• Tavşanın dönüp; sıkıysa yakala amk çocuğu deyip, hoplaya zıplaya kaçmaya başladığı kaplumbağa gibi hissediyorum.
  1 0 ...
 • bunları yapabilse zaten depresyonda olmazdı. tavsiyeleri yerine getirmeye çalışsa bu sefer de depresyon izin vermez. kısır döngü. kısa çözüm ilaca başla 1-2 ay sonra da terapiye başla. 1 seneye düzelir. bekledikçe iyileşme süresi de uzar. ne kadar erken o kadar iyi.

  yukarıda bir arkadaş yazmış, bir sürü depresyon çeşidi var diye. doğru demiş. organik bir durumdan kaynaklanan depresyonlar da var. git öğren durumunu sonra da tedaviye başka. hadi. hadi bekliyorum.
  0 0 ...
 • iş arkadaşım adımı söyleyince sıçrayarak uyandım. her seferinde 'hasta mısın sen?' bakışlarına maruz kalıyorum. ama ne yapabilirim ki? evim dışında bir yerde biri nazikçe seslense dahi korkarak uyanıyorum.
  2 0 ...
 • Salt kadın erkek ilişkileri değil, genel manada insanlarla Tanışma görüşme konuşma ülfet (yakınlık dostluk arkadaşlık ahbaplık) kurma yada kontak kuramama anlaşamama zıtlaşma ve uyumsuzluk v.s. Olaylarının hepsi de kaderin içindedir dışında değil. Ezel bezminde, kalu bela da yani Ruhlar aleminde ülfet edenler dünyada da ülfet ederler. Orada yakınlık kuramayanlar yada tanışmayanlar burada da kontak kuramaz veya tanışamazlar. Ol emrinden olma emrine kadar olup olacak herşey levhi mahfuzda yazılıdır. Buraya kadar perdenin gerisidir. Bizi ilgilendirmez...

  Kader allahın bilgisidir kulun değil. Kul kadere değil iradeye bakar. Kaderle uğraşmak kulun görevi değildir. Kul kendi işine bakmalı allahın işine karışmamalı. Aksi halde kafasını duvara çarpar.

  sevgi ve evlilik konusunda tercih ve iradeyi görmezden gelip olayı sadece Bu şekliyle yorumlanmak hatalı. Her sevdiğin kişi senin nasibin yada kaderin olmayabilir. Bilemeyiz. işin Orası bize muallak ve belirsiz. Bunu işin olup olmadığı belirler. Mesela, O zaman hz ademin oğlu kabil de kalkıp kardeşi habili öldürüp onun payı (allahın emriyle) olan kendi ikizini kaçırıp zorla sahip olduğunda "kızı ele geçirdim demekki bu benim kaderimmiş" derdi ve çıkardı işin içinden. Yok öyle bir kader anlayışı. O zaman her zalim despot cebbar yada güçlü, kendi yaptıklarını kaderin üzerine yamar. Veyahutta aciz pısırık korkak v.s. de çıkar der ki "bak gördünmü kaderimde yokmuş olmadı". iyi Ama sen hiç çaba göstermedinki. Oturduğun yerde durdun kaldın. Sebeplere sarılmadın. Yol yöntem izlemedin. Çalışmadın gayret etmedin arzunu talep etmedin halini arzetmedin istekli olmadın uğraşmadın sabretmedin veya legal yollar varken illegal yollara tevessül ettin, neticede işlediğin haramlar belkide seni nasibin olan helalden mahrum etti. Neticede Bu yine senin seçimin. Senin iraden.

  Ha şunu diyebilir insan; seni karşıma allah çıkarttı. iyi güzel tamam Eyvallah. Ama sen de o da seçim yaptınız tercih ettiniz irade gösterdiniz ve şayet diğer şartlar da elverip işiniz neticelendiyse ancak bu benim nasibimmiş yada kaderimde bu varmış diyebilirsiniz. Ondan önce bunu söyleyemez, sanki kaderin ne olup olmadığını biliyormuşcasına hüküm verip hareket edemezsiniz.

  Kader, icra (kaza, yaşanma) edilmeden bu kaderdir diyemezsiniz. Biz kullar için Olandır kader. Olmayan yada olacak olanlar kader değil gayb dır. Bilmiyoruz ki olacak mı olmayacak mı? Gaybı ise Allah bilir sadece.

  Netice: insan bir şeyi gerçekten istiyorsa allah o kuluna yardım eder. Niyetinde ciddi ve samimi ise. Biri olmazsa diğeri olur, ama olur. Aramaz sormaz gevşek davranırsan, kimsecikleri beğenmez gelene gidene burnu büyüklük yapar bekler durursan, illa da şöyle şöyle olsun der bahaneler uydurursan daha çok beklersin bu kafayla..olur mu? He belki olur. Ne zaman? Allah bilir..

  Erkeğin görevi aramak bulmak adaylardan seçip talep etmek, kadının ise seçim yapmak. Biri istemez diğeri beğenmezse nasıl olacak o iş? Ondan sonra ne? Kader. Olur..

  Dinimizin bize emrettiği şey bir an evvel evlenmek. Uygun şartların yada kişilerin oluşmasını beklemek değil. Öyle bir islam dini yok. Bunlar insanların ailelerin yada toplumun işlerine öyle geldiği için uydurduğu bir din algısı. Çünkü Temeli ve kökeni dünya. Halbuki din dünyadan daha kıymetli olmalıydı ama hani nerde??
  2 0 ...
 • Ve her gelenle bir bilgi alisverisiniz vardir. Sizden bir seyler alir, size bir seyler katar. Sonucta olmaniz gereken insanlar olursunuz. Alisverisiniz bittiyse asla üzülmemeniz gerekir bu yüzden. Cünkü daha keyifli alısverisler baslar.

  Mesela... ilk okul arkadaslarimizi unuttuk. Cunku artik ilgi alanimiz oyun degil. Lise arkadaslarimizi unuttuk. Cunku artik ergen degiliz. Gün gelecek belki is arkadaslarimizi da unutacagiz. Cunku yaslaninca derdimiz para olmayacak.

  Bu örnekler arttırılabilir. Ister bir sevgili ister bir eş olsun. Gitmek istiyorsa alısveris bitmistir. Birbirinize katabileceginiz her sey bu kadardir. Birakin gitsin. Karsiniza cikacak cok daha özel anlara odaklanin.

  Hayatı değişimle ve gelişimle tecrübe etmeyi öğrenin.
  2 0 ...
 • Biz... olamayız... demişti.

  Olurduk lan vallahi de olurduk çok güzel olurduk hem de, ah senin doktor egon olmasaydı...

  Halbuki ne çok sevinmiştim sen tıpı kazanınca, içim içime sığmamıştı, ama sen olamayız dedin, bir evlilikte erkek kadından daha üst bir statüde olmalı dedin. O yüzden olamadı.

  Peki sen ne oldun, hastaların davalarıyla boğuşan kötü bir doktor oldun, kötü bir evlilik yaşadın, senden daha önemli konumdaki kocandan(eski kocandan) çok kötü dayaklar yedin. Ben seni dövmezdim la en azından, insan sevdiğine kıyar mı?
  11 0 ...
 • Duygusunu ve inançlarını mesleğine karıştırmış olan doktordur.

  Tıbbı ve kanuni olarak kürtaj olma sınırını geçmeden, o makul zaman zarfında hamileliği sonuçlandırmak isteyen bireyin kürtajını yapmalıdır.
  Özel hayatı, günahı, sevabı kişiyi ilgilendirir, hekimin bu karara müdahale etme lüksü yoktur, olmamalıdır.

  Bir kamu spotu olara da şu cümle bir kenarda dursun tabii ki;
  Kürtaj, gebelikten korunma yöntemi değildir.
  Bedensel ve ruhsal bir çok olumsuzluğa neden olur.
  Hatta aklınızı başınıza alın!
  5 1 ...
 • sevdiğimiz insanla kaderimizde olduğu için tanışırız. insanın hayatının hiçbir anında tesadüf yoktur:
  Öyleyse hayırlarda yarışınız. Her nerede olursanız, Allah sizleri bir araya getirecektir. Şüphesiz Allah, her şeye güç yetirendir. ( Bkara suresi 148.ayet )
  15 2 ...
 • 20 senedir süregelen serinin sona ermesidir. Her güzel hikayenin sonu vardır.

  Böyle evire çevire sikerek sona erdirmek ayrı güzel tabi.
  9 2 ...
 • Azılı türk düşmanıdır. Bakın arkadaşlar istediğiniz görüşte olun. Hiç fark etmez ama bu azılı apocu gibi türk düşmanı olmayın. Adam hayatını sadece türk düşmanlığına adamış. Bu adama göre dünya üzerinde türk ırkı yoktur. Türkler anadoluya girmemiştir.

  Türkleri sevin veya saygı duyun demiyorum hakkım da yok. Fakat yalan ve iftiralarla kendi söylediğinize inanmayın. Uzun uzun yazarak haklı sanıyor kendini ve boş şeylerle dolu.

  Bu adama göre anadolu da türk kelimesi hiçbir zaman geçmemiştir.

  Benim sadece merak ettiğim nokta şu. Neden bu kadar türk düşmanlığı? Çok merak ediyorum. Adam yemiyor içmiyor hata arıyor. Eleştirebilirsin ama bu farklı bir seviye.

  Demek istediğim şu. Adam gibi eleştirmek varken neden türk düşmanlığı?

  Her zaman soruyorum bu soruyu ama her zaman aynı cevap. "Sen samsunlu bir kırosun" başka hiçbir açıklama yok.

  Sen böyle geçerli sebep sunmadığın zaman türk düşmanlığına benim aklıma tek bir sebep geliyor. Türkler atalarını baya bellemiş. Yoksa bu kadar türk düşmanı olunmaz.

  Ayrıca neden bebek katili pkk ve apoyu savunuyorsun? Sadece "evet çünkü bu sebepten dolayı savunuyorum" demeni istiyorum.

  Uzun lafın kısası. Hayatını türk düşmanlığına adamış bir insan. Çok büyük faşist ve ırkçıdır kendisi.

  Bu entryler de alttan alttan dışa vurduğu nefret var.

  (bkz: #39089654)
  (bkz: #36674871)
  (bkz: #39105786)
  (bkz: #39078850)
  (bkz: #38405468)
  18 6 ...