• Pandemi döneminde, milletin işsiz olduğu zamanda bir de? Halkı iyi şey yapıyorlar ya, argo yazacaktım yalnız terbiyem müsade etmedi, şiddetle kınıyorum. Geçirdikçe millete zevk alıyorlar herhalde zira ikinci doğalgaz zammı bu.

  3 kere mi zam konulmuş? Olaya hiç hakim değilim vay amk ya. Yazıklar olsun.
  4 0 ...
 • Kutlsallık ve din arasındaki farkı kuramayanların saldırısına uğrayan user.

  Kolay gelsin userı.

  Verdiği ekmekli pizza tarifini halen yapamadım.

  Seviliyorsun userı.

  Hoş yazsın userı.
  6 1 ...
 • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132292/+

  Fazla dağınık ve ateşli bir söylemle ifade etse de kendini, içindeki samimiyeti görebiliyorsunuz okudukça. Gerçekten haddim olmayarak söylüyorum ki benim insani bakış açıma göre fazla hararetle ve fevrilikle kendini paylaştığını düşünüyorum. Günümüzü düşündüğümüzde en azından böyle.. Fakat kitabı bitirdiğinizde "o kadını" istemsiz bir şekilde seviyorsunuz ve saygı duyuyorsunuz. Özellikle hangi yıllardan bahsettiğini bildiğiniz için kat ve kat artıyor bu saygı.

  Anılarındaki nükteler, insanı içine çekip güldürmesini de biliyor ve "hemen, şu an, şimdi" bir gezgin edasıyla yollara düşesi geliyor insanın. ilk sayfalardaki iştahla yeme arzusunu dillendirdiği sayfaları sabırla geçebilirseniz bu komünist teyzemizi okuyabilirsiniz..

  sonsöz'den;

  "Bu dinozor öyle bir yaşa geldi ki artık, bunca genç, bunca çocuk ölürken, daha fazla yaşamak biraz ayıp gelmeye başladı ona. isteği, çevresine ve kendisine bir başbelası haline gelmeden, bu dünyadan göçüp gitmek. kalanlara sonsuz sevgiler."
  4 1 ...
 • net penaltıdır.

  edgar ie nin ozan tufan ı yaka paça indirdiği pozisyonu da paylaşırsan samimi olabilir.
  9 2 ...
 • Hiçbir kıymeti olmadı. Giderken, o kadar üzerken, umursamayıp, yıllar sonra kuyruğunu kıstırıp geri dönersin işte sayın eski sevgili...
  3 0 ...
 • Tütsü geleneği Pagan ve Şaman inancına dayanır.

  Ben bu adaçayına, defne ve zeytin yaprağı da dahil ediyorum. Evi önce dip köşe temizledikten sonra enerji bakımından da bu şekilde arındırmak rahatlatıcı bir etki veriyor gibi hissediyorum.

  Bilinen faydaları:
  Kötü enerjiyi uzaklaştırır

  Sinirleri yatıştırır, sakinleştirir

  Havadaki mikrobu kırmaya yardımcı olur

  Yine inanışa göre adaçayı yakmak nazar ve kötü düşünceyi de uzak tutar.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132247/+
  5 0 ...
 • Canim sikildikca kartondan maketler yapiyorum. Bi nevi derya baykal gibi takiliyorum evde. Benim hobim bu. Yaptiklarimin cogu cop. Gecen sene bir ev yapmistim. Oylesine bir online satis platformuna komik bir ucrete koydum. Uzun zamandir da duruyordu. Hatta bu sabah, bunlari eve -annemlere- gotureyim diye dusundum.

  Bu sabah satildi. Parasina ihtiyacim yok. Zaten sistemin izin verdigi minimum tutari girmistim. Baya birileri benim yaptigim o evi satin aldi. Icim pir pir ediyor bir suredir.

  Kendi yaptigim meslekten cok daha fazla kazaniyorum. Ama sevmiyorum ne yalan soyleyeyim. Hic bugunku kadar heyecanlanmamistim.
  4 0 ...
 • son olarak belediyenin 4700 lira teklifiyle sona erdirildiği açıklanan grevdir. mühendislerin işsiz gezdiği, iş bulabilirlerse 3500 liraya çalıştığı ülkede milletin parasını bol keseden bu vasıfsız şımarıklara dağıtan chp'ye yazıklar olsun. yapılan grevin haksız olduğuna herkesin kanaat getirmesine rağmen, maltepe halkı bu konuda belediyenin arkasında durmasına rağmen, akp gibi hepsini kapı önüne koyup yerlerine asgari ücretle alınacak yüzbinlerce kişi varken neden bu kadar korkak hareket edildi? madem bu parayı verecektiler o halde yaşanan bu kadar sıkıntının ne anlamı kaldı? hem kendilerini rezil ettiler, hem halkı mağdur ettiler, hem akp'ye malzeme verdiler, hem de bu adamlara boyun eğdiler. bir avuç çöpçüyü kontrol edemeyen, lafını geçiremeyen chp bu saatten sonra hiç boşuna ülke yönetimine soyunmasın. bundan sonra benden chp'ye oy falan yok!

  edit: sendikanın kabul ettiği teklifi işçilerin kabul etmediği söyleniyor. ne kadar doğru bilmiyorum.

  https://twitter.com/YolTV/status/1366038090633019395
  10 1 ...
 • Süper Lig şampiyonluğu
  Galatasaray 22,
  Fenerbahçe 19.

  Fenerbahçe son süper lig şampiyonluk yılı 2014.
  2014'ten bu yana Galatasaray şampiyonluğu 3 (2015, 2018, 2019).

  Türkiye kupası şampiyonluğu
  Galatasaray 18,
  Fenerbahçe 6.

  Fenerbahçe son Türkiye kupası şampiyonluğu 2013.
  2013'ten bu yana Galatasaray şampiyonluğu 4 (2014, 2015, 2016, 2019)

  Türkiye Süper kupası şampiyonluğu
  Galatasaray 16,
  Fenerbahçe 9.

  Fenerbahçe son süper kupa şampiyonluk yılı 2014.
  2014'ten bu yana Galatasaray şampiyonluğu 3 (2015, 2016, 2019)
  6 1 ...
 • cumhuriyet ve atatürk düşmanı, yalancı, iftiracı, fethullahçı sözde tarihçi mustafa armağan'ın, genel yayın yönetmenliğini yaptığı derin tarih adlı dergiden kovulmasıdır.

  günün güzel haberi...

  fethullahçı sözde tarihçi mustafa armağan derginin son sayısında "hilafet" kapağı ile çıkmış ve hilafetin tek kurtuluş yolu olduğunu işlemiş.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132158/+

  fethullahçı mustafa armağan'ın bu yaptığından haberi olmayan albayrak medya grubu ise, bu derginin bu sayısının kendilerinden habersiz çıktığını beyan ederek, cumhuriyet düşmanı bu fethullahçı tarihçi'nin görevine son vermiş, onu kovmuş, kıçına tekmeyi basmış, tabiri caiz ise siktir etmiş...

  not: albayrak medya grubu hilafet kapağı ile çıkan dergi için toplatılma kararı almış...

  burası türkiye cumhuriyetidir.
  cumhuriyet rejiminde kula kulluk yapmak söz konusu değildir.
  hilafet isteyen soysuzlar, tıpkı fetöcüler gibi yunanistan'a sığınarak bu neşriyatları orada çıkarabilirler...
  15 6 ...