• 1- Gelecek endişesi, susmak bilmeyen kaygılar. Emin adımlar atamıyorum bu yüzden.
  2- Karşıma çıkan insanı elemeye yer arıyorum. Haline tavrına, en ufak mimiklerine kadar irdeleyip değerlendiriyorum adamı. Bu kadar obsesiflik iyi mi kötü mü bilmiyorum ama hayatımın geri kalanını o adamla geçireceğim, her halinin çekilir olması lazım.
  Sonuç: boş küme.
  3- Ben gerçekten sıkılganım bunu çok net görüyorum. Ne kadar yoğun sevgi beslersem besleyeyim, aynı yatakta aynı yüzü bir yere kadar çekebiliyorum. Yalnızlığımı özlüyorum, yanımdaki insan fazlalık gelmeye başlıyor bir yerden sonra.

  Allah büyüktür.
  5 0 ...
 • bir bacaklarını içine sokarlar (ilizyona bak amk)
  kafalarını 180 derece arkaya çevirip tüylere gömerler
  gözlerini kapatırlar
  sağa sola hafif sallana sallana uyurlar.
  arada rüya görürler sarsılırlar falan.
  havada sinek uçsa saniyesinde gözlerini açarlar amk.

  ama gecenin 3 ünde birden odanın ışığını açıp baktığınızda uykudan uyandıklarında ipince morali bozulmuş gözleri şaşkın görürsünüz.
  6 0 ...
 • -yazarların inanılmaz özensiz olması-

  sözlükte en çok karşımıza çıkan durum. yazar demek resmen kitap , roman vs yazan adamlara hakaret. gerçi twitter fenomenlerinin bile kitap yazdığı, vine maymunlarının film çektiği bir ülkede ne kaldı ki hakaret edilmemiş olan ? neyse efendim ufak örneklerle açıklayacak olursak mesela başlıklar. aynı başlık 45 farklı formatta açılmış. yukarıda arama tuşu var, kullanan yok. hoş o da pek stabil çalışmıyor. reklam paraları ile sözlüğe yatırım yapılacağına adamlar yiyor. tamam yeme demiyoruz ama çalış biraz be. neyse yönetime günlük gömüş dozajımızı yapıp tekrar yazarlara dönersek , yazarlar o kadar özensiz ki yüzde 90 ı entry kavramını 5 kelime ile kendini ifade etmek olarak görüyor. tamam arada geyik yaparsın, mikroblog olarak burayı kullanırsın da öyle adamlar var ki tek yaptıkları 6 ay spor salonunda takılıp yaptıkları 2 gram kasın 27834723 tane resmini her başlığa atmak. bu nasıl yazarlık aq ? ağzımı bozdurmayın benim. sikik herifler sjadhfk. salon ev salon ev protein tozu sonra beyin sıvılaşıp kulaktan akıyor . hayır zaten yazma kapasiten yok bari boyuna resim atma. hadi resmi attın bari arada farklı resim çekin. hep aynı sikik odandaki resmi biz görmek zorunda mıyız ? git arada camı pencereyi aç lan ? leş herif.

  1. nesilden beri buralardayım (son 2 yıl yoktum ) , hala aynı özensizlik devam ediyor. bazı yazarlar da türkçeyi yeni öğrenmiş yabancı vatandaşlar gibi anlatım bozukluğundan geçilmiyor. cümledeki bütün öğeler belirtisiz nesne aq. soru sorup cevap alamadığın kelime var lan cümlede. senin türkçe hocanın evine meteor düşsün orospu çocuğu. bak özneye bak bak bak soldan rastgele tıkladım yine gördüm yine sinirlendim. bunları bunları aç bırakın sonra dövün. neyse. sakinim. hadi bunu yazdın. yazdın da bir bak arkadaş bu nasıl cümle diye. edit tuşu var bak orada. kullan onu.

  bir de şöyle takılan bir özensiz grup var bunlar her entryde kendilerinden bahseden, alttaki üstteki entry e cevap verenler. arada olur atışmalar , şakalaşmalar ama bunlar direk diyaloğa giriyor. ya kardeşim mesaj var hadi o kapa ise entry yorumlama var. kullansana orayı.

  örnekler çoğaltılabilir olduğundan bu konuyla ilgili baya entry incelemeli bir başlık açacağım oradan daha geniş devam etmeyi düşünüyorum.
  9 3 ...
 • Sadri Alışık - Ayhan Işık dostluğundaki gibi bir dostluk ilişkim olmasını isterdim..
  Hayal eder dururum arada..
  Ve, Ayhan Işık vefat ettiğinde Sadri Alışık'a, Ayhan Işık'ı biraz anlatır mısın denildiğinde "Ayhan biraz anlatılmaz ki be.." demesi.. Evet, böyle bir dost isterdim..

  yazarların hayal ettikleri
  7 0 ...
 • Bara bile gitmeyen insanım. Benle ne alakası var iq.

  Hemen "lord nordo?"
  9 0 ...
 • harika kampanya.
  hiçbir okul mescitsiz kalmamalı.
  bunun için her okula mescit yapıyorlar şimdi.
  çünkü öğrencilerin tek ihtiyacı(!) mescit...

  bakın burası şanlıurfa'da bir okul.
  mescitsiz okul kalmasın

  okulda 1600 öğrenci var.
  ve öğrenciler yerde, koridorda, beton üzerinde yemek yiyorlar.

  bu okulda mescit var, ama öğrencilerin yemek yiyeceği bir yemekhane yok.
  mescit önemli, mescit yapın mescit...
  9 2 ...
 • utangaç insanlar

  Gülmekten bile hicap duyan, gizlemeye uğraşan naif duruşları vardır.

  iyi insan oldukları kanısını uyandırır, şefkatinizi coştururlar nedense.

  Davranışları ve eylemlerindeki tutukluk, toplum ve insan kavramını ciddiye almalarından kaynaklıdır zannımca.
  Yanlış bir hareket yapacağım ya da konuşacağım, kınanacağım, tepki duyulacağım tedirginliğidir belki de.

  Sevin böyle güzel insanları!
  Evrende, utanmazlığı marifet sayan onca edep yoksunu varken, utangaç insan, pamuklara sarıp sarmalanmalıdır.
  16 0 ...
 • Meşajını aldığım,

  Ayrıca girdiğim her 3 entry'nin birinin altına entry girip bana laf sokan ve sonunda ağzını iyice bozup anneme küfür eden yazar.

  Sanırım kendini madara ettiğimi düşünüyor Fakat öyle birşey yok. Dünyada öyle kötü ve aşağı insanlar var ki ne olursa olsun madara olamazsın. Yani bana bu kadar kızıp kin gütme.

  Dipnot:doğru söyle kıraatheneden girdin entryni di mi?
  7 0 ...
 • (#35565844)

  çocukken en yakın arkadaşımla beraber küçük mavi bir teneke bisküvi kutusunun içerisine bir şeyler koyup toprağa gömmüştük. 30 yıl sonra açmak için sözleşmiştik. birkaç oyuncak, bozuk para, beraber çektirdiğimiz bir fotoğraf, kan kardeşi olduğumuz andan kalma kanlı parmak izlerimizin olduğu bir kağıt ve iki mektup. ikimiz de bir şeyler yazmıştık o mektuplara. geleceğe, kendimize, hayallerimize dair. yazdıklarımızı okumamıştık. sürpriz olacaktı ikimiz için de...

  gömülü olduğu yerde arşa değen kocaman binalar var artık. kutuya ne olduğu ise meçhul.

  neredeyse 30 sene evvel kutunun içerisine koyduğum o mektupta neler yazmıştım,

  merak ediyorum.
  8 0 ...
 • uludağ sözlük kozmetik kulübü
  ulan her şey oldun, en sonunda da gay mi oldun, metroseks mi oldun, ne menem işler. herif beni kozmetik kulübüne çağırıyo, napacaz biz burada, götümüze rimel mi sürecez, fondöten mi yalicaz, çükliner mı çekicez pipimize, nedir yani?
  vay arkadaş ya.
  9 2 ...