• Artık göze çarpan gerçeklik.

Bunlara cidden saygı duyuyordum. Laf edenlere karşı geliyordum insanları dışlamayın diye.

Ama bunlar da iyice bokunu çıkardı. Sırf lc waikiki ürünlerinde gökkuşağı kullanmıyor diye boykot ediyorlar.

Yani şu kafadalar. Herkes bizi desteklemek zorunda. Desteklemeyen çomar bir yobazdır.
    Tanıdık geldi mi size? Durun hatırlatayım. Bana oy vermeyen herkes teröristtir.

Aynı kafa. Aynı zihniyet. Herkes lgbt yi desteklemek zorunda. Böyle bir şey olabilir mi ya? Bu ne faşistlik?

Ama yok daha zerre saygım kalmadı. Böyle faşistler desteği falan hak etmiyor.

Ayrıca güzelim gökkuşağını da çaldınız. Sokun bir taraflarınıza.
    5 3 ...
  • gaziantep

640.
  • memleketimdir.
    14 yıllık gurbetlik ve 7 yıllık evlilikte sonra çocukları alıp döndüm.
    daha da bi kalan eşyaları almaya ve mahkemeye giderim heralde.
    ama çok değişmiş.
    çok bunaltıcı bir şehir olmuş.
    baba ocağı olmasa gelinecek şehir değil gerçekten.
    kiralar uçmuş gitmiş. trafik alabildiğince. hava bunaltıcı. çok fazla medeniyetsiz insan var.
    hakkımızda hayırlısı bakalım.
    umarım çocuklarım için iyi olur.
    8 0 ...
  • emzirirken fotoğraf paylaşan kadın

Başlardaki entryleri okudum da siz gerçekten iğrençsiniz ve sizi destekleyip artı oy veriyorlar. Hepiniz kadının memesini göstermesine tepkilisiniz, hiçbiriniz düşünmüyorsunuz o çocuğu. O çocuk toplum içinde acıkıp huysuzlandığında ve kadın çocuğu emziremeyecek bir yerde olduğunda napmasını önerirsiniz? Hadi onu geçtim kadının dediği gibi, bu sıcaklarda çocuğu emzireceği zaman üzerine bir örtü aldığını ve çocuk doyuncaya kadar o örtüyü kaldırmadığını düşünün. Annesini geçtim ama çocuğa yazık. Biz üzerimizi örtmeden sıcaklara dayanamıyorken, küçücük bir bebeğin ne hale geleceğini düşünün... düşünün diyorum; ama hiçbirinizin bunu düşünmeyeceğini biliyorum. Bu entryi eksileyip kadını linçlemeye ve ayıplamaya devam edeceksiniz. Gerçekten gün geçtikçe toplumdan ve ülkemden daha fazla soğuyorum.

Son olarak; eğer görmek istemiyorsanız kafanızı çevirin, kadının memelerine bakmayabilirsiniz ve kafın değil siz sapkınsınız.

Edit; eksileyin eksileyin, saçma fikirlerinizi yazmaktansa beni eksilemeniz daha çok hoşuma gider. Aq cahilleri sizi.

Edit 2: hay sizin doğalınıza, osurmanıza, sıçmanıza tüküreyim! Ulan hıyarlar, ortada bir çocuk var bebek lan bebek! Acıkınca ağlayan bir varlık, neden ağlıyor? Çünkü kendini ifade edemiyor. Ulan çocuk ağlayınca of puf yapıp şikayet ediyorsunuz ibneler! Kadın emzirmesin de çocuk ölene kadar ağlasın mı? Ulan ayrıca bütün uzuvlara kol bacak gibi bakın? Ölmezsiniz, “ahlakınız” bozulmaz! Ulan vallhi billahi sizinle aynı ortamdayım diye kendimden nefret ettim.
    5 7 ...
  • Bir şeyin göstere göstere yapılması olayı her daim tatsızlık ve bayağılık içermiştir benim gözümde.

Birine yardım yaparken videoya çeken de, bir muhtacın elinden tutarken reklam eden de, bir şehit annesini insanların önüne çıkarıp ev anahtarını veren de, medeniyet adı altında bedenini bayağılaştıran da, dikkat çekeceğim diye bağır çağır konuşan da, iş yerinde yalakalık yapan da, Atatürkçülük adı altında rakı masalarına izmir marşlarını alet eden de, sadece madden sahip olduklarını kullanarak bu hayatta var olmaya çalışan da dahil..

Bu ülke ve insanlarının durmadan bir gösteriş budalası gibi davranmasının sebebi nedir?

Adaletli ve çağdaş davranmak bunları mi gerektirir?

Çocuğun acıktı mı emzir bitsin. Neyi kime kanıtlamaya çalışıyorsunuz?

Medeniyetin temeli nezaketten geçer ve biz kendimize bile nazik davranamıyorken bir başkasının bizi el üstünde tutmasını nasıl bekleriz?

Rica edeceğim kendinize ve çevrenize saygılı olunuz.

Kadın bedenini kendiniz aşağılayıp saygı beklemek gibi bir gaflete düşmeyiniz.

Anne ve kadın olgusu bu kadar içi boş şeylerle yüceltilecek bir şey değil.

insan, insanla yaşayan insandır.

Hepimizin birbirimize ihtiyacı var. Kadınlığımızdan utandırmayınız, insanlığımızdan da!
    12 1 ...
  • Hepsi hikaye gelin size asıl meseleyi yine ben anlatayım.
    Ülkemiz şartlarında bir kadın asgari ücretle işe girse hem çalışıp çok yıpranacak hemde aldığı paranın çoğunluğu masraflarına, giyimine, yemesine gidecektir.
    Böylece eline kalan kafasına göre harcayabileceği para 1000 lirayı geçmeyecektir aylık

Fakat bu kadın ev hanımcılığı oynayıp kendine bir uzman, astsubay falan bulsa
    Her ay eşinin 7, 8 bin liralık maaşının yarısını hortumlayacaktır.
    Böylece hiç çalışmadan ayılık 4000 lirayı kafasına göre harcayabilecektir.

Çok karlı değil mi?
    Erkek gece gündüz çalışırken kadın o avm senin bu avm benim gezecek ve kollarını altın dolduracaktır.
    Hiçbir kadın erkeğe böyle emeğini yedirmezken biz kadınlar karşısında çok zayıf varlıklarız.

Erkek yaşarsa karısı gül gibi geçinecek, eğer ölürse daha çok gül gibi geçinecektir. Çünkü devlet memurluğuna geçiş önceliği olacaktır. Ayrıca tazminat alıp maaşa bağlanacaktır. Feminist dünyada kadın olmak ve bir uzmanla evlenmek çok avantajlı hayatını kurtarıyorsun.
    6 0 ...
  • Öncelikle burada kimden bahsediyoruz?

Pandemi sürecinde kilo alan ancak spor yapıyorum belim ince kaldı, popoma gidiyor yağlar diye sürekli paylaşım yapan ve "kilolu halim hepinizden güzel" diyen kadından bahsediyoruz. Gençlerin algısıyla oynayan bu kadınla ilgili kimse duyar kasmasın artık.

Mesele kilo almak değil. Şu sözleri söyleyen insanın gerçek halidir. Kimse muhteşem vücuda sahip olmak zorunda değil ancak tamamen farklı bir algı yaratıp ortaya bunların çıkması çok fena.
    Bergüzar korel'in paylaşım yaptığı döneme denk gelmiş olması nasıl da manidar oldu. Aradaki duruş ve kalite farkını rahat anlarsınız
    9 0 ...
  • dinen böyle birşey yok. dinen bekaret , yaş vb. şeyler önemli değil. sadece iman etmiş olması yeter. yanlız tavsiye vardır. bakirler bakirelerle evlenmesi daha iyi olur diye. birde iyi kadınlar iyi erkeklere kötü kadınlar kötü erkeklere layıktır.

dinen zina yapan bir kimse bir daha yapmamak kaydı ile tövbe ederse dahi sorun yok. dinen biri yaptığının yanlış olduğunun farkına varır bundan dolayı pişmanlık duyup tövbe ederse tertemiz yapmamış gibi olur. yaradan affederken insanlar kim oluyor da eleştiriyor.

mesela dinen erkeğinde tesettürü vardır giyimine dikkat etmelidir serbest değildir. erkeğinde iffeti vardır. gelenek görenek ve kendi fikirlerini insanlar dine alet ediyorlar sonra islam kötü, yobazsınız felan. ilk ayet oku ama nerde.
    5 0 ...
  • istesem erkeğinizi elinizden alırım sözüne al beni lan al beni diye can atabilir.

beyler yaradan zina yapmayın demiyor (dayanamayıp yapacağını biliyor) zinaya yaklaşmayın diyor yaklaşmaktan kasıt o zemini o ortamı hazırlamayın uzak durun diyor yani sen o ortamı oluşturduğunda zaten geriye bir şey kalmıyor. biliyorum bu anlattıklarım kolay şeyler değil ama imtihan bu işte cennet ucuz değil cehennem lüzumsuz değil.

allahım sana sığınırım bizi böyle imtihan etme böyle iblislerin eline düşürüp süründürme helalimizle yetinmeyi nasip eyle.
    5 0 ...
  • isterse birşeyi alırda erkeği mi orası mualla. aklınca ego kasıyor.
    bir çapkın abinin sözü geldi aklıma. şunu hala anlayamayanlar kızlar var bir erkeği yatağa atabilirsin belki ama kalbine sahip olamazsın. bu onu elde ettiğin anlamına gelmez.

önemli olan istedimmi ruhunu alabilmen. yoksa seni bir macera, bir değişiklik olarak görür ihtiyacını giderir ve sifonu çeker.
    buarada bu kız için sevgilisini aldatan ağır abazadır. heralde aynaya bakmıyor ya da dev aynasına bakıyor.
    5 0 ...
  • Bazı ateistler sağolsun ben hiçbir zaman ateistler çok zeki diye düşünmedim. Deistler daha ilham verici ve zeki gelmiştir. Ben Müslümanım elbette. Ama bahsettiğim ateistlerin tek derdi ayetleri cımbızlamak, islam diniyle dalga geçmek.

Ateist bilim adamları var, dinlerle uğraşmak yerine kendi dinleri diyebileceğim bilime yönelmişler. Ne güzel. insanlığa fayda. ülkemizdekiler sadece gereksiz antipati ve nefret topluyor. Şahsım adına dinimle uğraşıldığında dinime daha sıkı bağlanıyorum. Neyse çok uzattım, ülkemiz ateistlerinin insanlığa faydalı olmalarını dilerim.
    3 3 ...