• Stefan zweig'in okuduğum en vasat kitabıydı. 10 sayfalık olayı uzattıkça uzatmış. Mektubu yazan yedek subay sürekli süslü uzun cümleler kurup, kelime kaşarlığı yapma peşinde. Alt tarafı bir at yarışı kuponu çaldın sanarsın banka soymuş ibne. Bir de sürekli milleti hor görüp kendisini bir sikim sanmasına da uyuz oldum. Çok sinir bozucuydu keşke okumasaydım.
  Santranç, korku, mecburiyet baya iyiydi de bu olmamış abi.
  3 0 ...
 • Bununla ilgili bir araştırma okumuştum, geceleri duygusal olarak çok üst seviyelere çıkıyormuşuz. Okumama gerek yoktu zaten geceleri yaşayanlar bilir. Duygusallığın dibine vurulur, ama duyguların temiz olması gerekir. Onun için de iyi olmanız gerekir.
  2 0 ...
 • Bir takım şarkılardır.

  Elektronörofizyoloji bölümünde bitirme tezim "müziğin beyin dalgalarına etkisi" idi. Deneğe Klasik müzik, arabesk , pop vs her türden müzik dinletip beyin dalgalarına bakmıştım. Alfa dalgası dediğimiz matematik çözmede veya işte beyini zorlayıcı öğrenme vs zamanı işlevselleşen dalga arabesk müzikte çok çok durağanlaştı kaygı dalgası dediğimiz teta dalgaları ise pik yaptı.

  Uzun sürede bu da gösteriyor ki o tarz müzıkler beyini çok cok etkiliyor ve kesinlikle arabesk dinlememeliyiz. Klasik müzik iyidir. Fazla yüksek sesle özellikle kulaklıkla her türlü müzik ise kötü.
  3 1 ...
 • telegram

  141.
 • hiç indirmedim, hiç kullanmadım. bu telegram olayının fena halde cahiliyim. whatsapp gibi olduğunu duymuştum ama millet nick falan veriyor. cehaletimi giderirseniz sevinirim.
  not: yaşlı kişiyim, sabırlı olun lütfen.
  4 0 ...
 • Avukatın biri küçük bir yerde çalışırken bir kızı hamile bırakmış, sonra korkup kaçmış. Gel zaman, git zaman bir bakmış hamile bıraktığı kadın bir çocukla geziyor. Demiş seni ailen öldürmedi mi, nasıl oldu bu iş? Kadın demiş toplandılar avukatı mı bulup getirelim, ikinizi de öldürelim mi, nasıl yapalım diye düşündüler, sonra aileye avukat gireceğine piç girsin diye karar aldılar.
  4 0 ...
 • ''şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söyler'' der bir dizesinde koca râgıp paşa. Ne de güzel der ama.
  5 0 ...
 • öğretmenim tarafından tacize uğrayışım

  Edit:

  --spoiler--
  neyse hoca bir anda ara bir sokaga girdi ve bacaklarini aralayip etegini kaldirdi ben şok olmustum ami ortadaydi bir sey soyleyemeden hemen kafami tutup vajinasina dogru egdi ve dominant bir sesle yala dedi
  --spoiler--

  Bu kadar amatorluk olmaz.
  10 0 ...
 • Bir gün bir aksam yemeginde konu ernest hemingwayin nasıl bir yazar olduğuna gelir. Salondakilerle arasında 10 kelimeyle dünyanın en etkili hikayesini yazıp yazamayacağı konusulurken iddaaya girip ortaya para koyanlar olmuştur. Bu arada ernest heminway masadan bir pecete alır ve birseyler karalar. Pecete elden ele dolasırken masadaki ugultular kesilmis yerini derin bir sessizlik ve hüzün almıstır. O pecetede su sözler yazılıdır,
  " satılık bebek patikleri not: hic kullanılmadı. "
  6 0 ...
 • işitme engelliler için üretilen maske

  Kentucky’de bir üniversite öğrencisi işitme engelli ve işitme güçlüğü çeken kişiler için onları Koronavirüs salgınına karşı koruyacak özel yüz maskeleri yapmaya başladı.

  Independent Türkçe’den Noyan Öztürk’ün Olivie Petter kaynaklı söz konusu çeviri haberine göre, Facebook’ta maskeleri hakkında paylaşımlar yapan Ashley Lawrence, geleneksel maskelerin işitme kaybı yaşayan insanlara uygun olmadığını çünkü ağız bölgesinin kapalı olduğunu ve bu nedenle bu kişilerin dudak okuma yoluyla iletişim kuramadığını ve işaret dilini kullanamadığını anlattı.
  10 0 ...
 • ibbnin litresi 73 tl den dezenfektan alımı yapması

  Valla adamların sitesine baktım 5lt 870tl yazıyor.

  https://www.nhpmarket.com...xiczosrqqeprocvqyqavd_bwe

  Belediye araştırıp, soruşturup almıştır. Yoksa sizin gibi aptalların eline koz vereceğini sanmıyorum. Onlar bilmiyor mu 5lt si 170 liradan almasını.

  Ara telefonla ibb'yi sor bakalım neden bu kadar fiyata aldınız, yolsuzlukmu yapıyorsunuz diye.

  Hergün ibb ne almış ne satmış diye gözlemleyeceğinize az akp belediyelerini gözlemleseydiniz daha iyi haberler yolsuzluklar bulurdunuz diye tahmin ediyorum.

  Gece gündüz ibb ile yatıp kalkıyor bu ibneler, acaba birşey bulabilirmiyiz diye.

  Bide yazmış "orostordom tongoya bosmoyom" diye, böyle yazanları sevmiyorum ama anladığı dilden konuşmak gerek bunlarla.
  6 0 ...