• aslolan fenerli biri var o.
  adam takımından emin olunca sövüp sayıyor fenere küsküyü verdiklerinde ise hiçbir şey olmamış gibi duyar kasmaya çalışıyor. bakın en son ersun yanal gelince it gibi titreyenler vs. gibi başlıklar açıyordu bb erzurum küsküyü verince sesini kesti şimdi duyar başlıkları açıyor sadece.

  noldu lan tirrek ?
  8 1 ...
 • mabadına çok yakında birçok şeyin gireceği kız müsveddesidir. konuşmayı bile beceremiyor daha. adı rabia altuğ'dur. diyarbakır'lı ve klasik bir aktroll'dür. sizin gibi yaratıkların nefes alması bile suç amk.

  https://twitter.com/okulu...tatus/1075054915981111296

  edit: bu da götünden şırınga ile kan alınacağını fark ettikten sonraki geri vites özür videosu. böyle böyle adam olacaksınız amına koduklarım.

  https://twitter.com/okulu...tatus/1075054915981111296
  11 0 ...
 • Eğer zamanında bir cafede çalıştıysanız veya işletmeciliğini yaptıysanız net olarak farkedeceğiniz gerçeklik..Tuvalet adabını bilmiyor birçoğu..kadınlar lütfen tuvalet adabını öğreniverin bi zahmet be yazık, ayıp.. Regl olduğunuzu bütün çalışanların öğrenmesine gerek yok.. Ben değil, mutfakcı personelim illallah etmişti sizden.. Ki kendisi de kadın
  7 1 ...
 • işin adabına vakıf olmazsa oyuncuları çileden çıkarabilen hatta ayar yiyebilen seyirci. gittiğim bir tek kişilik oyunda seyirci kitlesi içinden o kadar cıvıtanlar çıktı ki (gürültü yapan, aralarında sesli konuşan, telefonu çalan (hatta açıp konuşan), vs vs), en sonunda seyircinin biri gayet sesli şekilde "pufff" diye ses çıkarınca, oyuncu karaktere gayet yedirerek, sanki konuşmanın doğal bir parçasıymış gibi "tamam abi, bitiyor az kaldı!" diye ayarı verdi, sonra kaldığı yerden repliğine devam etti.
  4 0 ...
 • Demokrasinin ne denli saçma olduğunun bir kanıtıdır.
  Ülkenin en işe yaramaz, asgari düzeyde işlerde çalışıp asgari ücret alan kesimi büyük çoğunluk ile akplidir.
  Dolayısıyla bir çelişki çıkar ortaya. Madem bu kadar hakkı yenen, hükümetin yanlış politikalarından, ekonomik hamlelerinden en çok etkilenen en az geliri olan kesim akpliler ise bu insanlar neden hala akpye oy veriyor?

  Çünkü demokrasi kolay suistimal edilen bir sistem. Devlet kitabında yazdığı gibi: eğitimli, gelişmiş insanları tarafından yönetilmeyen toplumlar demokrasiyle değil demogoji ile yönetilir. Demokrasinin olmadığı yerde ise demogoglar çıkar.
  Halkın manevi duygularına seslenerek insanları hipnotik etkiye alıyor bu demogoglar.
  Düşündüğümüzde üniversite diploması dahi olmayan, yabancı dil bilmeyen, akademik anlamda tek bir başarısı dahi olmayan biri tarafından yönetiliyoruz.
  Haliyle neden alt tabaka kesimin seçimleri ile yönetildiğimiz ortada. Bizimkiler gerekirse tezek yakar. Makarna yer. Olan gene onlara olur.
  Sefilliği onlar çeker.

  Bize giren çıkan bir şey gene, şimdilik, yok. Ama sıra bize gelecek. Orası kesin.
  7 3 ...
 • Açıklamalara bakınca herkes farklı konuşmuş galiba benimki de farklı olacak.

  insan doğası gereği bir 'savaş veya kaç' duygusuyla hareket eder. Bizim olaylara karşı geliştirdiğimiz tepkiler de bu yöndedir. 'Savaş veya kaç' durumunu en çok etkileyen durum korkudur. Korku insanın en temel ve en evrimleşmemiş güdüsüdür. insanlar korktuklarında ya da buna benzer duygular yaşadıklarında beynin merkezinden etkilenirler ve beynin tüm diğer kısımları da bundan etkilenir. (Yani davranış, düşünce, duygu denilen her şey) adrenalin, nöroadrenalin ve kortizol adlı stres hormonu salgılanır.

  işte böyle anlarda insanlar ya hiperaktif tepkiler ya da disosyasyon tepkileri verir.

  Hiperaktif tepkiler adından da aşina olduğunuz gibi harekete geçmek, hayatta kalmak ile ilgilidir.
  Disosyasyon ise kabuğuna çekilme davranışıdır. insanlar korktuğu şeyden kaçamadığında, köşeye sıkıştığında disosyasyon tepkileri verir. Hem fiziksel hem hissel anlamda vardır. Annesini gözleri önünde öldüren babanın çocuğunu annesi ile başbaşa bırakması bir fiziksel örnektir. Çocuk kendi içine çekilir. Tekrarlayan davranışlar ile olayı kavramaya çalışır daha sonra.
  Ya da aşk acısının depresyona dönüşmesi bir hissel örnektir.

  insan bundan kaçamaz. Çünkü bu ortaya çıktığında olaydan etkilenmiş demektir. Kaçma tepkisi, savaşma tepkisi yine vardır ancak bu daha çok iç yıkım ile , öz yıkım ile gerçekleşir.
  Kişi intihar etmek ister. Hayatının anlamının olmadığını düşünür.
  Post travmatik stres bozukluğu durumlarında sıklıkla görülür.
  2 0 ...
 • Hakan'la ilgili herkesin bilmedigi bir seyler bilen kimseler mutlaka soyleyecektir size... Hakan salaktir kardesim.

  Nasil bir salaklik? Okudugunu anlamamak falan gibi degil. Saflik, ram olmak, hayir diyememek, biraz ilkesizlik.

  Bu sirf feto'den falan da bilinen bir sey degil. Futbolun icinde de sayilabilecek ama disinda kalan her seyde gorursunuz bunu.

  Torino transferi, juventus'a transfer hikayesi, babasinin yanlis empoze ettigi seyler, fatih terim'le olan jeep polemigi...

  Bir kere fethullah meselesine hakan'in bulasmasi tamamen memleketi ve babasiyla ilgili seyler....

  Babasinin verdigi turlu yanlis akilla buralara geldi zaten. Hakanla ilgili en ufak sorunda illa bir canli yayina da baglanirdi sermet bey. Ne geregi varsa...

  Siyasete girmesi de hataydi, fethullah meselesi zaten hayatinin hatasiydi.

  Boyle buyuk bir ihanetin ustune, benim diyen adamlar kandirildim diyip, nedamet getirirken, "bunca hizmetim var, vatanimi seviyorum, ozur diliyorum." Demek yerine amerika'ya gitmesi de apayri kalin kafaliliktir.

  Tabi bunda siyaseten yasanan cikar catismasinin ve muhtemelen kalmasi halinde gunah kecisi olma ihtimalinin de payi vardir, o da inkâr edilemez.

  Nitekim sarkici, turkucu, topcu, popcu vs tayfasindan herkes odemesi gereken bedeli bir sekilde odedi.

  Maasallah bir tek politika odemedi.

  Ve kafalarini kuma gomduler. Neyse.

  Ezcumle, hakan harika bir sporcuyken sosyal hayatina bakildiginda, mesela tum bunlari yuzune soyleseniz yanildiginizi kanitlamaya calisacak kadar saf adamdir.

  Ilk esini kaybetmesi, futbol adamligi sansini kaybetmesi, surgun ve artik gurbet gibi aci gercekler yuzunden haline uzulunecek cok sey yasamis biri olmakla beraber, bir kismini da kendi edip kendi bulmus adamdir.

  Allah o seytandan kurtarsin, hidayete getirsin.
  0 1 ...
 • ben sevgiden, üzüntüden, tehlikelerden ve acılardan ne çok ağladım. senin göğsünde. bazen sen de benimle. sonra göğsünde ağladığım her şeyin ortasına beni bıraktın. verilen sözler değerler sıfırdı bir gün. kimseye anlatılmayacak kimse duymayacak ama. bedenin, dudakların benim izlerimle dolu üzerine hangi iz gelirse gelsin geçmeyecek şekilde bıraktım. silinenler diğerleri olmuş çoktan. istediğinle uyu, istediğinle uyan. onlarla siliniksin. onların gerçeği, benim zihnimdekinden bile daha gerçek değiller. ama anlamayacaksın. seversin hep iyi düşünmeyi. önemli olan da bu. düşündüklerinle iyi olman.

  ama yine de senin tenine değen seninle uyanan kadın kadar harcayamaz kimse kimseyi. onun ağzına bile sıçılmaz bu yüzden. anlayamayan yerlerinden öpersin bolca, okursan. o da biraz mutlu olur görünemeyeni göremeyecektir çünkü.
  4 0 ...
 • şırdan

  277.
 • ön yargı ile gitmeyin yemeye. cidden çok güzel birşey. alkol sonrası daha güzel. ama alkolsüz bile efsane. yani tadını anlatmak imkansız. yemeniz lazım. yedikten sonra bağımlılık yapar. hani sık sık canınız yemek ister. her koyundan, kuzudan 1 tane çıkıyor. midenin kalın bağırsağa birleştiği bölümdür. yani mide diyebiliriz. tadı kesinlikle mumbara göre daha güzeldir. baharat seviyorsanız çok hoşunuza gider.

  tanesi 10-12 lira civarı değişiyor şu an. her hayvandan 1 adet çıktığı için haliyle temini zor olduğu için değerli bir yemek oluyor. üzerine bolca kimyon ve tuz atarak yiyorsunuz. pul biber ve limon tercihe bağlıdır.

  denemenizi tavsiye ediyorum. doymak için değil keyfine yenen birşey. hani 2-3 tane gider yersiniz canınız çekince öyle yani. açken gitseniz ve doymak için yeseniz 5-6 tane yemeniz lazım normal ölçülerde yiyen birisi iseniz.

  önyargılı olmayın youtube'da birçok ilk kez yiyen kişi videosu mevcut %90'ının beğenmiş olduğunu göreceksiniz izleyince. sonuçta bizim kültürümüz bizim yemeğimiz.
  3 1 ...
 • Bir gece,
  Gecede bir uyku..
  Uykunun içinde ben..
  Uyuyorum,
  Uykudayım,
  Yanımda sen.
  Uykumun içinde bir rüya,
  Rüyamda bir gece,
  Gecede ben..
  Bir yere gidiyorum,
  Delice..
  Aklımda sen.
  Ben seni seviyorum,
  Gizlice..
  El-pençe duruyorum,
  Yüzüne bakıyorum,
  Söylemeden,
  Tek hece.
  Seni yitiriyorum
  Çok karanlık bir anda..
  Birden uyanıyorum,
  Bakıyorum aydınlık; 
  Uyuyorsun yanımda.
  Güzelce..
  (bkz: özdemir asaf) tan (bkz: özlem) şiiridir. bu gecenin en güzel tarafına ithafen.
  5 0 ...