• --bir oğlu asker kaçağı olan,
    --diğer oğlu kısa dönem askerlik yapmış olan,
    --kendisi de askerliğini kantin subayı olarak yapmış olan

adamın şehitlikten bahsetmesi kadar komik bi şey yok...

kaldı ki şehitler tepesi ne amk? gültepe, kuştepe gibi bir semt mi? daha önce hiç böyle bi laf duymadım.. şehitliğin tepesi mi olurmuş?
    1 1 ...
  • türkiyede en çapsız kadına 50 kisi kuyruğa girdiği için,
    kadınlar seçenek bolluğundan dolayı çok mükemmeliyetciler. O yüzden de
    ulaşamadıkları adamı çekici bulurlar.
    1 0 ...
  • türkleri düşündükçe hallerine üzülüyorum. bir norveçli her yıl farklı bir ülkeye tatile gidiyor ama bir türk çok büyük ihtimalle ömür boyu türkiye'de kalıyor. bu insanların suöu günahı ne? neden parasız pulsuz yaşıyorlar. bir amerikalı bir aylık maaşıyla istediği arabayı alıyor. türklerin çok küçük bir kısmı istediği arabayı alabiliyor. tanrı zaten vurmuş, bir de ekonomi vuruyor bu insanlara.
    1 0 ...
  • sağlığım el verdikce artık bunun nirvanasındaymışım gibi hissediyorum.

olursa ekime
    olmazsa s2kime kadar yolu var gözüyle boşveriyorum
    sizde öyle yapın.

bir tavsiye.
    3 0 ...
  • intikam soğuk yenen bir yemektir, illa ki yakayı ele verecek, o zaman ona hak ettiğini yaşatırım. Sonuç itibariyle insan yaşattığını yaşamadan ölmezmiş.

Forever intikam, kahrolsun affetmek..
    4 1 ...
  • Bu taktikler çocuklarda işlemez. Kitap okuma alışkanlığı ailecek oturup sesli bir şekilde çocuk kitabı okumakla mümkün olur. Doğayı çocuklara televizyondan öğretemezsiniz. Birebir teması olması gerekir. Anneler aman üstü başı kirlenmesin, mikrop kapmasın diye ne toprağa dokundurtuyor ne de kedi köpeğe. Çocuk oyunla öğrenir. Her öğretiyi oyunda neden sonuç ilişkisiyle aktarmak gerekir. Düşünen zihin için sürekli ne hissettiğini ve neyi neden düşündüğünü sormak gerekir. Hem ilişki kurmayı öğrenir hem de aklı gelişir.En önemlisi doğru ebeveyn olmanız gerekir. Çünkü çocuklar makine gibidir her hareket, söz tavır ve bakışı yakalar taklit eder.
    5 0 ...
  • Ben bu dedeyi hep proje zannediyordum.

Yani gerçekte böyle bir insan yokta, işte zall olsun veya moderasyon olsun veya sözlüğün dinamiklerinden birinin oynadığı rol zannediyordum.

Sırf sözlükte yeri gelsin kendisiyle dalga geçilsin, sözlük eğlenceli bi hal alsın, yeri gelsin sinir uçlarına dokunulan entryler girsin millet sinir olsun diye yazılmış bi karakter zannediyordum.

Şu hayvanat bahçesi gezisi fotoğraflarını görünce dayının çizilip bırakılmış bir karikatür değil,

Bizim gibi kanlı canlı insan olduğunu anladım.

Ekleme: zira böyle sitcom yapımı gibi duran bir insan olamaz diye düşünüyordum yanılmışım. Oluyormuş lan.
    9 2 ...
  • Tanım: türk oyun yapımcıları tarafından geliştirilen bir mobil uygulama.

Değerli arkadaşlar merhaba,

Tam 9 aydır üzerinde çalışmış olduğumuz birebir Ankara haritalı şehiriçi otobüs simülasyon oyunumuz "City Bus Simulator: Ankara" Google Play Store'da bugün itibariyle yerini aldı. Yerli oyun ve uygulama üreticilerimizin azınlıkta olduğu ve desteklerinize ihtiyaç duyduğu bu dönemde; bizler de bu pastaya bir malzeme ekleyebileceğimizi, herhangi bir yabancı kökenli geliştirici kadar hayalgücümüz ve becerimiz olabileceğini bu oyunda yansıtmaya çalıştık. Hem güzel Ankara'mız detayları ve önemli yapılarıyla oyunumuzun içerisinde yer aldı, hem de dile getirdiğimiz gibi "bu pastada biz de varız!" demiş olduk bir şekilde.

Yılda milyonlarca lira harcayarak kendi reklamını yaptırabilen, kitlesel oyuncu havuzuna çok rahat ulaşabilen büyük oyun firmaları ile maalesef ki yarışma şansımız pek olasılık dahilinde değil. Ne böylesine büyük PR çalışmaları yapabilecek bir ekibimiz, ne de bu reklamların maliyetini üstlenebilecek bir maddi gücümüz maalesef ki yok.

Sağlayabileceğiniz ufak bir destek, oyunumuzu önerebileceğiniz her bir birey, belki de geçer not alabilmemizin en önemli anahtarı olacak.

Lütfen oyunumuzu deneyimleyin, olumlu-olumsuz tüm yorumlarınız bizim için çok ama çok önemli.

Destekleriniz ve anlayışınız için şimdiden sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Oyunumuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://play.google.com/s...es.CityBusSimulatorAnkara
    4 2 ...
  • bu videoyu çekeni de, izin vereni de türk ceza yasasının en ağır maddelerine göre yargılayıp içeri atmak lazım.
    11 2 ...
  • hizb ut tahrir terör örgütü'nün türkiye şubesinin yaptığı şerefsizlik.
    aynı zamanda anayasal suçtur.

dünyada terör örgütü olarak tanınan hizb ut tahrir adlı terörist oluşumun türkiye yapılanması, çocukları kullanarak hilafeti kurun adı altında bir video yayınlamış.

video şurada;
    https://streamable.com/ek2nos

aile ve sosyal politikalar bakanlığı'na cimer vasıtasıyla gerekli bildirimi yaptım.

bu çocukların derhal ailelerinden alınarak devlet korumasına alınması gerekir.

türkiye cumhuriyetini yıkma ve bölme amaçlı bu terörist videosunu lütfen gerekli mercilere şikayet edelim. özellikle cumhurbaşkanımıza bildirelim ki kendisine karşı darbe hazırlığında olan teröristler konusunda yeniden "kandırıldım" demesin...
    17 1 ...