• mısır'ın hapiste olan eski cumhurbaşkanı bugün ölmüş. diyanetten jet hızında açıklama;

  -Mısır'ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı #MuhammedMursi’nin şehadeti nedeniyle 81 il ve ilçelerinde yarın öğle namazına müteakip merkezi bir camide gıyabi cenaze namazı kılınacaktır.

  hayır benim anlamadığım konu şu ki, arabın biri ölmüş bu ister cumhurbaşkanı olsun ister sıradan bir insan olsun, neden bir türk devletinde üstelik 81 il ve ilçelerde boş tabutla cenaze namazı kılınıyor. arap mıyız biz banane ölmüşse ölmüş bana mı ölmüş sanki. ülkemizde onlarca katliam, onlarca şehit, onlarca facia olup onlarca insan öldü. hangi biri için böyle bir tören düzenlendi, cevap veriyim hiç biri için. ölen asker olursa vatan sağ olsun denildi, tren kazasında ölenler için kader denildi, patlayan canlı bombalar yüzünden ölen insanlara hakaret bile edildi bu ülkede. şimdi arabın biri öldü diye türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde cenaze namazları düzenlenicek. bu arabın diğerlerinden üstün olması cumhurbaşkanı olduğu için mi yoksa arap olduğu için mi çok merak ediyorum.
  3 0 ...
 • fotoğraf paylaşmak eyvallahta hikaye çok saçma bir şey ya. hele o kullandıkları font ve yazı rengi çok uyumsuz oluyor hikayeninde hiç konusu yok bir hareketin on kere tekrarlamasında oluşan bardak kaldırıp indirmek gibi aşırı saçma ve çocuksu şuana kadar saçma olmayan bir tek storye denk gelmedim. şu story modası bittiğinde bir 10 yıl sonra insanlar bu storyleri hatırlayınca ne kadar malcaymış diyecekler.
  4 0 ...
 • uyuyamamak

  1375.
 • 3-4 ay görüşemeyeceğim arkadaşımla kafede oturup konuşmak yerine yaklaşık 2.5 saat yürüdük. o ısrar etti. pis insan. bu süre benim 3 aylık yürüme sürem bu arada. yuvarlanmayı daha çok severim.
  evime son on beş metre kala süründüm. duş alırken uyuyakalırım diye korktum, o derece yorulmuşum. ayağım da su toplamış.
  koşarak yatağıma atladım. bayılırım böyle çılgınlıklara. sonra bir şeyler yazayım dedim, yazarken duygu seline kapıldım ve şimdi uyuyamıyorum.
  tam anlamıyla başı ağrıyan bir sümük kıvamındayım.

  buluştuğum arkadaşı tekrar gördüğümde tekmelemeyi planlıyorum. mesajla küfrettim ama tam olarak sakinleşemedim. hak etti.
  4 0 ...
 • Bu yalanı ortaya atanın allah belasını versin lan.

  Kim çıkardı oğlum bu yalanı. Tüm çocukluğum bu yalanla mücadele etmekle geçti amk. Atariyi kurup oyun oynarken hep annemin "tv"yi bozuyorsun" bakışlarına maruz kaldım.
  Ağız tadıyla bir Mario oynayamadım...

  Yetmedi gençlik çağlarım da bu yalanla mücadele etmekle geçti ameneke.
  Atari devri kapandı, playstation devri başladı. Yine ps'yi kurup oyun oynuyorum ve yine annemin "tv'yi bozuyorsun" bakışlarına maruz kalıyorum...

  Neyse bir gün bizim tüplü tv bozuldu. içimden sıçtık dedim. Annem bir yandan babam diğer yandan "bak gördün mü bozdun işte amk" demek için sabırsızlanıyorlarmış gibi hissediyorum. Bunu düşündükçe de daha bir sıçıyorum.
  Eskiden olsa uyumuş numarası yapar, babamın azarından kurtulurdum, ee yaşım da 14-15 o sıralar. Yemezler yani.

  Peder eve geldi. Annem de haklı çıkmanın gururu ile babamla bir olup "bozdun işte amk", "biz sana dedik" , "bozulmaz bozulmaz dedin bak noldu şimdi" diye söylemiyorlar... Sadece susuyorlar ama içlerinden böyle söylediklerini biliyorum...

  Neyse bir tamirci çağırdık. Usta göt cebinde 3 tane yıldız tornavida ile ayağını sürüye sürüye girdi. Hal ve hareketlerinden "çok acelem var" tavrını seziyordum...

  Adam "biz ne TV'ler tamir ettik" der gibi göt cebinden çıkardığı tornavidalarla çat çat çat televizyonu açtı. Oradan bir aparat eskimiş, onu değiştirdi...

  Annemle babam, ustanın ağzının içine bakıyorlar. He usta, atari bozmuş dimi, atari demi, biz biliyorduk lafları ağızlarından çıktı çıkacak...

  Peder tv'nin başında bekliyor zaten. Ustadan onay aldıktan sonra yani usta "sikin şunu" diye beni işaret ettiğinde hemen girişmeye hazırlar bana...

  Neyse usta söktü taktı, peder sonunda dayanamadı sordu;

  "atari bozmuş değil mi!"...

  Usta ;????

  Ustanın cevabı; yok abi, atari bir sey yapmaz...!

  Atari tv'yi bozmaz ameneke.

  Ömrüm bu yalanla mücadele ile geçti lan.
  9 1 ...
 • arkadaşlar saf mısınız?
  ne nusret'i yahu?

  köfteci yusuf steak işine de girdi, ben geçen gün denedim, gayet güzel, böyle lokum gibi ağzınızda dağılıyor.
  nusr et zirvesi
  nusr et zirvesi

  üstelik nusret'te 1 kişilik yemek parasına burada 10 kişi doyabilirsiniz.

  yalnız şu an her şubede yok steak, sadece belli şubelerde var.

  yapacaksanız köfteci yusuf'ta yapalım, nusret'te zirve yaptık deriz kim bilecek mk?

  edit: ama diyorsanız "minotavros'un danalardan birini kesip yiyelim", o da olumlu.
  4 1 ...
 • bu zihniyetle mümkün değildir.

  ama bakın türkiye daha çağdaş, daha modern zihniyetler tarafından yönetildiği dönemlerde kendi uçağını üretiyor, hatta ihracatını dahi yapıyordu.
  (bkz: kayseri tayyare fabrikası)
  (bkz: etimesgut tayyare fabrikası)

  yerli uçağımız göklerde;
  yerli uçağımız göklerde

  şurada da yerli uçağımız göklerde, altta görünen tesis ise etimesgut uçak fabrikamız.
  yerli uçağımız göklerde

  burası diyanet işlerinin bütçesinin her sene arttığı, lakin bilim ve teknoloji bakanlığının bütçesinin azaltıldığı bir ülke.
  o yüzden tekrar ediyorum.
  bu zihniyet uçak falan üretemez...
  7 2 ...
 • az önce eski fotoğraflara bakarken gördüğüm ve gülmeye başladığım bir fotoğraf var. 5 sene öncesine falan ait. asansörün içinde numeratör mü deniyor ona, neyse artık işte onun üstündeki kat sayılarının dizilimi ile ilgili bir düzensizlik ve kaos halini yansıtıyor. hemen çekmişim fotoğrafı. 5 sene önce de böyle gereksiz sululuklarım varmış demek.

  görsel eklenecek.

  bir asansörün içinden postmodern bir görüntü

  eklendi.
  7 0 ...
 • mursi öldüğü için bu da bize girmiştir arkadaşlar.
  tam 6 sene önce yazdık bunu.
  (bkz: türkiye den müslüman kardeşlere giden 2 milyar usd)

  6 senedir mısır'a verdiğiniz bu paradan tek bir cent geri alabildiniz mi?
  aldınız evet 3'ün 1'ini aldınız.

  şimdi mursi öldü, para battı.

  hayırlı olsun.
  aktrollerin umurunda mı?
  asla.
  2 milyar dolar ne ki? reis kendi cebinden verdi zannediyor salaklar.

  bu arada en yetkili ağız bunu söyleyen, ben değilim, dönemin maliye bakanı itiraf etmiş mısır'a verdikleri parayı.
  mursi nin türkiye den tokatladığı 2 milyar dolar

  2 milyar dolar.
  yani 12 milyar lira.

  kimin parası?
  benim param. aynı zamanda burada yazan isminiunutanadam adlı, iyesta adlı, tiamat adlı aktrollerin de parası bu para...

  benim çoluk çocuğumun hakkını yiyen puştlar, bu puştlara benim paramı yediren şerefsizler, sizi allah'ın adaletine havale ediyorum.

  not: türk milletinin, tüyü bitmedik yetimin 2 milyar dolarını iç eden bu adama şehit diyen lavukları da gördüm sözlükte. vallahi billahi bunu diyen vatan haini şerefsizin önde gidenidir.
  23 5 ...
 • neden bizim elimizi attığımız adam devriliyor, çok merak ediyorum..
  sudan devlet başkanı devrildi, bu desen canından oldu, libya'dan dolar yağıyordu, hiç oldu; en beteri kaşıkçı zaten, venezuella'nın hali ortada...
  es'ed mevzuya erken uyanıp kasten mi arayı bozdu, merak ediyorum..
  9 2 ...
 • hislibiri

  353.
 • kendine yeni hesap açıp ben hislinin arkadaşıyım diye entry girmesine çok güldüğüm yazar tanesi.

  mevlana olsam bile sana gel demem.
  6 0 ...