• Yanlış önerme. Aşk eğer acı varsa aşktır. Birisi ayrılıktan Acı çekmiyorsa aşık olmamıştır da ondan. Geçen gün fransız bilimadamları yaptıkları bir araştırmada balıkların bile aşk acısı çektiklerini keşfetmiş. Eşi yanından alınan balıklar yemeden içmeden kesilip yalnızlaşıyor durgun hareketler sergiliyorlarmış. Seven insan mutlak surette bir müddet acı çeker. Gerçek bu ama birde yaşanan realite var. insanlar egoist ve zevk düşkünü. Halbuki aşk fedakarlık ister. Günümüz ilişkileri (özellille yeni jenerasyon) daha çok yapay yüzeysel nefsani istek arzu ve heves, çıkar ve menfaat koktukları için artık geçerliliğini yitirmekte. Zira tüketim toplumları herşeyi tüketmeye alıştığından "kullan at" mantığıyla hareket ediyor sadece hepsi bu. inşaa etmek zor. Yıkmak 5 dk. Sürer. Para bizi bu hâle getirdi. Uygarlık dedikleri bu işte. Yozlaşmış zavallı aciz bir insanlık dramı.
  0 0 ...
 • Trollerin şahlandığı başlık. Bakalım seçimden sonra ne tarz bir soytarılıkta devam ettirecekler kariyerlerini. Kendileri için bir miktar omurga diliyorum tanrıdan.

  Yazar olmak kolaysa, kolay yoldan yaşayan insanlar elbette türeyecek miyop gibi.
  1 0 ...
 • (bkz: Güz Gelmiştir)
  (bkz: oruç Aruoba)

  Geri getirecek misin güneşlerini?
  Donuk gözlerim özlüyor seni.
  Ne yaparım ki güneşsiz, sensiz?
  Kopuk köklerim bekliyor seni.

  Geri getirecek misin ellerimi?
  Güdük bileklerim özlüyor seni.
  Ne yaparım ki elsiz, sensiz?
  Çürük isteklerim bekliyor seni.

  Geri getirecek misin ışıklarını?
  Soğuk kağıtlarım özlüyor seni.
  Ne yazarım ki ışıksız, sensiz?
  Boğuk harflerim bekliyor seni.

  Geri getirecek misin ellerimi?
  Kırık sözcüklerim özlüyor seni.
  Ne yazarım ki elsiz, sessiz?
  Yıkık tümcelerim bekliyor seni.

  Bekleyeceğim
  Gene de
  Hiçbir tekne getirmese de seni—
  Getirene dek
  Hiçbir tekne.
  Gene de…
  2 0 ...
 • fuck buddy

  898.
 • Friendzone'a atılıp belki bir gün verir umuduyla bir kızın yanında uyduluk yapan erkeğin dişi versiyonu.

  Bir erkek için seks neyse dişi için ilgi ve alaka odur. Fuck buddy olmayı kabul eden bir kadın belki bir gün ciddi ilişkimiz olur diye umut eder. Zaten çoğu fuck buddy durumu genelde kadının bu arzusu yüzünden sonlanır. Umut vererek Kendine muhtaç bırakmayı ve bu durumu yönetmeyi bilmeyen hiçbir erkek fuck buddy sahibi olamaz.
  1 0 ...
 • sürekli aynı kişiler tarafından açılan, kimseye bir faydası olmayan, kişisel ve cinsel içerikli, sözlüğü çöplüğe çeviren başlıklardır.
  2 0 ...
 • her şey çok güzel olsun da izmir gibi olmasın...artık temizlik yok...toplu ulaşım bütün büyük şehirlerden pahalı... su nerdeyse diğer şehirlerin iki katı..
  3 0 ...
 • Yıllar sonra ülkemizde yapılan seçim açık oturumudur.

  Şimdi bir tarafta yıllardır politikanın içinde olan tecrübeli bir politikacı, diğer tarafta çok daha genç ama siyaset tecrübesi daha düşük bir başka politikacı... Böyle bir manzarada Yıldırım'ın daha hazır gelmesini beklerdim.

  Özellikle ilk çeyrekte seçim iptalliyle ilgili konuşmalarda bence imamoğlu daha ikna ediciydi ve tartışmanın bu bölümünde Yıldırım'ı oldukça ezdi. Devam kısımlarında özellikle Yıldırım'ın Sayıştay raporuna yalan demesi ama imamoğlu raporun kendisini çıkartıp konuşmaya başladığında Yıldırım'ın raporu okumadığını söylemesi bence kendisi için kötü oldu. Okumadığın şey nasıl yalan oluyor?

  Vaatler bazında arkasında hükümet desteğide olan Yıldırım'ın vaatleri anlatışı çok cansızdı. Buna karşılık imamoğlu daha canlı bir sunum yaptı. Ki bu noktada haliyle Yıldırım'ın vaatlerinin daha büyük olduğunu söyleyebilirim ama bunu sunuş şekli çok vasatttı açıkçası.

  imamoğlu daha kanıtlı konuştu. Yani Tüik verilerine kadar kullandı. Hatta tartışmanın bir noktasında Yıldırım'ı Cumhurbaşkanıyla vurması çok enteresan bir yaklaşımdı.

  Sonuç olarak imamoğlu gençliğinin verdiği enerjiyi daha iyi kullandı. Tartışmanın genelinde değil ama bazı noktalarında Yıldırıma bence ciddi üstünlük sağladı. Yine yakın bir seçim olacağı açık ve seçmenini sandığa götüren kazanır gibi görünüyor. Ama kararsız bir seçmen olsaydım ve kararımı sadece bu tartışma ekseninde verecek olsaydım imamoğlu ağırlıklı olurdu bu.
  10 3 ...
 • ismail sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine aynı soruyu binali yıldırım'a da sordu, binali yıldırım inkar etti ve "yok, yok, yok" diye cevap verdi.

  evet bu cevap sonucunda binali yıldırım'ın 6 sene önce türkçe olimpiyatlarında yaptığı konuşmayı koyuyorum buraya;
  https://streamable.com/kwn5j

  geçmiş olsun.
  17 1 ...
 • tarafsız bir moderatörün her iki başkan adayına da sorması gereken soru.

  lakin ismail fetö ile ilgili ekrem imamoğlu'na "fetö ile görüştünüz mü, fetö ile geçmişte bir temasınız oldu mu?" diye sordu.

  ama aynı soruyu binali bey'e sormadı.

  neden binali yıldırım'a "fetö ile geçmişte görüştünüz mü, temasınız oldu mu?" diye sormadın ismail?
  yemedi mi?

  neden sormadın?
  çünkü imamoğlu çıktı, alnı açık başı dik bir şekilde cevap verdi.
  ama binali bey bu soruya asla cevap veremezdi.
  27 8 ...
 • yazıklar olsun.
  canlı yayın saatinin 21.00 olduğu günler öncesinden açıklandı.
  ekrem imamoğlu saat 20.25'te stüdyoya geldi ailesiyle birlikte.
  binali bey ise saat 20.57'de teşrif etti.

  şu an saat 21.02 ve canı yayın başlamadı.

  işte akp'nin insana, millete verdiği değer.

  milyonlarca kişi ekran başında beklesin, hiç de umurlarında değil.
  eşek ya bu insanlar bekler değil mi?

  göreceksiniz önümüzdeki hafta sonu insanların eşek olmadığını.

  yazıklar olsun. sorumsuz insanlar.

  bugün üniversite sınavı vardı, sınava 1 dakika geç gelen pek çok öğrenci sınava alınmadı, bu ülkede başbakanlık, meclis başkanlığı yapmış birinin bu davranışı kabul edilemez.
  11 2 ...