• Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenler mi milliyetçiymiş? Yok dostum öyle bir şey ya, çıkar onu aklından. Onlardan olsa olsa Arap milliyetçisi olur zira araplar için ulusal yas ilan ederiz lakin kendi şehitlerimiz için hiçbir şey yapmayız.
    4 0 ...
  • iyi bir gelirin yoksa biraz daha bekle öyle giriş bu işlere tavsiyesidir. parasız olmuyor kardeşim. para ile saadet olmaz derlerdi ama kazın ayağı öyle değil son 10-15 senedir özellikle. gene sevgili bulursun ama gidişat istediğin gibi olmaz. gözün hep arkada kalır kendisi için benden daha "faydalısını" buldu mu bulacak mı diye. aşk eskiden saftı güzeldi berrak idi. artık her şey ya üzerinde atamın resminin olduğu ya da amerigan başkanlarının olduğu kağıt parçalarının fazlalığına bağlı..
    3 0 ...
  • Türkiye'ye dünya üzerindeki hiçbir doğal su yolu için ilgili ülkelere tanınmayan haklar tanıyan sözleşmedir.

Ebleh yobazlar dünyadaki tek doğal boğazların bizim boğazlar olduğunu sanırlar, gelen geçenden neden para kesemiyoruz diye vıy vıy ederler ve de anal istanbul yapılırsa para keseceğimiz hayalini kurarlar!

Oysa boğazlarımızdan geçen her gemiden anlaşmada tanımlanmış çeşitli kalemlerde para kesiyoruz ki doğal boğazlarda bunu yapabilen başka ülke yok.

Anal istanbul geçişinden ise daha fazla para alamazsın, çünkü o kanaldan hiçbir gemi geçmez. Abd savaş gemileri hariç tabi.. Deli Dumrul hesabı, zorla yönlendiririm dersen o da olmaz, savaş sebebidir. Hadi, Rusun gemisini zorla yönlendirmeye kalk da gör bak neler oluyor.
    5 1 ...
  • harika bir uçuştu.

aradan 2 sene geçti hala unutamıyorum.

hostesler, kabin görevlileri ikramlar falan müthişti.
    tam 3 tane domates suyu içtim.

pilotlarımız son derece efendiydi, kalkışta bismillah dediler hatta.
    o uçuşun biletini hala saklıyorum. gelecekte torunlarıma gösterirken gözyaşlarıma hakim olamayacağım.

bu gururu bize yaşattığı için akp'ye teşekkürler.

not: inanmayan fetöcüdür.
    16 2 ...
  • 12 yasinda suriyeli turkiyeninde nerede oldugunu bilmiyordu ama hepsi turkiyeye dolustular, bir ulkede dogmak asil vatanina donmeye engel degildir. Ruslar afganistani isgal edip sonrasinda taliban yonetimi eline aldiginda 6 milyon afgan pakistana sigindi ve 3o sene afganlar pakistanda yasamaya devam etti. Sonra ne oldu? Bu 6 milyon insanin 5 bucuk milyonu afganistanda durumlar hala berbat oldugu halde geri donduler.

Turkiye tatil koyu degil gelen istedigi gibi kalson. Burada dogmak ya da suriyeyi bilmemekte bahane degil herkes vataninda yasamali.

Suriyelilerin bosalttigi alanlar suan pkk nin kontrolunde suriyeliler donerse suriyede pkk azinlik kalacak. O nedenle donulmesin diyenler ya da donmezler diyenler pkk nin tarafindadir.
    6 1 ...
  • Çok ilginç lan.

Bizzat başımdan geçen olayı anlatıyım.

Bir dönem alt komşumuz sürekli kavga ediyordu. Aralıksız 12 saat kavga ettiklerini biliyorum arkadaşlar. Neyse bir gün annemle oturuyoruz evde de yeğenler var. kavga sabah 7 de başladı onların kavgasına uyandım babamın gitmesini bekliyorum gitsin inip komşuyu döveceğim. Tak tuk derken saat 11.00 gibi aradım polisi geldi çıktım kapıya kadın kocam değil mi aramızda kavga olabilir kimseyi ilgilendirmez kendini bilmez birisi şikayet etmiştir dedi. Ben bunlara bilendim aq. Neyse polis duruyor. indim alt kata ben sizin kavganızı dinlemek zorunda değilim rahatsız olmak zorunda değilim gidin çok kavga edecekseniz başka yerde edin dedim aq. Polisimizde beyfendi karı koca arasına girmeyin dedi. Banane onlardan ben duymak istemiyorum benim evde misafirim var onlarda duymayacak bu kavgayı burada bitirsinler ben duymak zorunda değilim dedim. Polis aileyi savunuyor gece yine gelirsiniz bunlar sabaha kadar kavga ederler geçmişte çok örneği var dedim çıktım eve.

Gece saat 1 oldu yeğenim geldi korkmuş uyanmış. Ama bu sefer şiddetli kavga tokat falan var. Aradım yine polisi bakın gündüzde aradım bir şey yapmadınız işinizi yapın işinizi saat 1 olmuş hala kavga dinliyorum dedim. Yine geldiler yine aynı konuşmalar geçti. Bu sefer farkı adamın yüzü çizik kadının yüzü mor bir yanda küçük çocukları ağlıyor tüm bina uyanmış aq. Tabi polisimiz karı koca arasına girilmez diye gitti yine.

Ben bunlara bilendim aq herifi kolluyorum denk gelse de polisin yanındaki lafları yedirsem diye. Yok adam beni görünce yönünü değiştiriyor aq. En son edemedim o dönem şantiyede kullandığımız yıkık dökük arabayı getirdim bunun arabaya vurdum rahatladım.

Sonra Her kavgada çöp attım aq balkonlarına. Çöpleri de toplamıyorlar aq. Şimdi boşandılar ama ne fayda babam bu adama bilendiğimi bildiği için evi taşıdı aq.

Yani arkadaşlar kısaca karışsanız da sıkıntı karışmasanız da sıkıntı. Aynı evde oturan bir önceki aileyi de sokakta kavga ederken ayırmıştım. O ev büyülü bence.

Kadınlar genelde kocam değil mi bakış açısıyla bakıyorlar olaya. Bu da neyden derseniz gelirsizlikten o yüzden geliriniz olsun, kendi işinizi kendiniz görecek kadar kendinizi geliştirin.
    4 1 ...
  • türkiye cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne kast eden ve cumhuriyet rejimini yıkmak için faaliyetlerde bulunan aşağılık teröristlerdir.

"biz müslümanız, şeriat allah'ın emri, ne var bunda" diyen itlere bakmayın siz, sakın aldanmayın, şeriat isteyen, halifelik isteyen biri amasız, fakatsız teröristtir.

tck madde 216: Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

tck madde 217: Halkı kanunlara uymamaya alenen tahrik eden kişi, tahrikin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır.

tck madde 218: Yukarıdaki maddelerde tanımlanan suçların basın ve yayın yoluyla işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranına kadar artırılır.

tck madde 299: Cumhurbaşkanına hakaret eden kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
    (2) Suçun alenen işlenmesi hâlinde, verilecek ceza altıda biri oranında artırılır.

(şeriat ve hilafet isteyen teröristler aynı zamanda sayın cumhurbaşkanına da hakaret etmiş olurlar.)

tck madde 302: Devlet topraklarının tamamını veya bir kısmını yabancı bir devletin egemenliği altına koymaya veya Devletin bağımsızlığını zayıflatmaya veya birliğini bozmaya veya Devletin egemenliği altında bulunan topraklardan bir kısmını Devlet idaresinden ayırmaya yönelik bir fiil işleyen kimse, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılır.
    (2) Bu suçun işlenmesi sırasında başka suçların işlenmesi halinde, ayrıca bu suçlardan dolayı ilgili hükümlere göre cezaya hükmolunur.

tck madde 309: Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs edenler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılırlar.
    (2) Bu suçun işlenmesi sırasında başka suçların işlenmesi halinde, ayrıca bu suçlardan dolayı ilgili hükümlere göre cezaya hükmolunur.
    (3) Bu maddede tanımlanan suçların işlenmesi dolayısıyla tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.

tck madde 311: Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya Türkiye Büyük Millet Meclisinin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs edenler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılırlar.

tck madde 312: (1) Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs eden kimseye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilir.

tck madde 313: (1) Halkı, Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetine karşı silahlı bir isyana tahrik eden kimseye onbeş yıldan yirmi yıla kadar hapis cezası verilir. isyan gerçekleştiğinde, tahrik eden kişi hakkında yirmi yıldan yirmibeş yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
    (2) Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetine karşı silahlı isyanı idare eden kişi, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılır. isyana katılan diğer kişilere altı yıldan on yıla kadar hapis cezası verilir.

türkiye cumhuriyeti kanunları gayet açık.
    yukarıda da gördüğünüz üzre şeriat ve hilafet istemek türkiye cumhuriyetinin anayasal düzenini yıkmaya kasıttır ve yaptırımları son derece ağırdır.

şeriat isteyenlere önerimiz;
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2133718/+

son olarak;
    Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır. (ulu önder mareşal gazi mustafa kemal atatürk)
    10 2 ...
  • Lan sozde inandigin iman ettigin yerdede yapiyorsaniz diyecek soz bulamiyorum. Şeytaniniz siksin sizi.
    4 1 ...
  • tam başlık:"asri mezarlıkta çiçek satarak oğlunun ve kızının lise ve üniversite eğitimine katkı sağlatan anne"
    adı Gülseren Bozkurt.
    Antakya' da yaşıyor.
    antakya Asri Mezarlığı’nın en eski çiçekçilerinden.
    Çiçek satarak geçimini sağlayan Bozkurt,
    oğlunu buradan kazandığı parayla okuttuğunu, oğlunun üni mezunu olduğunu...
    kızının ise halen ingiltere’de bulunan Oxford Üniversitesi’nde eğitim gördüğünü,
    onurla paylaşıyor.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2133692/+

https://www.cumhuriyet.co...itesinde-okutuyor-1818798

not: onurumuzsun Gülseren bacı...
    6 0 ...
  • daha güzel yazabilirdi diyorum. ama daha güzel yazamamasının bir sürü nedeni var.

ama tanrı yazmış gibi incelendiğinde olay şekilleniyor. çünkü böyle sözleri tüm kainatı yaratan bir tanrının ağzından çıkmasının mantıklı bir yolunu bulmak için 1300 yıldır uğraşıyorlar. hani istediğin kadar kafa patlat ama sonuca götürmüyor seni asla islam dininin kitabı. tek bir sonuca ulaşıyorsun çok çok okuyunca araştırınca ama ne kadar mantıksız olduğunu görünce de değiştiriyorsun her şeyi baştan çünkü ayrıntıları es geçemeyen bir islam ümmeti var.

neyse din tartışması saçma. teşekkürler.

nevet.
    5 1 ...