• lise son sınıftı çok seviyorduk, ayrılmak uzak kalmak ölüm gibiydi. üniversiteye gidecektim yüzük takalım dedik. herkes dalga geçerdi özenti derlerdi. ama farklıydı bizim için özeldi. ben üniversite için başka şehire gittim benden 2 sene sonra mezun olup o da başka şehire üniversite okumaya gitti.
  artık istediğimiz zaman görüşemiyorduk, telefonla bile kısıtlı konuşuyorduk malum o yıllar kontörlü telefonlar vardı ve kontörler baya pahalıydı buna öğrenciliğin verdiği geçim sıkıntıları da eklenince kopma noktasına gelmiştik ama karşılıklı fedakarlıklarla her seferinde üstesinden geldik.
  benim okul bitti işim gereği sürekli şehir değiştirdim, o üniversiteyi bitirince ilk tanıştığımız şehire geri döndü o arada askere gittim bekledi. askerlik dönüşü tekrar başka şehire gitmek zorunda kaldım sabretti ya ben fırsat bulup yanına kaçtım ya da o. en sonunda 10. senemizi doldurduğumuz o gün evlendik artık hiç ayrılmıyoruz. üstüne dünyalar tatlısı bir çocuk ile mutluluğumuza mutluluk kattık.
  yüzük mü ? bütün olanakları zorlayarak aldığım 1 çift gümüş alyans yıpranmış yamulmuş şekilde hala durur artık parmağıma olmuyor ama ara ara çıkarır bakarım senelerin sillesini yemiş hala ayakta ve pasparlak duruyor derim tıpkı bizim gibi. 2 hafta sonra 14 sene olacak şimdi yazarken aklıma geldi o yüzükleri dövme yaptırmak bir çalışayım üzerinde belki güzel durur.
  5 1 ...
 • veriyorum hemen.sürekli konuyu tıpçılar şöyle böyle diye açmayın. Ya da siz tıpçılar da hiç şunu yapmıyorsunuz filan gibi cümleler kurmayın. Tıp okuyoruz ama ortalama bir Anadolu Üniversitesi'nin en kaliteli en farklı insanları bizim fakültede Siz istediğiniz kadar ağlayın durum bu. Tek tip tıpçı yok sonuç olarak.
  Taktik 1) Tıpçı kelimesini mümkünse kullanma
  2) Cahilligini belli etme (iTÜ de tıp yok)
  3) genelleme yapma( tıpçılar eglenmesini bilmiyor yea bakın bana nasıl eğleniyorum . Onlar ders çalışıyor ben canlı müzikte Senden daha güzel diye bağırıyorum vuhuu)
  tıp okuyan biriyle tanışmak isteyen Konyada yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim. Herkese iyi günler.
  4 1 ...
 • Eğer eğleneceyi seven biriyseniz çabuk sıkılırsınız elemandan, ne kadar tanıyorsam hepsi sakin ve delilik oranı düşük insanlar.*
  Adamlar sürekli ders ders ders.
  Bir de o çok bilmiş havaları yok mu.*
  Kardeş önce mesleği ele al sonra havalara başla diyebilirsiniz.*
  Eliniz ayağınız biraz düzgünse tıp fakültesinde takılarak bulabilirsiniz.*
  8 1 ...
 • malumunuz belediyedeyim ve temizlik işlerindeki arkadaşların maaş hesaplama işini ben yapıyorum. ben hesaplarken utanıyorum kendim nasıl gidip de kendi maaşımı çekicem diye. adamlar benden daha fazla ve zor şartlar altında çalışmasına rağmen aldıkları maaş kuş gibi. sabahın köründe kalkıyorlar. başlığı açan da inşallah bir gün bana çöp işi verin diye gezecek seviyeye gelir hayatının bir anında.
  3 1 ...
 • Fragmandan çok üst düzey bir dizi olmayacağı görünüyor fakat turkiye standartlarının da üstünde gibi görünüyor. Senaryo çok basit duruyor, bilim kurgu, fantastik kurgu, cizgi roman, anime vs takip eden sıradan biri benzer senaryolar ortaya koyabilir.

  Dizinin kötü adamı fragmanda adı geçen ölümsüz isimli birey olacak sanırım. iddaalı bir isim, iyi işlenmediği takdirde elde patlar.

  Herşeye rağmen türkiye'de dizilere yeni bir soluk getirebilir, benzer dizilerin çekilmesine ön ayak olup genç seyirciyi televizyon karşısına tekrar geçirebilir. Zamanla görücez, fragman üzerinden yargılamadan birkaç bölüm izlemek gerek.
  2 0 ...
 • yobazlar bazen öyle şeyler yapıyorlar ki.. insanın nefesi kesiliyor.. ne söyleyeceğini bilemiyor..

  hani üniversite sınavlarında seri tamamlama soruları vardı: mesela

  --ilk dört elemanı 3, 6, 9, 12 olas serinin beşinci elemanı nedir?
  --cevap: 15

  --serinin ilk iki resmi fetö ve apoysa üçüncü resim ne olmalıdır?
  --cevap: tabii ki recö..

  recö, fetö, ve apo'nun düşünce sistemleri aynıdır.. üçü de köylerden gelme kırsal ve yobaz tiplerdir.. atatürk'ün bunların arasında işi ne?
  7 1 ...
 • Evet var ama yoldan geçen herhangi birine karşı değil. Tamamen politik sebeplerle. Gebertmek istediğim kişileri, insan kitlelerini yok etseydim mükemmel bir ülkemiz olurdu. Bir Japonya, bir işveç olurduk. Mutlu mesut yaşardık.

  Ayrıca insanların çoğunun aklına kötü şeyler gelir fakat bunları gerçekleştiren binde bir çıkıyor. Muhtemelen kimseyi öldürmeden ölüp gideceksin.
  2 2 ...
 • Hayatımda belirsiz olan tek şey kendi hayatımdır; gelecek yaşantım, iş, evlilik, nerede olacağım vs... Bunun dışında benim irademle kaim hiçbir detayı ne kadar ağır duygusal meşakkati olursa olsun belirsiz bırakmam. Bunlar içerisinde insanlar onları sildiğim zaman sadece dışarıda gördüğüm herhangi birine dönüşürler. Ama kıstası yoktur, öylesine bir sebep bile bunu yaptırabilir. Kızanlar olacaktır tabii fakat birisinin hayatına girmek bir tür kumardır, bahis ne ise kaybetmek en başında göze alınmalıdır.
  5 0 ...
 • bir garip orhan veli öldü geçenlerde, beni de bu güzel havalar mahvetti demek isterdim ama şu an ufuk çizgisinde kızıl bir gök yerde beyaz düzlükler var.

  aslında benim mahvıma yelken açan havalar bunlardır... aşikar olan zikir dinledikten sonra bir dostun rakı masasında anason kokan ki anason çok güzel kokar zannımca, başka bir dostun elini yumruktan hallice bir şekle sokup da masaya vurarak,

  -beyler hepimiz karrrrrı köpeğiyiz, demesidir.

  r leri vurgulu okumanın ve anasonu koklamadan duymanın elzem olduğu bir an olduğu bariz.

  işin garibi promillerle ölçülmeyen havaların mahveylemesi durumuna geçmeden evvel bu sözün gerçekten beni derinden etkilemesini alkole vurmuştum.

  ve fakat bu böyle değil sevgili dostlarım ve yan yatağımda yatan orospu çocuğu... -gerçekten annesini tanımıyorum ama tanısaydım o kadına iki çift lafım olurdu mesela şöyle ...şu koca london bridge...*- meğer beni derinden etkileyen bu anasonlu ve yumruğumsu söz varlığı belgelerle ve belki bir kutu puroyla ispatlanmış üzerine mühürler basılmış maskülen imzalar çakılmış bir sözmüş, bunu anlamak için bir garibi öldürmek ve boktan bir bozkırda güzel bir havada mahva erişmek lazım gelirmiş.

  daha sonra bir zikir daha açtım şu youtube denen gavur icadından ve aklıma bu sefer anason kokmayan -aslında bu sözü o kadar çok duydum ki anason kokan yerlerde de söylenmiş olabilir fakat bu sözün derin manası özünde anasondan veya yumruktan gelmediği için bunlar london bridge kadar küçük detaylardır (yan yataktakinin annesine göre küçük(!))- bir dost tarafından ve uzun soluklu bir dost tarafından hep olması arzulanın tam olarak vuku bulduğu durumlarda sarfedilen şu söz aklıma geldi,

  -bir bakirenin vajinası kıvamında...

  bazıları için vajina kelimesi aşırı ıslak ve mide bulandırıcı gelir ve emin olun bu gözler bu penis -burda türkiye ortalamasından hallice bir şey hayal ediniz- bu parmaklar gerçekten ıslak telaffuzundan mide bulandıran bu kelimenin mide bulandırma yeteneklerini defaatle test etmiştir.

  ve fakat bütün kazlar siyahtır demek olmaz mı bu bilmiyor musunuz bu boktan şeyi?.. bilmeyin önemli olan bir bakireninki olduğu sürece bu söz de asıl anlamını asla yitirmeyecek!

  bozkırın ortasında yan yatağımda bir orospunun çocuğuyla uyuyorum ve bunları günah çıkarmak için yazıyorum elbette,

  ve gerçekten de çıkarın bu günahı boynumdan sevgili efendiler ben bu iki söze tapanlardanım bunu yaparken bazen teoman bazen de zikir dinlerim.

  yahudi atasözlerine sığınıp -israil meşru bir ülkedir- kaçacak delik, atacak füze aratmayın bana.

  *ah muhsin ünlü ah o gemide ben de olsaydım.
  1 1 ...
 • Cidden özlüyorum. Hiçbir ailevi bağ, hiçbir canlı canlı konuşmadığım bir adamı özlüyorum. Keşke tüm bilim adamları oktay sinanoğlu gibi vatansever olsa...
  3 0 ...