağım ki çakallıklarınız meydana çıksın.

bunların paralı troll bir hesap olduğu bariz.
    akabinde 25. ve 38. entryler arası serdarsl06'ya kadar 2'şer dakika aralıklarla entryler girilmiş.

serdarsl ankaralı güzel bir bayan bunu da belirteyim bu vesileyle.

neyse serdar'dan sonra paralı troller çalışmaya devam ediyor. 2'şer dakika arayla ve başlığı sürekli sol freymde tutuyor.
    şimdilik tam 45 entry girmiş paralı troller.

pardon ama burada yazarları salak yerine koyamazsınız.
    tamam reklam alın para kazanın ama reklamın yöntemi bu değil.

bu paralı hesaplar 31 mart seçim döneminde de kullanılacak, daha önce şahit olduk bu orospu çocukluğuna...

hadi şimdi beni ister çaylak yapın ister silik yapın emek hırsızları...
    25 5 ...
  • cübbeli ahmet'in de şeyhi olan ismailağa tarikatının şeyhi mahmut ustaosmanoğlu adlı şeyhtir.

evet, dişi ağrıyan müridi buna geliyor, dişini çektireceğini söylüyor şeyhinden görüş almak istiyor, şeyh efendi de "git bütün dişlerini çektir" diyor, mürit gidip bütün dişlerini çektiriyor.
    meğer müridinin dişinde kanser hücresi varmış, şeyh bunu görmüş o yüzden bütün dişlerini çektir demiş.
    yalanın ve palavranın bini bir para.
    hikayenin tamamı şurada;
    müridinin kanser olduğunu bilen şeyh

dişi ağrıyınca şeyhine danışan mürit.
    şeyhi söylediği için bütün dişlerini çektiren mürit,
    hastanın bütün dişlerini çeken diş hekimi.
    çektiği hastanın dişlerini kontrole gönderip kanser araştırması yaptıran diş hekimi.

tabi lan inandık, kesin olmuştur bu.

Edit:
    bu arada bu hikayedeki şeyh şu.
    müridinin kanser olduğunu bilen şeyh

kendisi yürümekten, konuşmaktan aciz ama kanserli hücreleri tespit edebiliyor.
    16 5 ...
  • ülkemizde her gün pek çok gündem değiştiren olay yaşıyoruz.
    ama bu olayları hemen unutuyoruz.
    bir hafta boyunca neler olmuş, neler konuşmuşuz ülkede, bundan sonra her pazartesi bu başlıkta hatırlatacağız.

geçen hafta ne oldu?

-aydın-kızılcaköy köylüleri jes projesine karşı eylem başlattı, devlet köye toma gönderdi, köylülere biber gazlı müdahale yapıldı.
    (bkz: kızılcaköy köylülerinin onurlu jes direnişi)
    kızılcaköy köylülerinin onurlu jes direnişi

-diyanet işleri başkanı "kuran okumayan çocuklar şeytanla beraberdir" açıklaması yaptı.
    (bkz: kuran okumayan çocuklar şeytanla beraberdir)

-yabancıların türk vatandaşı olabilmesi için tapu şartını ortadan kaldıran skandal kararname resmi gazetede yayımlandı.
    (bkz: yabancıya tc vatandaşlığı için skandal kararname)

-erdoğan'ın sözlerinin tarih kitabına basıldığı ortaya çıktı.
    (bkz: rte nin sözlerini tarih kitabına basmak)
    rte nin sözlerini tarih kitabına basmak

-gezi davasında mehmet ali alabora ve can dündar için yakalama kararı çıkarıldı.

-izmir saruhanlı arasında açılan 59 kilometrelik otoyol geçişinin otomobiller için 18 lira 40 kuruş olduğu açıklandı.
    (bkz: izmir saruhanlı arası otoban ücret tarifesi)

-tbmm başkanı binali yıldırım bir heyetle birlikte çin'e gitti.
    binali yıldırım ın çin de çekilen skandal fotosu

-akp'nin izmir büyükşehir belediye başkan adayı nihat zeybekçi rakıyı seçim malzemesi yaptı.
    geçen hafta ne oldu

-danıştay'ın tsk'da türban serbestliği kararı çok konuşuldu, erdoğan bunun üzerinden prim yapıp mitingde savcıya "sen kimsin ya" dedi.
    (bkz: rte nin savcıya sen kimsin ya demesi)

-sanki kendileri fetö ile mücadele ediyormuş gibi, başka ülkelerin fetö'yü terör listesine eklememesine bozulan adalet bakanı isyan etti.
    (bkz: adalet bakanı nın yürek burkan fetö isyanı)
    adalet bakanı nın yürek burkan fetö isyanı

-4 sene önce "twitter miwitter hepsinin kökünü kazıyacağız" diyen erdoğan, twitter'deki takipçi sayısıyla övündü.
    geçen hafta ne oldu

-yerli ve milli robot sahneden düşerek parçalandı.
    (bkz: konya da üretilen robotun sahneden düşmesi)
    konya da üretilen robotun sahneden düşmesi

-erdoğan central park ile high park'ı karıştırdı.
    (bkz: central park vs nakkaştepe)
    central park vs nakkaştepe

-ve fransa'daki sarı yelekliler eylemleri. bu da geçen haftanın sosyal medyada en çok konuşulan konusuydu.
    10 2 ...
  • Yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,3; 2. çeyreğinde yüzde 5,2 büyüyen Türkiye ekonomisinin 3. çeyrekteki büyümesi yüzde 1.6'da kaldı

http://t24.com.tr/haber/b...akamlari-aciklandi,768295

TÜiK'ten yapılan açıklama şu şekildeymiş
    --spoiler--

Gayrisafi Yurt içi Hasıla üçüncü çeyrek ilk tahmini; zincirlenmiş hacim endeksi olarak (2009=100), 2018 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,6 arttı.

Üretim yöntemiyle Gayrisafi Yurt içi Hasıla tahmini, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde cari fiyatlarla yüzde 21,8 artarak 1 trilyon 13 milyar 453 milyon TL oldu.

Gayrisafi Yurt içi Hasılayı oluşturan faaliyetler incelendiğinde; 2018 yılının üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre zincirlenmiş hacim endeksi olarak; tarım sektörü toplam katma değeri yüzde 1, sanayi sektörü yüzde 0,3 artarken inşaat sektörü yüzde 5,3 azaldı. Ticaret, ulaştırma, konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetlerinin toplamından oluşan hizmetler sektörünün katma değeri ise yüzde 4,5 arttı.

--spoiler--

türkiye 2018 büyüme rakamları
    10 5 ...