• bir de bunlar çıktı ortaya.

  görevini kötüye kullanmaktan dolayı görevinden alınması gereken bekçidir. işinden bağımsız olarak tanışmaya çalışıp isminizi öğrenmek istese kimse bir şey diyemez. ancak devletin kendisine vermiş olduğu yetkiyi kullanarak bunu yapması net olarak suçtur.

  amaç gerçekten gbt sorgulamak mıdır? hiç sanmıyorum ancak hadi diyelim ki şüphelendi ve sorgusunu yaptı. işini yaparken isminizi öğrenip sizi beğenip eklemiş. "ee ne var bunda?" diyenler de olabilir. mutlaka olacaktır da. ancak isminizi öğrendikten sonra yine bunun için izin alması gerekmektedir. aksi suçtur.
  3 0 ...
 • Evlenmek, baba olmak ve insanın ailesiyle geçirdiği en sıradan anlar.
  kendi evladını koklayıp öpmek. yürüdüğüne şahit olmak. konuştuğuna şahit olmak.
  öncelerde 3'e kadar saydığına sonra bunu 5'e çıkardığına şahit olmak. sizinle konuşmaya çalışmasını izlemek. kendi başına tuvalete gittiğini görmek. kendi başına giyinmesini seyretmek. kaydıraktan kaymasını izlemek. ve daha bir sürü şey.
  3 0 ...
 • ara güler

  238.
 • ara güler

  bize afrodisias gibi bir tarih hazinesi kazandırmıştı...
  keşke ihtiyar balıkçı'nın anavatanına döndüğünü görseydi.
  başımız sağolsun.

  --spoiler--
  En iyi fotoğraf makinesi en iyi fotoğrafı çekseydi, en iyi daktilo en iyi romanı yazardı...(ara güler)
  --spoiler--
  5 0 ...
 • Buraya eller günahkar bakınızı vermeye gelmiştim, hem daha önce iki kez yazılmış hem de esprinin boktanlığından dolayı kendimden utandım ve bu entryyi girdim.

  Tanım: bir çift ellerdir.
  6 0 ...
 • Çok rahatsız olurum.
  iyi ki insanların yanında çok rahat edemediği biriyim de benimle konuşurken en yılışığı bile hararetli el kol hareketleri yapmaz.

  Bazıları da bi olayı anlatırken insanın koluna vura vura anlatır, çürütür o tarafı. Bu ikiliyi evlendirmek lazım. Birbirlerine dokunup dursunlar.
  6 1 ...
 • Benim muşlu bir arkadaşım vardı kendisi şu hayatta tanıdığım en iyi adamlardan birisidir kendisi sürekli birşeyleri açıklamak zorunda kalıyordu her muhabbette batılının doğuluya olan önyargısını doğulununda batılıya olan ön yargısını kırmaya çalışıyordu gerçekten çok değerli bir insandı. Şehid haberine hüngür hüngür ağlayan ağrılı arkadaşımda vardı abisi koruculuk yaparken şehid olmuş vanlı arkadaşımda vardı . Pkk ınn hain planı araya nifak sokmaktan başka bir şey değil.
  8 1 ...
 • şikayet et butonunun çalışmaması
  ilgili entry yi şikayet edememem neticesinde fark ettiğim olaydır.
  nasıl bu kadar rahat sözlük kızlarına küfür edebiliyor diye sormuyorum, ilgililer bununla ilgilenmek dışında ne ile meşguller onu merak ediyorum açıkçası.
  4 0 ...
 • Ben sevmiyorum cılız erkek. Biraz kalıplı, boylu poslu olsun. O ne öyle hamsi gibi akdjjf.

  Tabii bu demek değil ki haftanın Kırk saatini spor salonunda geçirsin. ikisinin ortası ideal. Benim kilomda bi erkekle sadece alışveriş arkadaşı olurum.
  11 8 ...
 • bir arkadaşım var. Bursa'da çok bilindik bir hastanede başhekim. 90'larda aldığı toros model arabaya biner, halen tekel 2000 sigarası içer. hayatta bunların onu mutlu ettiğini öne sürer sürekli.

  bugün bir arkadaşın rahatsızlığı ile ilgili aradim, bulunduğumuz hastaneden sevk falan istedi, çok şükür hallettik. Arkadaş ameliyata alındı, biz de bu bahsettiğim arkadaş ile oturduk, birer sigara yakıp birer fincan da kahve ile uzunca bir sohbet ettik.

  dikkatimi ceken harika bir cümlesi vardı: 'kaderin önüne ne denli geçebiliyoruz ki canabar? Belki de sadece geçtiğimizi düşünüyoruz. Oysa, kaderimizin bu olduğunu pek tabii unutuyoruz.'

  diyecek pek bir şey bulamıyorum, kesinlikle günün tespiti.
  12 1 ...
 • Kadınları sevin, sevin ama yüzü değil de yüreği güzel olan kadınları sevin. Sesine aşık olun, gözlerine aşık olun ama en çok da yüreğine aşık olun kadınların. Kirpiklerini sevebilirsin mesela, avuç içlerinden öpebilirsin. Makyajsız yüzünü, uyku sersemliğini bile sevebilirsin kadınların. Çirkin kadın var mıdır, yok mudur bilmem ama adam olana sevdiğinden daha güzel bir kadın yoktur. Seviyorsanız bir kadını, saçlarını kesen bir kadının çektiği acıyı anlayabilecek kadar sevin. Ve asla bir kadının saçlarını kesmesine sebep olmayın. Ve bir kadını sevecekseniz önce karakterini sevin daha sonra yüzünü, gülüşünü, kirpiklerini seversiniz. Şiirin yap o kadını, mısralarından öpebilirsin mesela. Ve bir kadını öpüyorsan ilk önce dudakları yerine alnından öpmeyi seçebilirsin. Çünkü onun adına güven derler oysa. Ve her kadın onu anlayan bir adam olmadığı sürece yalnızdır aslında. Bir erkek tarafından korunmak her zaman hoşuna gider bir kadının. Ve demiştim ya gelinlikle kefen aynı renktir, seçtiğin kadın ya sana cenneti yaşatır ya da cehennemi diye, size cenneti yaşatacak kadınları sevin. Kadın cennet gibidir aslında. Kazanılması zor, kaybetmesi mümkün olmayan. Solgun kadınlar vardır mesela, sigarasını kendi yakan, rakısını kendi alan, sevmenin üstesinden gelmiş ama sevilmemenin altından kalkamamış kadınlar. O kadınları o enkazdan çıkartabilirsiniz. Bir kadın ne kadar çok sevip, ne kadar çok sevilirse bir o kadar güzelleşir aslında. Ve sevişmek iki dakikalık zevk ile nefsi doyurmak değil, dakikaları saat, saatleri sabah edip ruhu tatmin edebilmektir aslında. Ve kadın nefsine hizmet eden bir araç değil, yaşamına hayat veren, seni adam eden bir kutsal canlıdır. Ve bir kadın, gitme diyecek kadar sevdiyse bir adamı, o adam gitmemeli aslında. Bilmeli ki onu o kadından bir başkası o kadar sevmeyecektir. Ve bir kadın sizin için çabalıyorsa sıkılmadan sarılın ona. Çünkü kadın inancını yitirdiği yerde ipin ucunu bırakır aslında. Ve bazı kadınlar öyle güzel gider ki, öyle asil, öyle dik ve gururlu. Kal demeye utanırsın, o zaman da hatayı kendinde aramalısın. Kadınları sevin, sevin ki güzelleşsin hayatınız.
  13 3 ...