• Yeniden birini sevebileceğime inanmıyorum hatta yeni birini hayatıma alacak cesaretim yok ama deniyorum sözlük. Doğru aşkı arıyorum ayağına çatır çutur sevişiyorum sanırım. Oysa ne kadar çok sevmişim, ne kadar tüketmişim kendimi bundan önce farkında bile değilmişim. Ne zamana kadar böyle gider bilmiyorum. Biri bana desinki şimdi sadece yapalım hadi çıkıp fizana gidiyoruz neden demem. Hep plansız yaşadım bu zamana kadar. Birden kendimi nikah masasında da bulabilirim, bi otogar bankında titreyerek uyurkende. Bana ihtiyacı olan insanların yanında olamıyorum tıpkı ihtyaçlarıma her an ulaşamadığım gibi. Tam ortadayım. Bi bok olmaz benden ama plansız bi adamın hayatı hiç belli olmaz.
    1 0 ...
  • antalya

1906.
  • An itibariyle şakır şakır yağan bir yağmura yakalanmış şehir. Günlerdir usul usul sessiz sessiz yağıyordu oysaki.
    2 0 ...
  • Öldüm de haberim mi yok orospu çocu dememle ayrılık mesajı almam bir olur herhalde. Üzgünüm bebeğim gelemem böyle kelime oyunlarına.*
    4 0 ...
  • Bir insanın ne olduğunu merak ediyorsan ona ya para ya da yetki ver demişler. Dolayısıyla kendini iyi sanan insanların çoğu eline fırsat geçmemiş kötülerdir.
    4 0 ...
  • Avrupa Yakası, Ekmek Teknesi, 7 Numara, Bizimkiler, Kaygısızlar.
    10 0 ...
  • Sakız sesi. Çok şanslı olduğum için evde 7/24 sakız çiğneyen biri var. Van gogh gibi kulağımı kesesim geliyor. Eğer bir gün “sakız sesine dayanamadı kulağını kesti” gibi bir haber görürseniz o benimdir, haberiniz olsun.
    9 0 ...
  • aslında çok amaçlı havalimanıdır. yeri geldiğinde liman olarak da kullanılabilir. hainler bunu anlayamaz.
    7 0 ...
  • güçlü kadın ailesinden beklediği desteği ve şefkati bulamamış yalnız kadındır. Her işini kendisi halleder. Her tarafa koşturmaya alıştıkları için Bu onları güçlü gösterir ama aslında iç dünyaları duygusal olarak çok bitkin ve yorgundur. en zayıf yanları ise yalnızlıklarıdır.
    8 0 ...
  • sözlükte "kız çocuğu olanlar pipisini kessin" şeklinde yazan erkek yazarlar baba olacaksa bizden baba gibi anne olur. size inat boy boy kız çocuğu doğurmayı düşünüyorum.

sonra onlardan küçük çaplı bir ordu kurup süslü sözlüğe geçiş yapacağım.

şaka bir yana; sözlükten ve ya değil her kadın anneliği kaldıramıyor maalesef. gelecek nesillerin iyiliği için çiftlerin çocuk sahibi olup olmamasına karar veren testler yapılması gerektiğini düşünüyorum. mevzu kadının doğurması değil. mevzu insan gibi çocuk yetiştirmek. olmayınca da olmuyor tabii, sözlükte bile görüyoruz.
    9 1 ...
  • kanımca bir kadın için yazılmış en güzel şarkıyı neşet ertaş yazmıştır. neşet baba türküsünde sevdiği kadına şöyle seslenir;

''kurusa fidanım güllerim solsa
    gönlümde solmayan gülümsün benim
    yaprakların güzel olsa dökülse
    daha taze fidan, dalımsın benim

ağarsa saçların belin bükülse
    birer birer hep dişlerin dökülse
    kurusa vücudun kanın çekilse
    gine şu gönlümün yarisin benim

bülbülün gül için zarı misali
    keremin bağrının narı misali
    inler garip gönlüm arı misali
    dadına doyulmaz balımsın benim''

zeki müren'in bu şarkısının bir yerinde de diyor ki;

''sanma ki güzelliğin o ipek saçlarına dökülen akla biter,
    böyle bir kara sevda kara toprakla biter.''

keşke her seven sevdiğini geçmiş zamanlardaki gibi bu ahitlerle ve hislerle sevse.

https://youtu.be/gxXfQvAA7qU
    7 0 ...