rall

105.
  • muhtemelen akp bünyesinde bir yerlerde yevmiye usulü bir iş sahibi olan yazardır. "ilçe merkezlerinin bodrum katlarında yer yaptılar bunlara" diyorlardı. oradan estiriyorlarmış mesai usulü sabah 8 akşam 6 gibi toplaşıp. biraz kafası çalışsa fena çocuk değil aslında. küfür hakaret falan ettiğine rastlamadım henüz. de işte gram zeka olmayınca ilerleme sağlayamıyor. gidiyor geliyor hala atatürk düşmanlığı yapıyor. osmanlıyı öveceğim diye bugün burada rahatça eleştiri yapabilmesini sağlayan adama düşmanlık güdüyor. osmanlı sistemi olsa padişaha şu yazdıklarının 1000 de 1 ini yazamazdı ya g.tünü ya başını keserlerdi kestiremiyor onu.

muhtemelen burada övdüğü hükümetin tüm yanlışlarının farkında ama kendi kabilesinden olan diğerleri gibi hükümetten nemalandığı için her durumda her şartta her yanlışta dahi partisini savunmak zorunda hissediyor. en azından efendisine aidiyet duygusu besliyor bu da bir şeydir. yalnız bu kardeş zannedersem ekrem imamoğlunu kötüleme timinden. diğerleri sürekli akp yi överken bu genelde 10 başlık açıyorsa 9 tanesi, 50 entry giriyorsa 45 tanesi imamoğlu ile alakalı. demek ki bodrum kattaki ofiste iş bölümü var bunların. bu imamoğlu ekibinden.
    7 1 ...
  • ing bank

137.
  • Yüksek faiz veriyor gibi görünse de, gün sonunda kesintilerle birlikte elinize net olarak diğer bankalarla aynı tutarda para geçer.

Bu arada, Açıklanan Enflasyonun %15, faizlerin %10'unu altında olduğu bir ülkede faizden para kazanamazsınız. Paranız enflasyon karşısında faizde de olsa erir gider.

ing de ilgisiz alakasız, amatör bankanın önde gideni bu arada. Banka müdürü dahi adam gibi soruna cevap veremez.
    3 1 ...
  • rall

99.
  • 8 yıldır uludağ sözlük aktrollerini ve aktrollük kisvesi altında işi gücü fesatlık olan oluşumları izleme komitesinde yoldaş olarak çalışmaktayım. kendisinin tiamat ile alakası olduğunu sanmıyorum, zira tiamat geri zekalısı aynı konu hakkında elli değişik başlığa aynı şeyi yazan, her başlığa aynı videoyu yabıştıran, gerekli gereksiz her de'yi ayırıp her ki'yi birleştiren, paragraf bütünlüğü olmayan, her cümleden sonra alt satıra geçen ve hatta bir satır boşluk bırakan bir oluşumdu. bu, imla kurallarına dikkat ediyor.
    17 2 ...
  • sene ya 2014, ya 2015'ti.
    bu osman kavala ile ilgili uzun bir yazı yazmış, onun küresel çete'nin türkiye'deki temsilcisi olduğuna değinmiş, kürt açılımı projesine olan katkılarını ortaya koymuş, hükümet ile birlikte(akp hükümeti) hareket edip, akp hükümetinden savunma ihaleleri aldığını ve bu savunma ihalalerinden kazandıklarıyla da pkk'yı, kürtçü hareketleri ve marjinal örgütleri finanse ettiğinden bahsederek onun bir terör destekçisi olduğunu yazmıştım.

sonra tabi o dönem akp'nin kürt açılımı dolayısıyla türk olmak, türkçülük yapmak suç sayılıyordu sözlükte.
    entry silindi, görseller silindi ve beni de çaylak yaptılar.

emir büyük yerdendi sanırım. aman kürt açılımına zeval gelmesindi...

o yılları hatırlayın, kürt açılımına karşı çıkanlar öcü olarak görülüyordu.

işte bu osman kavala'nın verdiği desteklerle ve akp'nin yol vermesiyle pkk şehirlere yığınaklar yaptı, sonrasını biliyorsunuz hendek operasyonlarında pek çok şehit verdik.

gezi eylemlerinin amacını aşması ve akp hükümetinin işine gelen marjinal bi eyleme dönüşmesi evrimini sağlayan kişi de bu osman kavala'dır.

osman kavala akp'nin has evladı, has adamıdır.

daha 2003 yılında soros ile karşılıklı fotoğrafı olanlar şimdi osman kavala'ya sorosçu diyorlar. ulan hepiniz sorosçusunuz be.
    sırf osman kavala değil, recep de, kılıçdaroğlu da...hepiniz sorosçusunuz. kimi kandırıyorsunuz.

dün akp osman kavala ile işbirliği içindeydi, şimdi chp işbirliği içinde.
    bana göre bu adam hiç içerden çıkmamalı, terörist olarak yargılanmalı. ama başta akp varken, diğer yanda da chp varken kime neyi anlatıyorsun?

osman kavala'nın yargılandığı gibi hepiniz yargılanacaksınız.

not: o kavala'ya verilen savunma sanayi ihalalerini de akşam paylaşırım, eski bilgisayarda olması lazım o silinen belgelerin.
    10 2 ...
  • Oğlumun doğum günü. Yaşasaydı bugün bir yaşına girecekti.

Uzun uzun yazacaktım ama elim harflere gitmiyor. Çok doluyum be sözlük.
    9 0 ...
  • Ulan adam terör demiş fırat'ı anmış.
    Sizin liderlerinizden ses bile yok.
    Fırat neden şehit oldu?
    Sizin lideriniz teröristler ile açılım yaptığı için.
    Diğer lideriniz gargamel şehidin cenazesine bile gitmedi.
    Lavuk kalkmış burda bile imamoğlu'nu eleştirmeye çalışıyor.
    Lan şu dünya sizin kadar gerizekalı görmedi.
    Neyse ki son zamanlarınız pislik provokatörler.
    10 0 ...
  • sanırım ergen, son zamanlarda yırtık dondan çıkar gibi her yerden karşıma çıktığını görüyorum.

kendisine nasihat etme gereği hissettim bir büyüğü ve yılların sözlükçüsü olarak.

1. çok dikkat çekiyorsun, çekme.
    2. kendini bir şey zannediyorosun, zannetme.
    3. ırkçılık yapıyorsun, yapma.
    4. hakaret ediyorsun, etme.

bunları yapmaya devam edersen, yarın birisi çıkar ergen mergen demez, savcılığa bir dilekçe verir, sonra kendin ağlarsın.

unutma ki kendi ekonomik özgürlüğün yok, hala babasından para alan küçük bir çocuksun.

yiyemeyeceğin bişeyin altına girme diyecektim de çok küçüksün, ben en azından yine kendin ol ancak suç teşkil edecek şeyler yapma diyeyim sen anla ne demek istediğimi.

yarın başına bir iş gelince ağlama diye söylüyorum bunları, sonuçta ağaç yaşken eğilir.

sen şuan zihin olarak tam bir kütüksün.

şu anda yalnızca varlığın rahatsız ediyor yazdıklarından ötürü beni. şu an hamsın, büyüyünce istersen tartışalım.

ok kib by.
    12 0 ...
  • Birçok ülkenin sorunu bu
    Ülkenin bütün nimetlerinden erkeklerden çok faydalanan Üniversite lolitaları, avm sosyeteleri, zengin sevgililerinin koynunda huzurlu bir şekilde yaşarken, gencecik ve ömrünün baharında erkeklerin ellerine silah alıp şehadet şerbetini içmeleri yüreğimi sızlatır.
    Madem ortada bir şerbet var
    'bunun hepsini neden erkekler içiyor' diye tepki göstermeyen feministler olması hayret verici.
    Sizde istemez misiniz cennette bu makama ulaşmayı.
    Neden kadın erkek eşitliği yok ta bu makam yalnızca erkeklere veriliyor?
    Bir an önce kadınlara zorunlu askerlik getirilip ön cephe hattında görevler verilmeli.
    10 3 ...
  • yaptığı net bir şekilde iğrenç, klasik ben oldum delisi bir kadın gibi duruyor.

konunun başı nedir bilmiyorum ancak konuğuna öyle davranmaması gerekirken bir de üzerine hala artislik yapıyor. gelmiş bir de senin haddin değil diyor.

ulan senin haddin ne? kim bilir kiminle ne yaşadın da oradasın, emek mi verdin de geldin oralara?

beykent gibi en boktan vakıf üniversitesinin sinema televizyon bölümünde okumuşsun alt tarafı, ailenin sağladığı para sayesinde bir eğitim alıp, muhtemelen ancak zerre çakmadığın spor ile ilgili iş bulduğun için bu sektördesin.

yani yüzün fiziğin güzel diye oradasın, bir sikim bildiğinden ötürü değil.

10 senedir sunuculuk yapıyormuş, ona kimse bişey öğretemezmiş. ulan ben 11 senelik şirket sahibiyim, her gün yeni bişeyler öğreniyorum, her gün daha da nasıl büyüyebilirim diye düşünüyorum, şu karıdaki ben oldum havalarına bak hele?

bir cacık değildir, meslektaşına olan davranışına bakılırsa malın tekidir.
    5 0 ...
  • günaydın

1937.
  • günaydın. Karanlıkta okula giden bebeler, hayatının baharında sıcacık yatağından kalkıp işe gitmek zorunda olan kapitalizm uşakları, sevip kavuşamayanlar. Otobüs durağında elinde son model iphone11xyz ve full makyajı ile otobüs bekleyen kız sana da günaydın be. Günaydın yakışıklılar, çirkinlere ölüm. ışıklarda beklerken teyze(?!!?) camını sileyim mi? sorusunu yönelten hıyar sana günaydın münaydın yok. Teyze anandır.
    11 0 ...