kitap okumak

1004.
 • 3-4 aydır okumuyordum, özlemişim.

  Filmler, diziler, animeler, oyunlar, çizgi romanlar boş. Kurgu mu? En kralı kitapta var, derinlik mi? En kralı kitapta var, haz mı? En kralı kitapta var.

  Ruhunuzu doyurur, zihninizi kesinleştirir, muhakemenizi sağlamlaştırır, hafızanızı kuvvetlendirir, dimağınızı parlaklaştırır... Bunca faydanın yanında okuyucuya tek maliyeti zamandır.
  6 1 ...
 • kelime i şehadeti söylemek isterdim. az önce bir yazı okudum kelime i şehadeti söyleyen imanlı ölüyormuş. allah nasip etsin inşallah.
  6 0 ...
 • Hepsini geç , insanlık tarihinin ms 1299'a kadar olan bütün serüvenini.
  Hatta sonraki 600 senenin 570 senesini ve yıkılıştan bugüne kadar olanını da bilme, ama her fırsatta üzerinden demagoji yaptığın adamı bil bari be dedirtir.
  ama şaşırtmaz , 6-7 eylül olayları esnasında da hükümetin chp olduğunu beyan eder çünkü.
  ve nâzım'ın (şu an yaşıyor olsa yine sürgün edilecek nâzım'ın) menderes taşladığı şiiri de okur bilmeden.
  memleketi öyle bir cehaletin içine hapsettiler ve bunu öyle cüretkâr biçimde yaptılar ki geceleri uyuyamıyorum.
  alooo kral çırılçıplak.
  7 0 ...
 • az önce reklam kuşağında rastladım.

  içim acıyarak izledim. belki inanmayacaksınız ama, kendisini yeni gördüm.

  saçma sapan mimikler falan, ne söylediği tanıttığı ürün hakkında ki görüşlerini bilmiyorum.

  çünkü beni benden alan , reklamın en vurucu detayı kendisinden "sanatçı" olarak bahsedilmesi idi.

  bakın, size abartı gibi gelebilir lakin, bu durum beni gerçekten etkiledi. "şarkıcı, oyuncu, şovmen, şov girl" (ne haltsa artık) şeklinde bir tanım daha yerinde olabilirdi diye düşünüyorum.

  örneğin, bu ülkeye çok şeyler kazandırmış, sanat hayatı boyunca bizlere örnek olmuş halkın her kesiminden insanların takdirini kazanmış barış manço da bir sanatçı.

  şimdi bu dişiliğini kullanarak geçici bir şöhret kazanmış kızımız ile barış abiyi kıyaslayabilir miyiz?

  barış abi sadece bir örnek. daha niceleri var bu ülkeye sanat adına çok şeyler kazandırmış. belki size saçma gelecek ama, bu kızcağız benim gözümde sanatçı falan değil, olamaz!

  şu an zeki müren dinliyorum, o da sanatçı mesela.

  aleyna tilki li fuse tea reklamı

  https://www.youtube.com/watch?v=O-JvhdkRSyk+
  17 1 ...
 • kızlar h&m'de muazzam indirim var bugün. efsane bir indirim ama. yani benim büyük kız 20 tane triko aldı 3 kuruş verdi çıktı.

  arkadaşlar, hanımlar h&m'e gitti biz bize kaldık. o yüzden rahat rahat konuşabiliriz erkek erkeğe.

  hep söylerim; konuşarak ve yalaşarak çözülmeyecek hiçbir mesele yok.

  62 yaşındayım ve bizden geçti değerli arkadaşlarım. ama kaynaşmak isteyen, konuşarak ya da yalaşarak sorunları çözmek isteyen bu sayede sözlük'ün huzur ve sukunet ortamına kavuşmasına katkı sağlayacak arkadaşlarıma böyle bir güzellik yapayım dedim.

  "aman da taytın çok güzel", "ne kadar da doğru bir yorum yapmışsınız efendim" gibi ifadeler yerine bu başlığa glein arkadaşlar.

  hoşlandığınız, yürüdüğünüz, evlenmek ya da yalaşmak istediğiniz pek kıymetli hanımların nickini buraya yazarak onları onore edebilir oradan da nefisler nefisi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

  nihat abinizin bu katkısını da unutmayın lütfen. evlenenlere bir çeyrek benden, söz veriyorum ulan!
  5 3 ...
 • Yakışıklı olması, yaptığını meşrulaştırabiliyor mu?

  Tespitinizi seveyim(!)

  Kısalltığınız kelimelerinizin kalıbına sığın biraz.

  Kadın, erkek, trol fark etmez "adam" olun.

  "Sapık" gibi bir kavramı eğlencenize, trollüğünüze alet edemeyeceğinizin bilincine varın.

  Bilmediğiniz kimsenin sızısını şurda iki gülmek(!) Için meze etmeyin!

  Çoluk çocuğunuz olur. Devran bu mutlak döner. Hiç istemem ama sınanırsınız. Yapmayın annem!
  8 2 ...
 • bu sefer pek tutmayacak karardır. hadi bir kere yaptık buradaki sapıklar engellensin diye yönetim az da olsa ciddiye aldı 15-20 tanesini silkeledi koydu kapının önüne. onlara bir şey kaybettirmeyecek bir durumdu. bu sefer direkt adamların ceplerine el atarsak 2 kamyon adam tutup hepimizi dövdürürler demedi demeyin..
  8 1 ...
 • Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, "Google'ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han'dır" demiş.

  bu ibretlik muhteşem tesbitten sonra, bu prof. hemen ordinaryus prof. yapılıp nobel ödülü verilmelidir.
  nacizane önerim budur.

  not: bu arada ben aklımı şeyedip hemen geliyorum.
  20 4 ...
 • allah'ın izni ile tüm hızı ile devam eden harekat. şanlı ordumuzun afrin'i bütünüyle kuşatmasına sayılı günler kaldı. silahlı kuvvelerimiz yüce türk milletininde olağanüstü desteği ile harekat içinde ilk günlere göre iyece hız kazanmıştır. zaten dört bir yanı çevrilen terörist güçlerin yardımına artık hiç kimse yetişemez. ne rusya ne iran ne suriye ne abd ne birleşmiş milletler ne de bir başka güç türkiye cumhuriyeti devletinin kendi sınır güvenliğini sağlamasına engel olamaz. ancak yapacakları ayak oyunları ile zaman kazanırlar ama merak etmesinler afrin er ya da geç düşecek ve sıra menbiç'e de gelecektir. önce fırat'ın batısı daha sonra ise fırat'ın doğusu bütünüyle terör güçlerinden arındırılarak tsk ve öso denetiminde sivil halkın huzur ve güven içinde yaşaması temin edilecektir. sdg,ypg,pyd,pkk gibi terör örgütleride sırası ile küçülecek ve ışid ile aynı kaderi paylaşacaklardır.

  Ayrı düştüm dost elinden
  Yıllar var ki çarpar sinem
  Vefalı Türk geldi yine
  Selam Türk'ün bayrağına

  ne mutku türk'üm diyene!
  2 0 ...
 • çok çok enteresan bir kafa ya. 3 saat yatakta debelenip durdum. bir baktım 1 saat kalmış uyanmama. kalktım şimdi adam gibi kahvaltı ediyorum en azından.

  ya abi yatıyorsun böyle, kafana bir şey takılmaya görsün. bir ağacın kökü gibi dallanıp budaklanıyor. en sonunda uyumam lazım 2 saat kalmış diyorsun kendine. sonra hala uyuyamadığın aklına takılıyor. bütün gün uykusuz gezeceğin aklına takılıyor. sonra günün nasıl geçeceği. sonra hop en başa.

  göz kapakları arasına takılan düşünceler, dertler sorunlar.
  2 0 ...
 • kapat