meksika

278.
  • dünya üzerinde en çok görmek istediğim ülke.

insanların doğu asya, avrupa ya da amerika birleşik devletlerini gidip görme hayallerine göre biraz daha farklı bir ülkeyi görme hayalim var. küba ve peru'da bunlardan bazıları. *

ki avrupa'da da en çok ispanyayı görmek istiyorum. zaten meksika'nın resmi dilide ispanyolca. kıta olarak apayrı yerlerde olsalar da kültürleri birbirlerine çok yakın. *

yemekte acıyı çok sevmem. ama işin sonunda meksikayı görmek varsa yemeklerini de yiyebilirim.

Quesadilla, Taco, Nachos, fajita ve tortilla ekmeği en bilinen yemekleri arasında. ki dünya yemek kültüründe bir ülkemiz olmasa da, meksikanın yemek kültürü de baya gelişmiş durumda.

tabi meksika deyince akla hemen tehlikeli oyunlar geliyor. yani böyle uyuşturucu, kaçakçılık falan işte.. (umarım bunu bir meksikalı okumaz.) *

bu da ilgimi çok çekiyor açıkçası. evet mia olarak filmde kokain almış olabilirim ama bununla alakalı değil. *

meksika'da bir yarımada var. ismi yucatan yarımadası. orada şöyle;

meksika

harika bir yer var. burası derin bir yer ve havuzdan ibaret değil. daldığınız zaman uçsuz bucaksız bir yere çıkıyor muhtemelen. yani öyle düşünüyorum ben de daha gitmedim. *

dilerim yalnızca hayallerimizde kalmaz ve görmek için hayalini kurduğumuz ülkelere gidebiliriz. *

dipnot: arkadaşlar kıyamet falan gelmiyor merak etmeyin. eveeeet uzun süre sonra ilk defa bir günde 2 yazı yazdım. sjhfsjhfs.
    12 0 ...
  • ahmet özal'ın yaptığı son dakika açıklaması.
    beyaz tv ve a haber altyazı geçti az evvel.
    babamı soğan ve patates lobisi öldürdü

vay anasını ya.
    büyük şok gerçekten. yıllar sonra ortaya çıktı işte.
    8 0 ...
  • Ak Parti Muğla 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Yavuz Demir'dir.
    Milas Güllük pazarında AKP’yi eleştiren vatandaşın üzerine yürüyüp küfürler savuruyor.
    bu evden aldırma işini fetöden kaptı bunlar bayağı.

https://www.milligazete.c...-aldiririm-serefsiz-kopek
    22 4 ...
  • Dışarıda olduğu ve şarjı bitti için sözlüğe girememiş ve bu yüzden; sizi samimiyetsizlik ve tatlışlıktan mahrum bıraktığı için özür dileyen yaratık.

selam, ben geldim. Nasılım, daha daha nasılım:

arkadaşlar üzerimi örtebilir misiniz
    ?
    12 0 ...
  • Şu aralar sözlükte sayıları epey artan orospu çocuklarıdır. Sizin ben ananızı avradınızı sikeyim.
    12 5 ...
  • Ikisini de takip etmiyorum fakat Hislibiri'nin kimseye saldırdığına başlık açtığına şahit olmadım ama öteki tam ortalık karıştıran sinsilere benziyor.

T:adaletsiz vs.
    11 1 ...
  • Kürtler bursada ancak yarramın başını ele geçirirler o da sıvazlamak için.
    Ulan hatırlayın dürümcü bekir adlı kürt kuruluşun sahibi hdp üyesi söylentisi çıktı adamın bütün şubelerinde o gün bugündür türk bayrakları asılı.
    Yine hatırlayın şaypa marketleri vardı, dağlıca dan şehit haberi gelince neler geldi başına.
    Bursa'da kürtler ses çıkaramaz burası hem çanakkale savaşlarında, hem kurtuluş savaşında hem de pkk ile mücadelede en çok şehit veren şehirdir.
    Götü başı oynayanın aklını alırlar burda.

Not: olm çok ipnesiniz ha beni provoke ediyonuz demi "tengir gelicek, tengir gelicek" diye. alın başardınız işte.
    9 2 ...
  • Ses kaydını kulağı değil de götüyle dinlemiş olan birinin açtığı başlık.

Söz konusu ses kaydında muharrem ince'nin konuştuğu kişi polis değil, tbmm istanbul misafirhanesinde çalışan resepsiyonisttir.

Polise küfür edilmiyor, bilakis polisi misafirhaneye kabul etmeyen resepsiyoncuya küfrediliyor.
    Yani burada polise küfür etme yok, bilakis polis memurunu savunma var.

Yaratacağın algıya sokayım emi oto yıkamacı.
    14 0 ...
  • Parlementoda saadet'e verecektim. iyi parti'ye karşı anketlerde düşük göstererek sistemli bir algı operasyonu yürütülüyor. Bilhassa iktidar cephesinde akşener'in adının bile anılmaması, rakip olarak muharrem ince'nin üstüne oynanması akşener'den ne kadar korkulduğunun göstergesi. Ak parti kökenli kızgın seçmenin ikinci turda ince'ye oy vermeyeceğini düşünerekten oyları erdoğan-ince şeklinde konsolide etmeye çalışıyorlar. Ama ikinci turdaki erdoğan-akşener karşılaşmasını düşünmek bile istemiyorlar. Çünkü merkez sağ seçmeni ve kızgın ak parti seçmeni ikinci turda göz kapalı akşener diyecek. Bundan korkuluyor. Ben de saadet olan parlemento tercihimi iyi parti olarak kesinleştirdim şu aşamada.
    14 3 ...
  • hislibiri

429.
  • Ne rahat bir insan.

Hepimiz üç gün sonra ne olacağız, ülke nereye gidiyor, ekonomi ne olacak, dolar molar derdindeyiz, bu hanfendi kaymaklı lokum, o telefonu mu alsam bu telefondan radyasyon mu geçer, Kütahyamın çinileri derdinde. Ne güzel, keşke böyle kaygısız ve rahat biri olabilsem. Hani bir söz vardır ya bir elinde cımbız bir elinde ayna umrunda mı dünya, hah tam bu yazar için.
    25 8 ...