• siyaset böyle yavşakça bir şey işte.
    terörist dediğin kişiyi (ki benim nazarımda vatan haini bir terör sempatizanıdır) kahve içmeye davet edersin.

onlar birbirine istedikleri lafları söyler, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ederler ama gider kendi aralarında kahve içerler, birbirlerini kahvaltıya davet ederler.

hatirlayiniz; devlet bahçeli ile ahmet türk tbmm'de nasıl da sıcak tokalaşmış muhabbet etmişti.

siyaset demek yavşaklık, ikiyüzlülük, yalancılık, omurgasızlık demek...

bu millet böyle mal olunca daha çok kahveler içilir, yemekler yenir...
    3 0 ...
  • not: arkadaşlar başlığı yanlış okumadınız lütfen sözlüğün ayarları ile oynamayalım.

asrın liderimiz efendimizin biliyorsunuz devasa bir koruma konvoyu var.
    ve asrın liderimizin gittiği her yere bu konvoy da gidiyor.

lakin asrın liderimiz halkını düşünen ve son derece tasarruflu(!) bir lider (dünya lideri) olduğundan koruma konvoyundaki araçları turlara yükletmiş, kendisi ve korumaları bir yere uçakla giderken konvoy da karadan tırlar ile taşınıyor.

işte sayın cumhurbaşkanımızın konvoyunu taşıyan konvoy;
    https://streamable.com/blkixn

hey yavrum hey...
    konvoyu taşımak için oluşturulan konvoyun bile ucu bucağı belli değil.
    bu kadar tırın taşıdığı konvoyda kaç araç vardır varın siz hesap edin...

gurur duydum(!)...

şu aşağıdaki de bizi kıskanan merkel'in konvoyu;
    https://streamable.com/9qw2qk

çok şükür ki alman değiliz yarebbim utancımızdan ölürdük...
    8 4 ...
  • muhtemelen cumhurbaşkanı tarafından kemal kılıçdaroğluna tazminat davası açılmasına sebep olacaktır. tabi olm bu işler böyle artık. adamı ankaranın göbeğinde önce taşlayarak öldürmeye çalıştılar sonra sığındığı evi ateşe vermeye çalıştılar. sonunda gene kılıçdaroğlu suçlu çıktıydı.

kılıçdaroğlunun cumhurbaşkanına ağzını açıp "a"demesi 500 bin liradan başlıyor. cumhurbaşkanı çıkıp adama namussuz şerefsiz dediğinde ise o önceki olayda birbirleri ile yarışan savcılar falan ortadan kayboluyorlar. şimdi neden farklı olsun ? muhalefete küfür etmek serbest. hatta parti liderine yumruk atmak linç etmek de serbest. amma cumhurbaşkanına gık derseniz ananızı ağlatırlar..
    11 2 ...
  • sevgili akşombalaklar.
    yerel seçimden önce yine benzer taktiklerle ekrem ve mansur başkanı yıpratmaya çalışmış, sonra da 3'ün 1'ini almıştınız.
    şimdi üstteki karikatürde ne var? ekrem imamoğlu çöplerin arasından kayıyor.
    peki bu çöplerin ibb ile ilgisi var mı? yok, çünkü o çöpler ilçe belediyelerindeki işçilerin grev yapması neticesiyle oluşan ve sorumluluğu o ilçe belediyesinde olan çöpler. hatta imamoğlu bu süreçte kendi görev alanı olmasa da ilçe çöplerini toplatmıştır.
    şu karikatür dediğiniz süprüntüyü belki kendi kitlenize yedirebilirsiniz ama insanlar sandığınız kadar salak değil.
    salak olmadıklarını da 17.000 seçmenlik farkı 800.000'e çıkardıklarında hissetmiş olmalısınız.
    söyleyin troll ofislerinize, bu taktikleri artık halk yemiyor.
    insanların derdi evine ekmek götürmek, tencere kaynatmak.
    sizler bu sömürü ve yiyici düzeninin çarklarındaki dişli olduğunuz ve siyaseten nemalandığınız için toplum nezdindeki ekonomik problemleri pek idrak edemeseniz de algı yönetme çalışmalarınız icinizde patlayacak, 2023'te halkın tokadını yiyince neyin ne olduğunu anlayacaksınız.
    hadi selametle.
    5 3 ...
  • Guzelligi disinda son derece zeki ve egitimli bir olan Aysun Kayaci, zamaninda cok guzel bir laf etmisti.
    "Dağdaki çobanla benim oyum eşit olamaz"
    Cogu kisi dusunmeden etmeden sucladi kizi. Kibirinden boyle konusuyor diye topa tuttular.
    Aslinda cok dogru bir laf etmisti. Oradaki coban kelimesi sadece temsili bir figurdu.
    Hicbir egitimi olmayan, kendine ait fikri, dusuncesi olmayan cahil kesimlerin ulkenin gidisatina etkisini sorgulayan bir lafti.
    Iste su an adi gecen kadin, aysun kayacinin zamaninda bahsettigi " coban" lardan biri. Aslinda koyun. Hemde koyunun onde gideni ama sadece "insan haklari, herkes esittir" tanimi altinda koyun oluyor sana coban. Ve bu kendine ait fikir sahibi olmak gibi basit birseye bile sahip olamayan bu "Basortulu bacimiz" in oyu seninle, benimle bir.
    Ve maalesef ki, ulkemizde bu koyunlardan yuzbinlerce, milyonlarca var.
    5 0 ...
  • zonguldak çaycuma'da yaşanan ibretlik olay.

https://galeri.uludagsozluk.com/r/2132354/+
    https://www.milliyet.com....eyip-oglunu-kesti-6443637

--spoiler--
    Gözaltına alınan Yusuf A., kendisini Allah yoluna adadığını, kravatıyla intihar girişiminde bulunduğunu, ancak kravat koptuğu için başarılı olamadığını söylediği öğrenildi. Bir gün sonra ise uykusunda çocuğunu Allah yoluna kurban etmesi istendiğini anlatan Yusuf A., "Oğlumu araca bindirdim. Kendisini Allah yoluna kurban edeceğimi söyledim. Oğlum kabul etti. Olay yerine gittik. Kasaptan aldığım bıçağı çıkarttım. Oğlumu önüme oturttum. Ensesinden kestim. Üstüne montunu örttüm. Karakola gidip oğlumu öldürdüğümü söyledim. Pişman değilim. Oğlumu Allah yoluna adadım" dedi.
    --spoiler--
    4 0 ...
  • yabancı bir kadını seviyorum ama türk kadınlarının iyi yönlerini söylemezsem olmaz.

- bir kere güzeller. dışarda gördüğüm kadınların çoğu gerçekten güzel.
    - aynı kültürden geliyoruz. kaygısızları, bizimkileri, süper baba'yı konuşabiliriz. ortak noktalarımız var. sevgilim yabancı olsa bile bir türk kadınıyla oturup arkadaşça saatlerce muhabbet edebilirim.
    - sinema, dizi ve resim gibi konuları konuşabileceğim türk kadınlarının sayısı hiç de az değil. kendini çok geliştirmiş türk kadınları var.
    10 2 ...
  • (bkz: Mete Atatüre)
    Türk fizikçi ve akademisyen. Cambridge Üniversitesi Fizik bölümünde öğretim üyesidir. Kuantum fiziği alanında çalışmaktadır. Işığın doğasını daha iyi anlamak üzere çalışmalar yapan Atatüre 2015 yılında, ölçülmesi imkânsız olarak kabul edilen ‘ışık seviyesinin gürültü ölçümü’nü gerçekleştirmiştir.
    4 1 ...
  • kürtaj

498.
  • Geçtiğimiz hafta muayenehanede yaptirdigim işlem. Doktor kişisi uyusturacagim dediği halde uyusturmadigi ve son derece ilkel yöntemler kullanarak işlemi gerçekleştirdiği için acidan tüm binayı ayağa kaldırdim. Bana diyo ki alt katta muhasebeciler var bağırma. Muhasebeci siksin seni. Ben hayatımda böyle bir acı yaşamadım arkadaşlar. Lokal falan kabul etmeyin, full anestezi olmadan gidip o çatala yatmayın. Çünkü işlem başladıktan sonra caresizsiniz tamamen doktorun insafına kalmış durumdasınız. Değil ki bir de işin psikolojik boyutu var. Tek basima ayakta kalmak zorundaydim. Geçmiş olsun için arayan bir kişi dahi olmadı annem babam haricinde. Aldirdigim cocugun babası ise son dakikaya kadar aldırma, günah, engelli de olsa ben bakarım sen doğur diye diye insana suçluluk hissettirmekten başka bişey yapmadı sağolsun. Berbat bir deneyimdi. Ve sanmiyorum ki herhangi bir kadın bu işlemi güle oynaya yaptirsin. Zor. Şimdiye kadar bunu yaptirmış ve yaptiracak olan her kadına şifalar diliyorum.
    7 2 ...
  • platonik sevgiliye tutkuyla yazılmış romantik sözlerden biri ve bir şarkı sözü.
    ne güzeldir kavuşulmayan sevgiliye dil döken sözler, şiirler ve şarkılar...
    insan ulaşamadıkça sevda da ağırlaşır, romantizmin, aşk sözlerinin ve tutkunun dozu artar,
    bu bakımdan bugün klasikleşen tüm aşk şiir, türkü ve şarkıların temelinde bu ulaşılamamışlığın tezahürü vardır.
    kavuştum çok mutluyum türü duygusal söz, şiir veya şarkı ya hiç yok ya da belki binde bir vardır.
    aşkı canlı tutan çoğu zaman- malesef- kavuşamamaktır, aşk , aşık olunana duyulan bir açlıktır,
    ve kavuşulduğu yerde artık doyum= manevi tokluk vardır.
    0 0 ...