• --spoiler--
    ama müslüman olmayanlar bu derse zorlanmıyor bununla ilgili aihm kararları var tengir oku. biz de o kararlarla bağlıyız. müslüman olmayanlar için üniversite sınavında ayrıca felsefe soruları konuluyor ve derslere girmeleri zorunlu değil.
    --spoiler--

abicim ne saçmalıyorsun sen?
    16-17 yaşındaki hangi genç gidip ben müslüman değilim, din dersi almak istemiyorum diyebilir?
    bunu demeye hangi öğrenci, hangi öğrenci velisi cesaret edebilir bu ülkede?

neyse ya, çok da umurumda değilsiniz.

din lazım bize, daha çok din.
    evet, her yer din olsun. daha çok bol bol din lütfen.

din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, ohhh biraz da şuralarıma din verin, ohhh din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, din, ohhh, aynen devam...

bakın tekrar ediyorum, matematik, fen, sosyal dersleri seçmeliyse, din dersini de seçmeli yap madem.
    din dersinin zorunlu olup, bilimsel derslerin seçmeli olması senin ülkendeki eğitim kalitesini gösterir anca.
    11 2 ...
  • (bkz: #41565980) önce saygılı olacaksın, senin o "zevzek" diyen ağzını yüzüne sokarım elimde kalırsın akit seni.

benim lisede okuduğum dönemde matematik, sosyal bilgiler ve fen dersleri zorunluydu.
    onyıllardır müfredat böyle deyip akp'nin yok ettiği eğitim sistemini ancak senin gibi şerefisiz bir akit savunabilirdi zaten.

aç bak 90'lı yılların müfredatını gör zorunlu dersleri.
    16 4 ...
  • duygulandırmış olan çocuktur.
    şehidimizin emanetidir, hepimizin evladıdır.
    https://twitter.com/tamer...tatus/1128173344317112321

ekrem imamoğlu na bağış yapan şehit çocuğu

ben de önümüzdeki sene kendisine burs vermek istiyorum.
    umarım ulaşırlar bana.
    ekrem imamoğlu na bağış yapan şehit çocuğu

not: vakıflara, derneklere, cemaatlere para vereceğinize, böyle öğrenciler bulup kendiniz burs verin, hiç olmazsa verdiğiniz paranın nereye, kime gittiğini bilirsiniz.
    26 6 ...
  • Çiçekli hanımın popularite uğruna kendini yaktığı karşılaşma olmuş bence.
    Yıkanmak istemeyen çocuk spor yapıyor emek veriyor neticede ortaya koyacak bir emeği var burda kime ne dese bu konuda haklı.

Sen merak etme herkes benim ne demek istediğimi anladı. Anladı ki sen böyle hop hop hopluyorsun cicikiss!

Edit: buna noluyo be bana ne çemkiriyorsun? Ben mi dedim labut gibi bacaklarını, sarı tırnaklı ayaklarını at diye!
    16 2 ...
  • dünyanın en ucuz netflix'ini kullanıyorum. bir kafeye oturunca cebimden 1 saatte çıkacak parayla saatlerce film, dizi ve belgesel izliyorum. reklam yok, donma kasma yok. istediğim zaman indirip telefonumda tabletimde offline olarak izliyorum. virüs bulaştı mı derdi de yok. bu arada spotify kullanan enayi de benim.
    benim size tavsiyem böyle şeylere verdiğiniz paralara değil sigaraya verdiğiniz paraya üzülün. 2 paket sigara içme bu ay ve netflix üyeiği al göreceksin daha mutlu olacaksın.
    8 0 ...
  • bugün; (bkz: 19 mayıs atatürk ü anma gençlik ve spor bayramı)
    milli bayramımız.
    aynı zamanda milli mücadelemizin 100. yılı.

yerli ve milli olmaktan bahseden bu arkadaşın umurunda değil ama.
    güya akp'li, güya vatansever kendisi.

lakin şu saat itibariyle cumhurbaşkanı, meclis başkanı, bakanlar, binali yıldırım vb neredeyse akp'lilerin tamamı (bkz: 19 mayıs atatürk ü anma gençlik ve spor bayramı) mesajı yayınladılar, bayram sevincine, milli mücadelemizin 100. yıldönümüne ortak oldular, ama bu sözde akp'li, sözde yerli ve milli sözlük yazarı milli bayramımızı kutlamaktan imtina etti.

19 mayıs'ı kimler kutlamıyor?
    1-fetöcüler.
    2-hdpkk'lılar.

sen bunların hangisindensin?
    ben senin ne olduğunu, kim olduğunu çok iyi biliyorum pelikancı, ama bu milli bayramda bir kez daha maskenin düşmesi iyi oldu.

bu toprakların, bu vatanın, bu halkın milli bayramına ortak olmayan, halkın milli duygularına ortak olmayan biri benim nazarımda vatan hainidir.
    12 3 ...
  • saatte yalnız 15 kilometre süratle gidebiliyorlardı bozuk anadolu yollarında...
    o gittikleri yol da yol değildi, balçık, çukur, kasis...
    her kasise, her çukura girişte otomobilin bir yeri arızalanıyor, bir yerinden ses geliyordu.
    birinci arızada durdular.
    dağlar rum ve ermeni çeteleri ile dolu.
    böyle bir yolda eski bir mercedesin öylece durup durması rum ve ermeni eşkıyasına adeta davetiye demekti.
    dağ başını duman almış

belki de bu yolda otomobillerin arızası sebebiyle mustafa kemal paşa'nın kafasındaki milli mücadele fikri başlamadan bitebilirdi.
    otomobil tamir edildi, yola devam edildi.
    birkaç kilometre yol alındıktan sonra diğer otomobil arıza yaptı.
    mustafa kemal paşa'nın yanındakiler yarım saat uzaklıktaki köyden bir vasıta bulmaya gittiler.
    köyde ne araba ne vasıta bulunabilirdi.
    mustafa kemal paşa'nın içi içine sığmıyordu. bir an önce havza'ya varmak ve kurtuluş mücadelesine fiilen başlamaktı niyeti.
    otomobil yeniden tamir edildi, ilerlediler.
    birkaç kilometre daha gittikten sonra bir daha durdular.
    bu sefer otomobil artık tamamen bitmiş, dingili yerinden çıkmıştı.
    atatürk otomobilden indi. dr. refik saydam'a dönerek;
    "doktor, havza'ya kadar yürüyebilir misin?" diye sordu.
    refik saydam'ın olumlamasından sonra arkasına döndü ve yürümeye başladı.

dağ başını duman almış,
    gümüş dere durmaz akar...
    güneş ufuktan şimdi doğar,
    yürüyelim arkadaşlar...
    bu ağaçlar güzel kuşlar,
    yürüyelim arkadaşlar...

bu marş, kurtuluş savaşımızın ilk marşı olarak kayıtlara geçti.
    yürüdüler... hiç durmadan yürüdüler, önlerinde tam 3 sene 4 ay sürecek bir kurtuluş yolu vardı.
    hiç durmadan yürüdüler...

ek: havza yolunda atatürk'ün otomobilinden çıkan tekerlek;
    dağ başını duman almış
    11 0 ...
  • türkiye'nin işe yarar, donanımlı, okumuş, üreten son genç nesli olarak 19 mayıs atatürk'ü anma gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun arkadaşlar.
    uludağ sözlük 35 yaş üstü yazarlar kulübü

atatürk'ün ülkeyi emanet ettiği genç neslin son insanları olarak ne yazık ki bugünün gençlerinden bir cacık olmayacağı, ülkeye bir fayda gelmeyeceğini biliyor ve bunun üzüntüsünü içimizde hissediyoruz.

şu çöp gençliği uyandırmak, onları türk gencine yakışır hale getirmek birinci ödevimiz olmalı.
    yoksa geleceğimiz bu çöp gençlikle çok karanlık.
    13 1 ...
  • Komikliktir.
    Yanlarında masa dururken yerde yiyorlar. Çalıştığınız reklam ve pr şirketi bu yüzden çok önemli.
    Adamı 5 dakikada dalga geçilecek hale getirebilirler. Getirmişler de.

Bir de o masanın bezini sofra bezi diye yere sermişler ki hepsinden daha komik.

Ulan bu siyasal islamcıların her şeyi mi yalan dolan olur ya. *
    11 4 ...
  • uludağ sözlük 35 yaş üstü yazarlar kulübü
    Biz ki şu manzaraları, şu gösterileri milli duygularla, sevinçle, coskuyla canlı canlı izleyebilen son nesildik. Belki bir çoğumuz o gösterilere katıldık.
    Var mı güzel 19 mayıs etkinliği anısı olan kulüp üyeleri ?
    16 2 ...