• Düş sokağı sakinleri grubunun parçası. Bence düet şeklinde değil de tek kişi söylese daha güzel bir şarkı olurmuş kanaatimce, başlayan kişinin sesi şarkının ruhunu muhteşem yansıtıyor fakat arada giren diğer ses şarkıyı bozmuş ve duygu bütünlüğünü biraz örselemiş fikrimce. Ama gene de dinlerken insanı oldukça etkileyen derin bir şarkı, en sevdiğim parçalardan birisi. böyle bir şarkıyı Türk müziğine kazandırdıkları için şanslıyız.

  https://youtu.be/xkjRoEVA4JE

  En içe işleyen kısım burası benim için,

  'Kime dokunur ellerim
  kimi görür gözlerim,
  ölüm çıkar karşıma
  yine sen derim

  Ölüm çıkar karşıma
  Yine sen derim...'
  4 0 ...
 • bez bebek nana'nın üç bine yakın girisi var. ben daha dün geldim. hiyerarşide benim üstümde. bence de bez bebeq alır. alsın zira. ben dervişim arkadaşlar. hırs mırs yok. (yalan atıyor)

  hatta yeni bi nik; "bence de bez bebeq."

  güzel oldu.
  evt.
  5 0 ...
 • https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192877/+
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192878/+

  Devlet hastanelerinde muayene olmak için geçmişte sabah erkenden gidilir, kimi zaman saatler süren bekleyişin ardından doktora görünmek mümkün olurdu.

  Kuyruğa ve doktorların kapılarında bekleyen kalabalıklarına dönüşen, hoş olmayan görüntülere son verildi.

  Bunun yerine daha medeni bir yöntem olarak son yıllarda telefonla veya internet üzerinden randevu alma sistemine geçildi.

  Vatandaşlar, Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak internet üzerinden MHRS sisteminden veya Alo182'den randevu alarak devlet hastanelerinden randevu alıyor.

  Gerçi yıllardan beri özellikle büyükşehirlerde kimi zaman yine randevular günler sonrasına verilse de bile sistem bir şekilde yürüyordu.

  Taa ki pandemiye kadar. Pandemi döneminde birçok hastanenin Kovid-19 hastalarına ayrılması ile ertelenen randevular normalleşmeyle birlikte yeniden başlasa bile sisteme yönelik eleştiriler geçmişe oranla çok daha arttı.

  Son dönemde artan şikayetler, dün sosyal medyada gündem oldu. Bu durum, Twitter'da  #RandevuAlınamıyor ve #MHRS hashtagleri altında tepki gördü.

  Atılan yüzlerce mesajda vatandaşlar alamadıkları randevulara dair örnekler paylaştı, görüşlerini, tepkilerini dile getirdi.

  Randevu alınamadığı iddialarına dair şu ana kadar Sağlık Bakanlığı'ndan bir açıklama yapılmadı.

  https://www.indyturk.com/...-sistemi-t%C4%B1kad%C4%B1
  3 0 ...
 • Hızlı giden atın boku seyrek düşermiş. o şey elden değil belden gelirmiş. hatta bir ata sözü de var da o işle ilgili, ayıp biraz.
  yani pili erkenden bitirirsen sonra lazım olduğunda kullanamazsın diyor.
  selam ve amiyane tabir ile.
  2 0 ...
 • gerçek hayatta da sözlükteki gibiyse muhtemelen birinden sağlam dayak yemiştir. 6 aya toparlayamaz kendini. sonuçta herkes bizim gibi hoşgörülü davranarak eksi verip geçecek değil.
  5 2 ...
 • Sevgili arkadaşım, biliyorsun seni erkek kardeşimmişsin gibi çok severdim, sen de beni kız kardeşinmiş gibi çok severdin. Hep birlikte inanılmaz eğlenceli zamanlar geçirdik. E tabi bir o kadar birbirimizin derdine çare olmaya da çalıştık elimizden geldiğince. Özellikle
  en son hep birlikte gittiğimiz kampta ben ağlarken beni teselli ettiğin o günü hiç unutmam.
  "Üzülme, hayatta olmak hiç birimizin tercihi değildi ama madem hayattayız; yaşamak,devam etmek zorundayız. Ne zaman bunalsan, dertleşmek istesen bir telefon kadar uzağımdayım, biz seni çok seviyoruz. Sen çok güçlü bir kızsın." demiştin.

  Hayat işte, tatsız şeyler söylendi, tatsız şeyler yaşandı. Bu yüzden son zamanlarda sana fazlasıyla kızgındım, iletişimi de kesmiştim.
  Ama hep içimden diyordum ki bu yıl doğum günü gelsin bir yazayım bu sefer, halini hatrını sorayım.
  Olmadı...

  Benim her şeye rağmen hayatta hiç keşke'm yoktu biliyor musun şu zamana kadar. Her şeye yaşanması gerekiyordu, şartlar bunu gerektiriyordu, bu da bir tecrübe mantığıyla bakardım.
  Ama artık hayatta çok büyük bir keşke'm var. Keşke daha önce arayıp sorsaydım bir kere bile 'nasılsın' diye. 'Ölüm var.' gerçeğini unutmuşum, ne yazık.

  Seni hep o eğlenceli anılarımızla hatırlayacağım kardeşim.
  Bizi evinde misafir ettiğinde sen evde yokken banyodaki aynanı kırışımızı mesela asla unutamam, elimizi bile sürmeden evini başına yıktık neredeyse diye aylarca gülmüştük.(ama bak yine söylüyorum vallahi billahi biz yapmadık. biz salonda uslu uslu oturmuş dizi izliyorduk,kendi kendine yere düşüp kırıldı.)

  Dün doğum günündü, sakın unuttum sanma. Sadece fazlasıyla yoğun bir gündü, fırsatım olmadı yazıya dökmeye. Şimdi soruyorum, gittiğin yerde iyi misin kardeşim?

  Umarım çok güzel bir yerde çok mutlusundur ve bizi görüp salaklar üzülmeyin, birlikte çooook eğlendik, beni onlarla hatırlayın diyip bizimle dalga geçiyorsundur.
  Seni asla ve asla unutmayacağımızı bil.
  Mekanın cennet olsun.
  4 1 ...
 • --spoiler--
  korkmayın ısırmaz
  --spoiler--

  ama sokabilir. ihihihi.
  3 0 ...
 • "kyk'larda porsiyonlar küçültüldü mü?" sorusuna Eski AKP Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan: "Peygamber efendimiz de 'mideyi boş bırakın' der." cevabını vermiş.

  https://twitter.com/vaziy.../1449003607832072196?s=20

  bu arada örnek müslüman:
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2192832/+

  diğer açıklamaları:

  - Türkiye'de o kadar pahalı bir benzin yok. Muhalefet çok yükleniyor.
  - Doğalgaza zam gelmiştir ama mini mini gelmiştir.
  - Cumhurbaşkanımız bir top gibi göğsünde yumuşatıp, öyle yansıtıyor zamları.
  - Batarsak hepimiz batacağız.

  https://twitter.com/aykir.../1448930042155880448?s=20
  8 0 ...
 • Mini mini mi bi siktir git kardes istersen dedirten zirvalik.

  2 hafta once 39,90 tl'ye aldigim kasar peyniri, bugun ayni markette 49,90 tl olmus.

  Yapacaginiz ironiyi sikeyim.
  5 0 ...
 • E bende geldim hadi bakalim. 10 artiya sifatimi atarim bak boylede icten pazarlikliyim.
  Edit:lan ucuza gittim. Allan cezalari. Niye artiliyorsunuz.
  20 4 ...