• Afrin de şehit olan bursalı kardeşimiz.
  Saçma derbi kadar gündeme gelmemiştir, yazık...
  Mekanı cennet olsun.
  9 1 ...
 • animasyon filmler

  öncelikle resim bile duygulandırdı.

  animasyon filmler bazı kitlelerin en sevdiği film türüyken kimi kitleler için ''ya bu filmler de izlenir mi? bu resmen çocuk filmi dediği türden.

  benim şahsen açık ara en sevdiğim film türü. çünkü kan, alkol, sigara, küfür yoktur. varsa da çok azdır ve bunu gözümüze sokmazlar.

  bunun yanı sıra izlerken güldürür, hayal gücünü arttırır ve her filmin sonunda mutlaka bir ders çıkartırsınız. zaten animasyon filmi izlerken dahi boş boş ekrana bakan biriyseniz bakış açınızı değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorum..

  sen ne zırvalıyorsun yengec burger diyenler için en basiti şöyle bir resme bakın. hemen hepsinde bir dostluk var. kimin de aşk, sevgi..

  entrika, yalan dolan yoktur. samimi ve sevimlidir bu tarz filmler. wall e mesela, o kadar iyidir ki insanlığa resmen alın bakın sonunuz böyle olacak mesajı verir.. içindeyse büyük bir aşk vardır.. sizi üzmez.. alır sarılasınız gelir..

  burdan ebeveynlere sesleniyorum. çocuklarınıza saçma sapan youtuberların çıkardığı filmleri, gereksiz küfür ve boş espiri bulunduran filmleri izletmek yerine ve buna engel olmak adına, lütfen haftada 2-3 tane animasyon film seyredin birlikte.

  hem sadece çocuklarınız için değil kendiniz için de izleyin ki hem onlara örnek teşkil edelim hem de kültürlenip ufkumuzu genişletelim. sevgiyle kalın yazar arkidesler. bugün de herkese iyi geceler. *
  13 3 ...
 • futbol takip etmeme kararının ne kadar doğru olduğunu gösteren maç. ulan karşınızdaki insan. bu nasıl bir nefrettir.

  bu futbol dediğiniz bok, bu ülkede beyinciklerinizi uyuşturmak için kurgulanmış tiyatrodan ibaret. evlilik programı bir(di), futbol iki, gündüz kuşağı üç.

  şu olayların olmasını istemese, birileri; cezasını kurarsın cinayete teşebbüs olarak. birde aşağıda cismin atıldığı yerdeki kişi sayısı defa işlersin cezayı. müebbet gibi ceza alır bir ikisi, bak bir daha yapabiliyorlar mı bu işi? ot gibi maç izlerler.

  he diyorsan ot gibi maç mı izlenir zaten lafım direkt olarak sana. istemeye istemeye beni bu şiddete maruz bıraktınız belanız verile.
  8 0 ...
 • En azından sözlükte gördüğüm kadarıyla aklı başında olmayan taraftar grubudur. Adamın kafasına beş dikiş atmışlar hala hakem, tüpçü gibi salak saçma laflar sarf ediyorlar.
  12 2 ...
 • Bence olmayan bjklidir. Hayvan, Josef'in ayağını kırıyordu resmen. Ha ona rağmen kırmızı değildi diyen bjkli varsa, hassiktirsin ordan.
  21 11 ...
 • Fatih altaylı tarafından kalaylanmış sarışınlar:

  bazen “haber” adı altında bazı kadınların yaptıklarını, daha doğrusu rezaletlerini sayfalarınıza koyuyorsunuz.

  Bunlar yaptıkları işle, icra ettikleri sanatla, oyunculuklarıyla, sesleriyle tanınan birileri olsa gam yemem.

  Ancak siz de ben de biliyoruz ki bunlar PR’ı güçlü “seks işçileri”.

  Sakın yanlış anlamayın, seks işçilerini aşağılamak gibi bir niyetim yok ama bunların “sanatçı” ya da “ünlü kişi” adı altında evimize, kahvaltı soframıza sokulması beni rahatsız ediyor.

  Evde çoluk çocuk “Baba bu kadınlar ne iş yapıyor, niye ünlü olmuşlar, gazetede niye bunlardan söz ediliyor?” dediği zaman verecek yanıt bulamıyoruz.

  Üstelik zaman zaman bunlara sempatik görünebilecek lakaplar falan da taktığınızda mesele iyiden iyiye kötü bir hal alıyor.

  Sizden rica ediyorum, bunların evimize sokulmasına aracı olmayın.

  Meraklısı zaten bunları buluyor.
  9 2 ...
 • fethullah gülen için kaleme aldığı bugünkü yazısında feto köpeğine "tövbe et, af dile, türkiye'ye geri dön" çağrısı yapan akit yazarıdır.

  bu yazar yusuf ziya kavakçı...
  evet, yusuf ziya kavakçı, soyadından da anlaşılacağı üzre akp'li merve kavakçı ve ravza kavakçı'nın babası.

  bakınız bu yazar neler yazmış bugün;
  https://web.archive.org/w...ah-gulen-olsam-23907.html

  yazıda her şey ortada.
  feto ile barışmak için yol yapıyorlar resmen. adeta nabız yokluyorlar.

  yazının akit'teki linki yok. zira yazı akit sayfasından alelacele kaldırıldı.
  bakınız burada akit yazarlarının yazıları var, bütün yazarların yazdıkları çıkıyor, ama yusuf kavakçı'nın yazısı yok.
  https://www.yeniakit.com.tr/yazarlar

  şurada da ekşi sözlük'ten bir arkadaş yazının tamamını ss olarak almış.
  onları da paylaşalım;
  feto yu türkiye ye davet eden akit yazarı
  http://i.hizliresim.com/764rqv.png
  http://i.hizliresim.com/1JXlLD.png
  http://i.hizliresim.com/rO7o3M.png
  http://i.hizliresim.com/nOB3Rg.png
  http://i.hizliresim.com/vjqvbR.png

  şimdi ey akp'liler.
  hadi fetö'ye karşısınız ya, fetö ile mücadele ediyorsunuz ya.
  hadi görelim bakalım sizi, ne tepki vereceksiniz?
  28 3 ...
 • fatih terim

  6740.
 • Ulan sinirlendim yine yazmadan duramadım.
  Bu adamın türk futboluna verdiği hizmetlere bok atanlar hepiniz galatasaray hazımsızlığı olan kör fanatiklersiniz başka açıklaması yok.Adam milli takıma son geldiğinde bile yabancı kuralını çözdü.Kaldırdığı saçma sapan yabancı sınırı sayesinde Cengizler Cenkler Enesler Avrupa takımlarında gururumuz oldu.Beşiktaş namağlup şampiyonlar ligi gruplarından çıktı.Yata yata para kazanan yerli futbolcular forma yüzü göremedi.

  Bu adam olmasa hala ingiltere'den 8 yiyorduk utanmadan konuşuyorsunuz.Kurduğu sistemle, getirdiği yeniliklerle, açtığı vizyonla türk milli takımını brezilya ile almanya yarışır hale getirdi.
  Yılların türk milletinde bulunan eziklik psikolojisini ingilizlerin elinden kupa alarak bir nebze azalmasını sağladı.Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyasına layık görüldü.

  Sevmeyebilirsiniz ama saygı duymak zorundasınız.
  10 7 ...
 • fatih terim

  6730.
 • pfdk'nın tedbirli olarak sevk ettiği teknik direktör.

  şimdi, şenol güneş'in küfür kıyamet gittiği, aykut kocaman'ın her maç sonu mutlaka hakeme bir şekilde laf söylediği bir ortamda "kafasızlar" dedi diye bir nedenle yapılan sevki siklemiyorum.

  kimse kusura bakmasın umurumda değil.
  ceza verseler bile çıkıp takımla sonun kadar kalmalı. zorla çıkarmak isteyen olursa bir güzel dövülüp maça başlanmalı. maç başlamıyor mu? o da sikimde değil zaten futbol oynanmıyor sahada.. iki senedir olan biteni görüyoruz ve izliyoruz.

  maalesef orman çocukları ve de cımhırbışıkınımcı tayfa işi götürmenin peşinde. soran olursa çok şerefliyiz dersin kim bilecek.. eski başkanları da böyleydi. mit'in projesi olarak geldi başa. neyse, çok uzatmayayım..

  bu kararı alanın ve bu karar doğrultusunda oy verenin...
  14 11 ...
 • “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen başkomutan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ten.

  ''ben gideysem devlet yıkılıy'' diyen bop eşbaşkanına.

  https://www.youtube.com/watch?v=hHP4fc5MyQw+
  7 1 ...