• yanlış anlaşılmasın. iki hatta değil tek hat ile gerçekleşiyor bu olay. faturasız gibi dilediğin şekilde kullanıyorsun, ödemeni de faturalı gibi ay sonu yapıyorsun. turkcell'in rahat hattı işte böyle bir şey. adı gibi rahat bir kullanım sağlıyor.

tıpkı adı gibi "rahat" bir uygulama. yok pakatim bitti mi yok internetim kaldı mı yok liralar yetecek mi gibi bir durum yok. kullanıyorsun ve ödüyorsun. büyük kolaylık sağlayacak bu rahat denen hadise.

insan kafası rahat olsun istiyor. telefon kullanırken de durum böyle. bu yüzden turkcell'in rahatı on numara bir hizmet olmuş. sadece konus, internetini kullan, sosyal medyada takıl, gerisini düşünme diyor resmen. çoğumuzun ihtiyacıda zaten bu.

Turkcellin yeni sunduğu telefon kullanmanın rahatlığının ön planda olduğu bir hat. Taahhüt deyince herkes bir korkuyordu artık o dert kalmamış kafamız raHAT.
    10 0
  • Bazen kendime uzaktan bakınca cevapsız kalan soru.

Hayat öyle, böyle geçip gidiyor. Bu haftayı bir bitirsem diyorum işler Yoğunken, Hafta bitiyor. Bugün de bir bitse diyorum günüm kötü geçtiyse, gün bitiyor.

Koşarken fark etmiyorum ne kadar hızlı koştuğumu, geriye dönüp bakınca uzaklaşmışım diyorum.

Böyle böyle hayat bitiyor sanırım. Kum saatinin azalan kısmındayım.

10 sayfa kitap okumayı, bir bölüm dizi izlemeyi nimetten sayıyorum. 2 arkadaşımı görsem dünyanın en mutlu insanı oluyorum.
    He bir de pilatese başladım.
    Daha ne olsun?

Gerçekten bugün ne yaptım acaba kendim için? Yine kent reklamlarında torununu bekleyen dede hüznüyle yazdım. En iyisi pilates yerine örgüye başlamak sanırım.
    10 0 ...
  • en son dersin 1974 yılında işlendiği şu sınıftır;
    kktc de öğrencileri olmayan ilkokul sınıfı

sınıfta kara tahtanın en üstünde ulu önder atatürk, onun altında rahmetli bozkurt rauf denktaş ve doktor fazıl küçük'ün fotoğrafları...

kara tahtada ise isimler yazmakta.
    bu isimler bu ilkokul sınıfının son öğrencilerinin isimleri.

çünkü bu ilkokulda öğrenim gören öğrenciler, eoka'cı rum palikaryaları tarafından dersteyken katledilmiş, şehit edilmişler ve toplu mezara gömülmüşlerdir.

işte bugün bu sınıfta şehit düşen öğrencilerimizin hatırasına istinaden bu sınıfta ders işlenmemekte, sınıf sadece ziyaret edilmektedir.

Bugün kıbrıs barış harekatımızın 45. Yıldönümü.
    Kktc'yi türkiye'ye yük olarak gören bazı kansizlar hala içimizde ne yazık ki.
    Işte bu sınıfa bakın ve görün ki kıbrıs türkiye'nin ayrılmaz bir parçasıdır.
    şehit öğrencilerimizin, tüm aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun.

kıbrıs türktür, türk kalacaktır...
    8 1 ...
  • Helal olsun. Yapanların ellerine sağlık.
    Lakin henüz 1 ay önce dışişleri bakanı mevlut çavuşoğlu kuzey ırak'a giderek kürdistan şehitleri için saygı duruşunda bulunmuştu.
    kürdistan şehitleri için saygı duruşu yapan bakan

(bkz: kürdistan şehitleri için saygı duruşu yapan bakan)

hatta bu saygı duruşundan sadece 1 hafta sonra asrın liderimiz, efendimiz, ümmedin umudu "benim bugün çok özel bir konuğum var, neçirvan geliyor" diyerek kürdistan'ın sözde başbakanını konuk edeceğini duyurdu ve kürt bayrağı önünde sözde kürdistan başbakanını ağırladı.
    (bkz: erdoğan ın özel konuğu neçirvan barzani)

ayrıca istanbul ve ankara havalimanlarında daha önceleri kürdistan bayrağı denilen paçavra göndere çekilmişti, yukarıdaki arkadaşlar bundan bahsetmiş zaten.

şimdi ne yazık ki uzungöl'de kürdistan paçavrası için duyarlılık gösteren trabzonlu kardeşlerimizin bu konularda herhangi bir tepki göstermesine şahit olamadık.

ben bunun sebebini merak ediyorum.
    bunların aklı lokalde mi milliyetçi, genel anlamda milliyetçi değiller mi?
    yani sadece kendi il sınırları içinde mi kürdistan'a tepki gösteriyorlar.

dışişleri bakanının, cumhurbaşkanının yaptıklarını görmüyorlar mı?

tekrar etmek gerekirse, uzungöl'deki tepki ve linç girişimi haklıdır, yapanların ellerine sağlık, ama bunu yapanlardan aynı tepkileri hükümetin kürdistan ile flörtleşmesinde de göstermelerini, uyumamalarını bekliyoruz.
    12 2 ...
  • Öncelikle Gerzekçe söylenmiş bir laf. Tam bir çomar cümlesi.

Eğer başkomutan ATATÜRK'ün ömrü vefa etseydi ülkedeki silah fabrikalarını o zamanın en modern konumuna getirirdi. Şimdikiler gibi ülkede ne kadar fabrika varsa ona buna kayınçosuna dünürüne peşkeş çekmezdi.
    2 0 ...
  • Malumunuz rusya ile çok sıcak zamanlar geçiriyoruz.
    iki ülke arasında bir anda gelişen bu yakınlaşma normal değil. Biri birini z.kecek ama kim kimi bilmiyorum.

Aslına bakarsanız rusya ile güzel ilişkilerimiz olduğunu iddia etmemize rağmen rus haber ajansı sputnik'i takip edenler bilirler; sputnik türkiye hakkında inanılmaz muhalif ve hükümete giydirici haberler yapıyor.
    Bir tarafta iki başkan neredeyse öbüşekler ama diğer tarafta devlet kanalı sputnik hükümetin altını oymaya çalışıyor.
    Bu ilişki sene sonu falan bir sekteye uğrar diye düşünüyorum ben.
    2 1 ...
  • tacizin tecavuzun bahanesi olamaz. Bu olayin Ensar vakfiyla kemalizm le sol kesimle alaksi yok insan olmakla alakasi var ayni sekilde ensar vakfinda olan olaylardan sonra tum vakif tacizci diyebilir misin? diyemezsin! Yada chp li biri tacizci die tum chp lileri tacizdi damgasi vurabilirmisin yapmayin kardeslerim yanlis seyler bunlar.
    1 1 ...
  • Bir malın linç edilmesi olayı.
    Ülkeye turist olarak gelen ve döviz bırakan Arapları mutlu etmek için Arapça tabela asılması ile Kürdistan kelimesine alerjisi olduğu bilinen Lazların gözüne sokar gibi Kürdistan paçavrasını sallamayı bir tutmak neyin kafası?
    Siktir git Irak'ta salla o bezi.
    9 4 ...
  • çocukluk.

eskiler taşı oyuncak yapıp saatlerce oynardı; şimdikiler hiçbir şeyi beğenmiyor.
    "bende yoktu onda olsun" hırsı yedi bitirdi her şeyi. bırakın olmasın.
    pamuğun içinde hissiz büyümektense çamura bulanıp kahkahalarla büyümek daha güzel.
    7 0 ...
  • çocukluk.

eskiler taşı oyuncak yapıp saatlerce oynardı; şimdikiler hiçbir şeyi beğenmiyor.
    "bende yoktu onda olsun" hırsı yedi bitirdi her şeyi. bırakın olmasın.
    pamuğun içinde hissiz büyümektense çamura bulanıp kahkahalarla büyümek daha güzel.
    7 0 ...
  • 5'inci sınıf oyuncularla, hatta oyuncu değil adana'da sokaktan topladıkları özellikle güneydoğu kökenli ve topluma kazandırmak için oyunculuk yaptırılan kişilerce sürdürülen dizi.

Yönetmeni de yine aynı tipten sırf topluma kazandırmak için yönetmen yapılmış bir kişi.

Şaka gibi ama bu diziyi de izleyenlerin bu kafadan uzak olduklarını sanmıyorum. Varsa da kendinden şüphe etsin.
    5 1 ...