• Başkası size ne yapar? Kafanızı meşgul eder. Yani biri olmak zorunda değil. Herhangi bir şey olsun. O kafayı meşgul ettiği sürece, geçmişi düşünmüyorsun ve bir nebze sıyrılıyorsun. Ha unutur musun? Unutamazsın elbette. Ama daha kolay alışırsın. Her şey kafada biter bana göre. Bu durumda çok duygusal olmadığım için belki basit geliyor bana ama kafa her şeydir. Anlam yükleyen sensin unutma. O anlamı ondan alırsan bi değeri kalmaz karşındakinin.
    5 0 ...
  • “Bir acayip derde düştüm herkes gider karına
    Bugün buldum bugün yerim,Hak kerimdir yarına
    Zerrece tamahım yoktur şu dünya varına
    Rızkımı veren Hüda dır kula minnet eylemem.”

Bu sözleriyle kendini aşan şarkı ve şiirdir. Bunu yazanın da okuyanın da ellerinden öperim.

https://youtu.be/fwB_8kGGs04
    5 1 ...
  • bu gece kalemime öğüt verdim, 140 sayfalık defterin her gün yenilenen sayfalarına kaydettiğim yaşanmışlıkları derlediğimde fark ettim,

yollarım, keşiflerim, kısıtlarım, izahatlerim, makul redlerim, ideallerim, korkularım, sevinçlerim, güvenim, yapılmalı dediklerimi derlediğimde fark ettim,

satırlarımı okuduğum gözlerime öğüt verdim,

haritam, pulusam, gayem, aynada ışığın gözlerimi kamaştırıp, bilincimi hipnotize edişini, farazi münakaşamı, yaşadığım çevreyi anlamaya muktedir kılacak savlarımı görünce fark ettim,

düşünbilimi dedim, kalbime, tekil standartlarıma öğüt verdim,

ihtiraslarım, onların doğurduğu gaf dolu aksiyonlar, tüm mümkünlerin kıyısında, saygımı ölçülü harmanlamaya çalıştığım vefayı, daha çok sarıl, daha çok sev'in ışığıyla fark ettim.

bu işin ilki matematik, ikincisi felsefeymiş.

ideal sandalyeye oturunca fark ettim.

https://www.youtube.com/watch?v=WNeLUngb-Xg+
    6 0 ...
  • Çünkü Kediler sevilir. Sevilsin diye. Sevmek ne işe yarar? Sevmek sevilmenin başlangıcıdır. Yani bi nevi alıştırma. işe hayvanları sevmekle başlarsın. Sonra insanları seversin. Karşılık beklemeden. Bu ne işime yarar diye hesabetmeden. Hayvanı bile hesapsız kitapsız sevemeyen, bir karşılık bir menfaat bir fayda bekleyen kişi, insanı nasıl sevecek ki? Sevemez. Zaten sevemediğimiz için bugün türkiye bu halde. Eğer Sevebilseydik böyle bu halde olmazdık. Biz sevmeyi bilmiyoruz. Biliyoruz aslında ama işimize gelmiyor. Egomuz izin vermiyor. Sonra bu hayat çekilmez tabi.
    16 2 ...
  • 3 pınar tanıdım. 3’ü de uzun boyluydu. Bu konuda yapabileceğim tek genelleme.ayrıca;
    (bkz: Genelle yapmanın dayanılmaz hafifliği)
    5 1 ...
  • Tartışma bağlamına enteresan bir üslup getiren kızdır.

Kız: bir kere wittgenstein dilimin sınırları dünyamın sınırlarıdır, der.

Erkek: onu erken dönem wittgenstein söylüyor. Sonra buna katılmıyor ki.

Kız: ağla.

Erkek: neden?

Kız: ağla ve kudur.
    9 3 ...
  • Midem bulanıyor insanların hayasızlığından, pişkinliğinden, cahil cesaretinden, saygısızlığından, böyle pisliklerin çoğalmasından ve buna çanak tutanlardan.... midem bu la nı yor.

hayata dair acı gerçekler

Edit: https://mobile.twitter.co...tatus/1063087735290912768
    5 1 ...
  • Yetişkinlik döneminde anksiyete bozukluğu, depresyon, özsaygı ve özgüven eksikliği, obsesif kompulsif bozukluk gibi insanın ruhunu harap eden bir sürü psikolojik rahatsızlıkla cebelleşmekle devam eder. Bu korumacılığa bir de mükemmeliyetçilik eklenmişse vay halinize. Kendinizi asla hata yapmaya hakkı olmayan, en ufak hatasında dünyadaki bütün kötülükleri hak edeceğini düşünen, sürekli olarak kendini acımasızca eleştiren, başka birinin ufacık onayı için gecesini gündüzüne katarak hasta olurcasına çabalayan, insanlar zekasına ve becerilerine özenirken kendi kafasında hiçbir şeyi güzelce beceremeyeceği yönünde inançları olan bir yetişkin olarak buluverirsiniz. Evet tam olarak bu durumdayım. Bir gün çocuğum olursa ona asla "sen yapamazsın, benim yapamadığım şeyi sen mi yapacaksın, sen doğru olduğun sürece her işin yolunda gider." tarzı saçma sapan ve amacından sapan sözler söylemeyeceğim.
    9 1 ...
  • bunun için kadınlardan kaçtığımı düşünürdüm. güzel kadınlar tanırdım, tanışırdım, ayaklarıma gelmeyi isterlerdi ben gene de istemezdim. aklımın bi köşesini hep parasız oluşum yoklayıp meşgul ederdi. şimdiyse bir kadınla gezip tozabilecek kadar param çıkar ama içimden gelmiyor. böylesini de istemiyormuşum. demek ki bende başka problemler var. özgüvensizim diye düşünürdüm, şimdi ondan da bolca var. sorunu çözmeye çalışıyorum, du bakalım çözecez. inş gençliğim bitmeden güzel bi hayata erişirim. piç ediyorum hayatımı.
    5 0 ...
  • olması gereken askerlik tipidir. süresi de 3 ay olmalıdır.

sen 12 ay yaptın herkes 12 ay yapmalı öyle mi ? başkaları 15 ay, ondan öncekiler 18 ay yaptı. o zaman 12 ay yapanlar 6 ay daha extra askerlik mi yapsın ?

3 ay askerlik yeterlidir. 3 ayda sağını-solunu, disiplini, olası savaş durumunda siper almayı, atışı öğrenemeyen insana 33 ay da eğitim versen öğrenemez zaten.
    5 0 ...