milimlik

57.
  • walpurgisnacht adlı yazarın neden sürekli geleceğe gittiğini sonra da hadi madem gitti niye döndüğünü assssla anlamayan yazar.

Hatta Zaten hiçbir şeyi anlamayan yazar. Şiirden de anlamıyor olabilir.
    3 0 ...
  • Burda tanıdığım bazı kızlar reelde tanıdıklarıma bin basar. Makyajcı tayfa değil , okuyorlar fikir paylaşıyorlar , goygoy yapıyolar. Her şey var. Ben seviyorum.
    5 0 ...
  • Az önce youtube’de çok sevdiğim parçanın altında (evgeny grinko-valse) bir yorum gözüme ilişti: “dünyada hangi dağları aşmış olursan ol, aklın takılıp düştüğün taşta kalıyor...”
    Bu sözün yüzleşmek zorunda bıraktığı duygularım sadece susmamı emrediyor, oysa hep ağlardım bu müzikte. Yaşanılacak en büyük felaketlere alışığım fakat bir insanın kendisinin hakimi olmak vicdanında müebbet yemek demekmiş. Yazıkmış bana...
    8 1 ...
  • Bu da geçen yılki partimizden sıcacık bi kare. Özledim o günleri canlarım... Şu virüs zımbırtısı bitse de eski neşemizi bulsak.
    essy yetkili oldu partisi
    10 0 ...
  • sümerlerin etkisi ile olmuştur.
    islamın sembolünün hilal olması

hilal, sümer inancına göre ay tanrısı; al ilah'ı sembolize eder.

bugün kullandığımız hilal ise islamiyete türkler sayesinde girmiştir.
    türklerin çok eski dönemlerden beri kullandığı sembollerden biridir hilal.

örnek; göktürkler döneminde ay yıldızlı para;
    islamın sembolünün hilal olması

hilal'in türk kültüründe yeri çok önemli ve eskidir.
    altay mitolojisinde tanrı ülgen ay ile güneşe dokunan bir dağda oturmaktadır.

eski türklerde ay hayat döngüsüdür.
    Ayın doğup batması eski Türklerde ölüp dirilme olarak algılanmıştır. Bu sebeple mitolojik bir simge olan “dolunay”, Türk halk inançlarında yaşlanma, ölüm “yeni doğan ay” yenilenme, gençleşme, dirilme, “hilal” de olgunlaşma gibi anlamlar kazanmıştır.

oğuz kağan'ın oğullarından birinin ismi "ay" dır. (bkz: ay han)

yine türk mitolojisinde bazı karakterler;
    Ay Hanım,
    Ay Koca,
    Ay Kulak,
    Ay Mergen,
    Altın Ay,
    Ay Han,
    Maad-ay,
    ay çörök,
    ayhılıv,
    ay çarıh,
    berçin ay,

ve tabi ki ay dede...

türk kültüründeki hilal'in yerini ve sümerlerin de turani kökenli olduklarını göz önüne alırsak hilal'in islam kültürüne türkler vasıtasıyla girmiş olduğu inkar edilemez. zira araplarda böyle bir kültür olgunluğu hiçbir zaman olmamıştır.

evet, zira arapların her şeyi başka milletlerden çalıntıdır.
    hilal sümerlerden ve türklerden, ezan da habeşlerden...
    (bkz: ezan/#42172776)

ulan rumeli...!!!
    şimdi durduk yere yine kafir olacağız iyi mi?
    8 4 ...
  • rall

351.
  • Moderasyon kendisine "bi sus da motorun soğusun" demiş.
    rall
    7 0 ...
  • uşak'ta sokak hayvanlarına mama dağıtan jandarma personelinin kurtardığı yavru köpektir.

devriye atan jandarmamız, kafası konserve kutusuna sıkışan bir yavru köpek görüyor, yavruyu kurtarıyor ve dünya biraz daha güzelleşiyor.
    https://twitter.com/janda...tatus/1247585237472813059

türk askeri demek sevgi demektir, insanlık demektir, vicdan, merhamet demektir.

allah razı olsun...baştacısınız...
    16 2 ...
  • demokrasi ile alakalı diye düşünüyorum.
    bizim tarihimizde demokrasiyi halk talep etmemiş, demokrasi halkımıza hediye edilmiştir.

bu yüzden demokrasiyi kullanmayı bilmiyoruz.
    çoğunluğun tarafında olmayan kişilerin de demokratik haklarının olduğunun bilincinde değiliz.
    6 0 ...
  • annelerine yaptırıp sözlüğe görselini attıkları kurabiyelerdir. kapalı çarşı görmüş adamız yer miyiz lan biz..

(bkz: uludağ sözlük bok atma timi)

güzel olmuş kardeşim eline sağlık. ben kurabiye olsun diye fırına atıyorum kok kömürü elde ediyorum. o bakımdan rakip tanımam peşin söyleyeyim.
    6 2 ...
  • Helal olsun. Biri de daha yeni duyma engellilerin dudak okuması için ağız kısmı şeffaf olan aparat bulmuştu.
    4 0 ...