• olmaz. insan ve bütün dünyadaki canlılar, çiftleşmek için var olurlar. zaten çiftleşmeyen canlıların soyu bir süre sonra tükenir. bunu da sporlanarak veya telepati yoluyla yapamayacakları için, mecburen cinsel ilişkiye girerler. ayrıca uzun süre cinsel iliskiye girmeyen insanlar, hormonal dengeleri bozularak hem psikolojik hem de ruhsal olarak çöküntüye girerler. cinsellik bir tercihten ziyade ihtiyaçtır. yani içinde cinselliğin olmadığı bir ilişkiye, er ya da geç üçüncü şahıslar dahil olur, yani aldatmalar vuku bulur. ilişki olmadan cinsellik olur; ancak cinsellik olmadan ilişki olamaz.
    7 1 ...
  • YEŞiL YOL'UN GERÇEK HiKAYESi...

George Stinney Jr., ABD'de 20. yüzyılda ölüme mahkum edilen en genç insandı. Elektrikli sandalye ile infaz edildiğinde sadece 14 yaşındaydı.

Stinney, 11 yaşındaki Betty ve 7 yaşındaki Mary olmak üzere iki beyaz kızı öldürmekle suçlandı ve mahkemeye çıkarıldı...

Kendisini savunacak bir avukatı yoktu... Mahkemedeki jürinin tümü beyazdı. Duruşma sadece 2 saat sürdü ve 10 dakika içinde karar verildi: Ölüm...

infazdan önce George Stinney, ailesini görmeden 81 gün geçirdi. Şehrinden 80 km uzaktaki bir cezaevinde, tek kişilik hücrede tutuluyordu.

infaz edildiği güne kadar elinden incil'i hiç bırakmadı ve masum olduğunu söyleyerek beraat etme umuduyla günlerini geçirdi...

Derken bir sabah hücresinin demir kapısı son kez açıldı... Küçük çocuğu alıp karanlık bir odaya götürdüler... Demir bir sandalyeye oturtup kafasına elektrotlar bulunan bir kask geçirdiler...

Ardından bir cellat şalteri indirdi... 5 bin 380 voltluk elektrik akımı kafasından girip ayak parmaklarından çıktı... George Stinney Jr.'nin kısa hayatı elektrikli sandalyede son bulmuştu...

Bu acıklı olayın ardından tam 70 yıl geçti... Güney Carolina'da bir yargıç, George Stinney'in masum olduğunu çok geç de olsa kanıtladı... Aslında kanıt çok basitti. iki kız, kafalarına 19 kiloluk bir cisimle defalarca vurularak öldürülmüşlerdi...

Oysa cılız ve çelimsiz bir çocuk olan Stinney'in o cismi kaldırıp hızla vurabilecek kadar gücü, canı yoktu... Bu mümkün değildi... Siyah olduğu için en baştan suçlu görülmüştü... Kim bilir belki de gerçek suçluyu saklamak isteyen birileri onu ortaya sürmüştü...

Stephen King, 1996 yılında Yeşil Yol (Green Mile) adlı romanını yazarken Stinney'in bu acıklı öyküsünden esinlenmişti... Ardından çekilen film de tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

yeşil yol filminin gerçek hikayesi
    8 1 ...
  • Elektrik yönünden;

2 aydır 150 geliyordu. Çakallar öncekilere bakmaz en son yüksek gelenden miktardan tahakkuk ettirir.

Tabi bu 3 aylık dönem sonunda sayaçları okuyup aradaki farkı da çakıcaklar vatandaşa. Sadece haberin veriliş şekli kıyak yapılmış gibi... özetle yine değişen bir şey olmayacak.

Doğalgaz yönünden;

Çok klas kazıklama yöntemi. Bahar ve yaz başlangıcı ayların faturalarını kış tüketimlerine göre hesaplamak...bir de kıyak yapıyormuş gibi lanse etmek.

Ha devlet çıkıp 3 ay faturaları ben ödüyorum deseydi iş değişirdi...
    6 0 ...
  • iflas bayrağını çekemeyiz.

iflas ettiğimizi açıklayabilecek bir televizyon kanalı yok çünkü...
    7 0 ...
  • Çocukluk oyuncaklarınızın çocuk olmanıza rağmen, büyüdün artık denilerek gözlerinizin önünde gelen misafir çocuklarına verilmesi kadar acıtmaz. Çocukluğumdan kalma bir tane bile oyuncağım yok. Çünkü hepsini evimize gelen misafir çocuklarına vermişti sevgili babacığım. Oyuncaklarımı dağıttığı çocukların da hemen hepsiyle akrandık. Piçlerin gözümün içine bakıp gülümseyerek ellerinde benim oyuncaklarımla evimizden gittikleri anlar hala gözümün önünden gitmez.
    6 0 ...
  • messiah

65.
  • 2. Sezonu ne zaman gelir acaba diye nette arama yaparken 2. Sezonunun iptal edildiği bilgisini öğrendim.

Hay ben sizin yapacağınız işi ya. Ne güzel başlamıştı. Ekrana kilitlemişti izlerken. Böyle güzel bir diziyi bitirip 7 sulalenize küfür yemek hoşunuza mi gidiyor? Umarım korona yüzünden " geçici bir iptal" olayıdır.

Not : bu dizi herkese hitap etmez.yahudilerin mesih beklentisi, hristiyanlık inancında isa ve kudüste yaptıkları, islamiyetteki mehdi beklentisi ve yapacakları hakkında bilginiz yoksa, bu dizi size göre değildir.
    4 0 ...
  • Biriyle konuşuyorsun. Her şey çok güzel gidiyor. Hoşlanma, etkilenme, elektrik falan filan. Oh miss. Sapyoseksüelsin ya hani adamın zekaya hayran kalıyorsun. Bir kere senin ne düşündüğünü anlayabiliyor hissedebiliyor. Tamam diyorsun bu sefer kesin oldu. Hooop bir virüs çıkıyor orta, ülkenin anına koyuyor. Hatta dünyanın... Dua ediyorsun sikmeseler bari diye. Sonra bir bakıyorsun ki her şey tepe taklak olmuş. Cepte para yok. Para yoksa aşk da mı yok. Yok işte bütün libido gitti. Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisinin en dibindeyiz. Hayatta kalmaya çalışıyoruz. Adam ne düşünüyor, bende para yok ne zamana kadar böyle devam ederim bilemiyorum. şimdi ben bu kıza boşuna umut verip hayallerini kırmayım, duyguları ile hiç oynamayım diyor. Çünkü adam o adam. Adamın dibi. Ama keşke şunu da düşünse, hastalıkta sağlıkta var mısın yok musun dese varım derim ulan. Aşk karın doyurmuyor ama iki çift güzel söz bana yeter be... Birlikteysek seviyorsak birbirimizi ne önemi var ki. Gerekirse pazara çıkar limon satarız. Rızkı veren Allah'tır der her sabah kalkar ekmek için işe koyuluruz. Ahhh ahh. Keşke görebilsek. Keşke sevebilsek böyle.
    1 0 ...
  • sabah ezanı

1695.
  • namaz kılmak varken, yalnızca çalan şarkıyı kapatarak saygı gösterdiğim.
    ve namaz çağrısına maalesef uymadığım ezan.

ikidir..
    daha önce alakasız zamanlarda tam ezan vakti uyandığım ve işaret olduğunu düşündüğüm zamanlar da oldu.

ama ne mi oldu?
    ben yine aynı ben, kılmadım.

yine ki allah büyük, her şeye rağmen dualara karşılık veren.
    yoksa hiçbir şeyi hak etmiyoruz.
    2 0 ...
  • mahlep

11.
  • bazi unlu mamüllerde kullanilan, enfes bir koku ve lezzet birakan baharat.
    bugün kandil simidi yapabilmek icin aradim fakat bulamadim. orta büyüklükte marketlerde satilmiyor olmasi üzücü. firina sordum magnet yok ama kartimiz var dedi, güldük.
    3 0 ...
  • Eskiden bizim mahallede vardı. Kadın karşı sokakta oturuyordu. Sokak caddeye bakıyor ve tam karşılarında kıraathane vardı. Babam eve geldiginde normalde kaave aliskanligi olmayan adam ordan gelmiyordu. Birgun annem ne var orda ben de gelip bakacagim dedi. Kavga ettiler babam bahane edip cikti gitti. Sonra annem okula gotururken o gun tesadufen denk geldi. Kadin cama cikiyor soyunuyor o kıraathanedeki erkekler ıslık caliyor, laf atiyordu.
    Annem hemen eve kosup geldi, buyukbabama şikayet etti. Babam o zaman 30 yaşlarında. O yasta ki adami kulağından tutup eve getirmisti. Hala aklima geldikce guluyorum.
    Bu da boyle sacma sapan bir anim, dinlediginiz icin tesekkurler.
    6 0 ...