erectov

208.
  • Sabah sabah çaylak edilmiş fikir adamı.
    erectov

Siyasal islamcı, gavsçı, fetöcü, nurcu, din tüccarı amerikan yandaşları bilsinler ki fikirlere çaylak işlemez.

(bkz: çaylaklık sözlük tatilidir)
    7 1 ...
  • anlayana ince bir mesaj içeren durumdur.

110 ne?

- yangın ihbar hattı.

cehennemde ne oluyor peki?

-insan yakıyorlar.

vay anasını, tesadüf olamaz lan bu.
    4 3 ...
  • elbette kendisini kurtaracak, yırtacak kurum değil; başkan'ı tutuklayanların elinden başkanlarını çekip alabilecek kurumdur.

hangi kurum bu?

soba borusu kurumu tabi; yoksa devlet bazında böyle bir kurum yok.

diyelim başkan bir dış gezi esnasında amerikalılar tarafından karga tulumba yakalandı, guantanamo'ya çekildi, "biz bunu yargılayacaz" diye dünyaya ilan edildi. ne yapacak memleketin ordusu, istihbarat teşkilatı, parti teşkilatı, futbol federasyonu, vesairesi? uzaktan bakıp "vah vah, yazık oldu bizim başkana" diye sarayı müzeye dönüştürüp "artık önümüzdeki maçlara bakacağız" mı diyecek? sineye mi çekilecek başkan'a turuncu üniforma giydirilmesi?

yoksa operasyon mu yapılacak?
    amerika'ya?
    belki de ambargo uygulanır:
    amerika'ya!

tam da bu sebeple tarih boyunca -ve dünya çapında- diktatörlüğü dillendirilmeye başlanan başkanların dışarı çıkma konusunda isteksizleşmeye başlaması da bir tesadüf değildir. kime güvenebilirsin ki?

hele kimsenin seni kurtaramayacağını da pekala biliyorsan...

sarayında otur sen başkan, fazla dışarda dolaşma, ne olur ne olmaz.
    4 0 ...
  • bismillah

Saatlerin ayarlanmasıyla işe gitmeden az evvel eda eylediğimiz namaz. Sabahın şu saatinde boş boş sözlüğe takılmak yerine kalkın da abdest alın.
    7 1 ...
  • şah hatayi / şah ismail ' e ait deyiştir.
    şimdi şöyle ki bu deyişte allah muhammed ali geçmez.
    imam hüseyin, hasan zeynep geçmez.
    duaz da değildir.
    nedir biliyor musunuz gül ile bülbül ilişkisini konu alan bir şiir/deyiştir (:
    koskoca safevi şahı bülbülün 4 gözle beklediği gülü satan bahçıvana sitem ediyor bazı insan hayvan olur hayvan adem olmaz imiş diye laf sokuyor :D
    bülbülün derdini kendine dert edinenlere selam olsun :D
    şerefsiz bahçıvan ne anlarsın ulan sen gülden :D
    şahım alttan alta dostlarına da mesajı çakmış bak :D son dörtlükte :D

hayır arkadaşlar gece gece deliyle işim olmadı :D

Ezel bahar olmayınca
    Kırmızı gül bitmez imiş
    Kırmızı gül bitmeyince
    Dertli bülbül ötmez imiş

Bülbül havastır ötmeye
    Sarılıp güle yatmaya
    Bahçevan gülün satmaya
    Gül kadrini bilmez imiş

Bahçevan sata bu gülü
    Haramdır parası pulu
    Ağlatma sefil bülbülü
    Gözyaşını silmez imiş

Bülbül güle hayran olur
    Hayran olur seyran olur
    Bazı insan hayvan olur
    Hayvan adem olmaz imiş

Şah Hatayi'm ölmeyince
    Tenim turap olmayınca
    Dost dosttan ayrılmayınca
    Dost kadrini bilmez imiş
    2 0 ...
  • zaman zaman rüyalarımı yönetiyorum. fazla değil ama, ufak tefek.

sonuncusunda birilerinden kaçmam gerekiyordu. yanımda tanımadığım bir adam vardı. resmi giyinmiştik, bi davetteydik.
    kaçmamız gerektiğini söyledi bana adam, ben de "bodrum kata inmemiz gerekiyor" dedim.
    adam "ama orada çıkış yok saklanamayız, bulurlar" deyince, "hallederim ben" deyip koşarak aşağıya indim adamla birlikte. bu arada rüyada olduğumun farkındaydım, "rüya bu" diyordum içimden.

aşağıda kapı çoktan hazırdı. dışarı çıkmadan önce kıyafet değiştirmemiz için kapının hemen yanına da bir dolap tasarlamışım. orada kıyafetler hazırdı, değiştirmeliydik. ama ben ne yaptım? üşendim. ya tamam değiştirdik diye varsayalım he he deyip es geçtim. elimi sallıyordum hatta "geç geç rüya zaten" diye.
    kapıdan çıktığımızda spor giyimliydik.

la insan rüyada bile üşengeç olur mu? yavaş yavaş kayış kopuyor bende. heheheh.
    6 0 ...
  • cem yılmaz sallamıyor ki bu durumu. çünkü yapımcı kendisi. parasını basıyor yazdığı filmi yaptırıyor, başında bu olmamış diyecek bir otorite yok.
    5 0 ...
  • Hep daha fazla isteyip, hiçbir şeyden tatmin olmamalarıdır.

Sanki elizabethler amk. Nerden geliyor bu kadar ego...
    12 3 ...
  • bazı insanlara göre lahmacunu elle yemek görgüsüzlükmüş. bir yaşıma daha girdim. utanmasam direk kafayı sokarım içine gelmiş çatal diyorlar.
    5 0 ...
  • lise 1 deyim hoşlandığım bir kız vardı o zamanlar ama nasıl utangaç biriyim elim ayağıma girerdi kızlarla konuşurken bir gün hoşlandığım kız;günaydın dedi bana.
    bende;iyiyim sen nasılsın demiştim.2 dakika sonra ne yaptığımın farkına vardım.
    10 0 ...