deri tayt

159.
  • Bunun altina ic camasiri giyince komik ve kotu bir goruntu olusturuyor. Parlak oldugu icin direkt belli oluyor. Bunu giyen ve giymeye hevesli kezolar icin belirteyim dedim.
    0 0 ...
  • se7en

306.
  • bu filmde ilgimi çeken tek şey seri katilin arabada götürülürken yaptığı konuşma oldu.

- insanın işini keyifle yapması kötü bir şey değildir. günahkârlara günahlarını ödetmekten zevk aldığımı inkar etmeyeceğim.
    + ben sadece masum insanları öldürdüğünü sanmıştım.
    - masum mu? dalga mı geçiyorsun? obez bir adam. ayağa bile kalkamayan iğrenç bir adam. dalga geçmek, alay etmek için arkadaşına göstereceğin biri. yemek yerken onu görsen önündeki yemeği bile bitiremezsin.(oburluk) sonra, avukat geliyor. onun için bana gizli minnet duyuyor olmalısınız. bu adamın hayatını sokaktaki bütün katilleri ve tecavüzcüleri korumak için sürekli yalan söyleyerek para kazanmaya adamış bir adam olduğunu biliyorsunuz.(açgözlülük) bir kadın. içi o kadar çirkin ki, dış güzelliği olmadan hayatını sürdürmeyi başaramıyor.(kibirlilik) uyuşturucu kaçakçısı, bir eşcinsel aslında.(tembellik) tabi hastalık yayan fahişeyi de unutmayalım.(şehvetkârlık) ancak bu kadar iğrenç bir dünyada hiç rahatsızlık duymadan onlar masumdu denebilir herhalde. ama mesele bu. her köşe başında her evde ölümcül bir günah görüyoruz. ve önemsemiyoruz. çok yaygın olduğu için önemsemiyoruz. kayda değer değil. sabah akşam hepsine boşveriyoruz...
    3 0 ...
  • Rezil herif şöyle bi açıklama yapmış;

"Cumhuriyet tarihinin gördüğü en alçakça, en adice hem de planlı ve organize sosyal medya saldırısından bizi koruyan bizi savunan yurtseverlere çok teşekkür ederim" dedi.

Utanmasa hain diyecek. Belli ki Kendisini ulusalcıların başbakanı bellemiş. Cumhuriyet tarihinin en alçak saldırısı bi de. Vay amk yaaaa olaya bak. Bize bu lafları gezide tayyip söylüyordu, şimdi de bu. Tiksindim yemin ederim tiksindim.

Gelin yoldaşlar, huzur Troçki'de.
    4 1 ...
  • yaklaşık 1 saat önce zeynep casalini'den duvar şarkısını mırıldanıyodum ve şuan alem fm'de şarkı çalıyo. tesadüfün böylesi gerçekten..
    1 0 ...
  • Bazen çok sevmek hiç sevmiyormuş gibi gösterir seni
    Çok düşünürsün sevdiğini bulamazsın ne gerektiğini
    Düşünürsün ve düşünürsün
    Ama her çok düşünmek haketmediğini düşündürür sevdiğini
    Anlarsın onu çok sevdiğini , kaybetmekten özlemekten korkarsın
    Ve boğar sevgin seni sıkarsın sevdiğini
    Biter herşey ve düşünmez senin bu kadar sevdiğini.
    2 0 ...
  • "insanlar temel olarak yalnızlığı seçmez, yalnızlığa mahkum edilirler." diye cevaplayacağım soru. Muhsin, sen bilmezsin ama biz insanlar sosyal varlıklarızdır. Yani toplumla var oluruz. Evet savaşırız, ölürüz, öldürürüz ama birlikte savaşır, birlikte öldürür, birlikte ölürüz. Hiç mi iyi bir şey yapmayız? Yaparız tabi. Severiz mesela. Arkadaşlarımızı, ailemizi, kadınları/erkekleri severiz. Ama artık sevemiyorsak daha doğrusu sevmemize izin verilmiyorsa yalnızlığa mahkum ediliriz muhsin. Nasıl mı? Bak muhsin. Hiçbir bebek, ben buradan tek çıktım, yalnız yaşayacağım çekin memenizi bayan demez annesine. Biz daha meme emerken birlikteliği anlarız. Daha başlangıçta bir başkasından doyarız yani. Bu doyma ileride ruhsal bir doyuma dönüşür. Ama muhsin eğer artık ruhumuzu başkaları emiyorsa, yalnızlığa mahkum ediliriz. Anladın mı muhsin? Anlamadın mı? Doğru nasıl anlayacaksın ki muhsin, anlasan burada ne işin olurdu?
    5 1 ...
  • "Bir keskin kalem,
    Bir kırık gözlük..."

Haince öldürüldüğü gün bugün.
    Ülkemizin aydınlık, Atatürkçü yüzü olduğu için katledilen aydınlardan biri. Zanlısı hâlâ bulunamadı, hâlâ suçlular cezasını çekmedi.

Devran dönmeyecek insanlarımız böyleyken. Hiç umudum yok daha iyi bir Türkiye için. Herkes başarısını bireysel göstermeli.
    Sağcı, yobaz, gerici zihniyete karşı uğur mumcular örnek alınmalı.

Her zamanki gibi yarın anmada yerimi alacağım. Binlerce insan hiç tanımadığı başka bir insan için ağlayacak.
    Çünkü fikirler bombayla, kurşunla, bıçakla ölmüyor.
    Ne kadar uğraşsalar da anlayamadıkları bu.
    15 5 ...
  • Pişman değilim yaptığım hiçbir şeyden ama black mirror ın adını bir çırpıda yazamayacağım bölümündeki gibi birkaç seçimlik hakkım olsaydı. Farklı sonları sırf meraktan izleseydim istiyorum.

Farklı bir okul seçseydim?
    ilk işim farklı bir yerde olsaydı?
    Hayatıma farklı insanları alsaydım?
    O konsere gitmeseydim?

Gibi gibi.

Farklı sonları görseydim bir şekilde. Keşke.
    11 2 ...
  • insanı boşa giden emeği ve zamanıyla baş başa bırakacak kadar acı bir olaydır. Siz 4 saat boyunca kuantumdan ve bundan dolaylı diğer disiplinlerden bahsedersiniz Ama en sonunda kız "hmm. Pekiii senin burcun neydi ya?" der. Hüsran.

4 saat anlatılır mı iq demeyin, kuantum bu 4 saat bile az. Zaten bizim de anladığımızdan değil.
    15 1 ...
  • imamoğlu'nun birkaç gün önceki seçim gezilerinden birinde, bir teyzeyle olan diyaloğuna denk geldim bugün. yarısına kadar izledim, sonra sinirden kapattım.

videonun başında ablam diyor ki; "bu pahalılık nedir böyle, kurtarın bizi" vs.

biraz ilerledikten sonra imamoğlu'na soruyor aynı abla; "yoksa sen tayyip erdoğan'ın adamı değil misin?"

"değilim" diyor imamoğlu. abla da yapıştırıyor cevabı; "o zaman benden sana oy yok!"

baştaki pahalılıktan şikayet eden teyze gitmiş de başka bir abla konuşuyor zannedersiniz. sinirden videoyu kapattıran diyalog ise şu:

(t: teyze, i: imamoğlu)

t: "o zaman sen hangi partidensin? yoksa o sakallının partisinden mi?" (küçümseyici mimikleriyle bezediği ve kastettiği kişi, yüksek ihtimalle temel karamollaoğlu)
    i: "hayır, chp'liyim ben. senin oyuna talibim."
    t: "sana oy vermem, sen tayyip'ten değilmişsin."
    i: "az önce pahalılıktan şikayet ediyordun, nasıl çözülecek bu sorun oy vermezsen?"
    t: "ne alâkası var, tayyip erdoğan yüzünden mi yüksek bu fiyatlar?!"

yok teyzecim, sen de tayyip erdoğan da kusura bakmayın. 16 senedir bu ülkenin başında petric var çünkü.

hepinizden özür diliyorum, bu hayat pahalılığı benim suçum!

devamında teyze, fiyatların yüksekliğini "kar, dolu, boran, mevsim şartları" vs. gibi unsurlara bağlayacak gibi oluyor da ben sinirden videoyu kapatıyorum.

kar yağdırdığı için allah'ı eleştiriyorlar da, yine de tayyip erdoğan'a toz kondurmuyorlar!

aynı ablayı yanılmıyorsam a haber daha sonra, "imamoğlu'na haddini bildiren yürekli kadın(!)" etiketiyle haberlere çıkarttı.

öyle saça böyle tarak demiş atalarımız.

o a haber ki, dün kazaara başka bir sokak röportajında "güya" 90'ların chp belediyeciliğini eleştirtmek için bir vatandaşa mikrofon uzatıyor. o abimizin söylediğine de kulaklar inanamıyor; "ya abicim, 90'larda araba mı vardı istanbul'da allasen, ne gezerdi araba falan?"

haklı, o zamanlar taksim'den şişli'ye eşekle gidiyorduk tabi! gençler siz nereden bileceksiniz?!

tıpkı 24 haziran seçimleri öncesi bir canlı yayın esnasında vatandaşların kendisine yönelik eleştirileri dinletildiğinde, bu eleştirilerin bir tanesine dahi yanıt vermeyip "vatandaşlarıma teesüf ediyorum, bizden (2002'den) önce evlerde buzdolabı bulabiliyor muyduk, fırın bulabiliyor muyduk?.." diyen recep tayyip erdoğan tarzı bir cevap oldu doğrusu!

haklısın reis, senden önce uganda'ydık biz, sayende medeniyetle tanıştık!

peygamber-i zişan efendimiz (s.a.v) ne güzel buyuruyor; "toplumlar nasıl bir hâl içindeyse, yöneticileri de aynı hâl içinde olur!"

sizi bilmem ama, günümüz türkiye'sinde benim iliklerime kadar hissettiğim bir hadis-i şerif bu.
    5 0 ...