• tam 5 yıl önce oynanmış lig maçı...

  ligin zayıf ekiplerini yenerek lige iyi başlayan tescilli şikeciler bu maça çok büyük bir önem veriyordu. üçüncü haftadan şampiyon ilan etmişlerdi kendilerini. maç olimpiyat stadındaydı ve biletler tükenmişti..

  stadda 76bin kara kartal olacaktı fakat maçın bitiş düdüğü ile bir klasik olan ‘kara karga’ formuna bürünme şenliklerinden bi’ haberlerdi.. fakat bitiş düdüğünü bile göremeyeceklerdi.

  işte efendi beşiktaş taraftarının tribün görüntülerinden biri;
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  bir tarafta juventus, diğer tarafta real madrid bayrağı. bu görsele en iyi açıklamayı şu entry getiriyordu sanki?
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  o sırada malum sitelerde tescilli şikecilerin entry’leri de boy gösteriyordu, mesela şunlar gibi;
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  büyük futbol bilginleri olarak anılan saygıdeğer kara kartallar tespitlerini esirgemiyor ve lige iyi başlamayan galatasaray’ı hafife almaya ve maça derbi özelliği kazandırmaya çalışıyorlardı.

  fatih terimin drogba, sneijder ve burak tandemini intihar olarak adledenler stadı kutlama yapmak için çoktan doldurmuştu.

  derken semtçiler golü buldu. Çıldırıyorlardı, ezeceklerdi kartal havalanmıştı bir kere..

  Sahneye kara boğa çıktı ve semtçilerin ağlarını havalandırdı.

  derken kara kobra ikiyi de salladı atçıların ağlarına..

  sonra melo çıktı sahneye.. sırf beşiktaşı kaybetmesin isteyen eyyamcı tüpçü ve hakemleri melo’ya haksız bir kart verdiler. bunun üzerine melo gerekeni yaptı ve sinirden birbirlerine sürttüren, acı çeken kara kartalın kanadına son bıçak darbesini de attı.. son noktayı koydu ve kartal tekrar alışık olduğu üzere karga formuna kavuştu..
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  hazmedemeyenler, ağlayanlar ellerine ne buldularsa sahaya attılar.. yetmedi kendilerini de..
  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  o akşam 76bin kara karga çimlere indi. bu dünyada bir ilk. atmosfer yaratıp ‘derbi’ hüviyeti kazandırmaya çalıştıkları maçta çimlere konan 76bin karga konseptini dünyaya sundular.

  ee.. ne demişler?

  (bkz: havaya girdin mi galatasaray çakar sana)

  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı

  22 eylül 2013 beşiktaş galatasaray maçı
  8 3 ...
 • Duyar dediğin bayrak paylaşıp iki sözle vatanseverlik yapmaktır. Bir insan bir şeye sahip çıkacağını söyledikten sonra yapıyorsa duyar kasıyor diyemezsiniz embesillercim.

  iyilikte yarışın biraz be.
  9 1 ...
 • pantolon alamadı diye intihar eden babayla ilgili "gerçeği yansıtmamaktadır, psikolojik sebeplerden intihar etmiştir" diyor. e zaten o olayda bir psikolojik sebeptir, fizyolojik olacak hali yok değil mi? ha dersiniz ki, araştırdık, geçmişte de sorunları vardı şu vardı bu vardı. ama çocuğunun yok yazıldığı gün yapması zaten psikolojik sebep olduğunu gösterir?
  4 1 ...
 • sedanur güzel
  Bu fotoğrafta görmüş olduğunuz güzelliktir.

  Minicik bir çocuğumuz daha cahilliğe ve sapkınlığa kurban gitti. köyünün yakınlarında üzeri taşlarla kapatılmış bir şekilde bulunmuş.

  annesi "belki arama ekiplerinden korktuğu icin çıkmıyordur, kardeşleri seslenirse çıkar." Diyordu,aklıma geldikçe içim burkuluyor.

  Yeni çanta ve defterler alınmıştı okula gidecek diye,evde duruyordu öylece. doğum gününe de birkaç gün kalmıştı yanılmıyorsam.

  Minicik de olsa umudumuz vardı bulunacağına dair. Kaderi, yakın zamanda canımızı yakan diğer kurbanlar gibi olmasın diye çok dua ettik belki de.

  ben daha ne diyeyim,ne diyebilirim? Bu mecralarda acımızı dile getirmek dışında ne geliyor ki elimizden? En zoru da bu değil mi zaten?

  Tek dileğim katilleri bulunsun. Bu güzel çocuğun üzerine koydukları taşlar ile vura vura öldürmek lazım ya bunları, neyse.
  10 1 ...
 • Sirf boyle bir sey karsima cikar diye bugun o malum basliga entry girmedim. Cunku bu ulkenin insaninin cogunda akil yok. Kendi kendilerini yakiyorlar. insan olarak hak etmeden (gerci kendi tercihleri demek ki sevdikleri hayat bu) yasamak zorunda olduklari su hayata uzulecegim ama hemen aklima "acaba malum partiye oy vermis midir" geliyor. Niye bu geliyor biliyor musunuz? Cunku insanin bile bile kendini yakisina gereksizce uzulmek istemiyorum.

  Bu ulkede en son oyunuzu takim tutar gibi tuttugunuz partiye vermeyin geleceginizi cocugunuzu dusunerek verin dedikce "inadina" diyenler oldu.

  Ne yani simdi "inadina mi yenildi?"

  Kimin inadina neyin inadina?

  Gecmis olsun...
  17 1 ...
 • Sosyal devlet olmakla övünen bir ülkenin içler acısı tablosundan bir kesittir.

  O kahrolası pantolonu velevki baba alamadı, velev ki işsiz, parasız ya da berduş, ayyaş, sorumsuz her ne haltsa, devletin temsilcisi okul halledemiyor mu, bir metrelik çulu?!
  Ya da okul aile birliği?
  Ya da vicdanlı biri?

  Çocuğu okula almamak, ruhunda derin yaralar açmak, utandırmak da neyin nesidir?

  Okula almayıp örselediğin o çocuk bizim lan!
  Hepimizin!
  9 0 ...
 • Victor Hugo'nun yazdığı tek solukta okunan bir kitap.Az önce bitirdim.Kitabı bitirdiğiniz zaman gerçekten etkileniyorsunuz,içiniz daralıyor.Mahkumun düşünceleri ve ruh hali kendinize 'ya bu mahkum ben olsaydım?' sorusunu sordurtuyor.

  Kitapta mahkumun suçunun ne olduğundan bahsedilmiyor.Ufak bir kısımda cinayet suçu geçiyor diye hatırlıyorum ama emin değilim,çokta mühim değil.Ya bu mahkum bir çocuk tecavüzcüsü olsaydı ve bu suç kitabın başında belirtilmiş olsaydı.O ızdırap dolu, acı içinde geçen saatleri okurken yine de üzülür müydüm yoksa zevk alarak mı okurdum diye düşündüm.

  Kitabı okuyacak olan arkadaşlar,zihninizde ahlaki bir tartışma yaratmak istiyorsanız kitabı okurken mahkumun suçunu benim hayal ettiğim gibi hayal edin.

  Baş ağrınız için şimdiden geçmiş olsun.
  4 0 ...
 • fenerbahçe bu adamın şampiyonluk kupasını çalmadı mı??

  önce bu soruya cevap verin...

  ben bu adamın yerinde olsam fenerbahçe yi uefa ya şikayet ederdim.

  tff teklif görütünce tüm fenerliler, şenol hoca geçsin ondan iyisi yok dediler.. demediler mi??

  şenol güneş laz dır... çekinmez... ağır konuşur yeri geldiğinde... o karadenizin çetin yaylalarında büyümüş... karadenizin azgın sularında hayatta kalmış....size pabuç bırakacak değil...yürüyedur hocam....
  8 3 ...
 • olacakları söyleyeyim:

  -ihale çocuğu derse almayan öğretmene kalır. okul yönetimine de bir şey olmaz.
  -kimse ekonomiyi, hükümeti suçlamaz.
  -aile valilikten,belediyeden,hayırsever işadamlarından (!) vs. yüklü yardım alır, çocuk ve anası "allah devletimizden, hükümetimizden, erdoğan'dan razı olsun bizi yalnız bırakmadı." der.

  konu da burada kapanır, siz de terörist ilan edilirsiniz.

  türk insanına üzülmeyi, acımayı bırakın. kendi işinize gücünüze bakın.
  10 0 ...
 • eziktir. ben 35 i biraz geçtiğim için yırttım tabi 35 denmiş eheheh.

  şakası bir yana çeşitli sebepleri vardır. evlenmiş olmak için evlenme kavramına karşıdır. sevmeden evlenmek istemiyordur. aradığı gibi birisi karşısına çıkmamıştır. önceki ilişkilerinde kötü deneyimler yaşamış karşı cinse olan güveni sarsılmıştır ve bu yüzden ince eleyip sık dokuyordur. kendisine güvenemiyordur vs vs vs. yaftalamak en kolayı ama erkek / kadın insanların neler yaşadığını ancak o insanlar bilebilir.
  10 2 ...