• babamı bypass ameliyatı olmak üzere yatacağı hastaneye arabamla götürüyordum. yolda benzinliğe uğradım. babam, benzin almam için kendi kredi kartını verdi. kartı geri vermeyi unuttum. sonra da kartını babama geri vermek kısmet olmadı. çünkü babam ameliyattan çıkamadı, öldü. aradan tam 4 yıl geçti. hala cüzdanımda durur babamın kredi kartı. kart geçersiz ama gereksiz değil elbet.
  3 0 ...
 • iki içilmiş sigara izmariti, bir çiğnenmiş sakız, tarihinin anısına saklanmış istanbulkart dolum fişi.

  Aklıma gelmişken çöpe atayım.
  5 1 ...
 • üzerlerinde, bir yere sığınmış insan mahcubiyeti görülmeyen topluluk.

  evsiz kalsanız ve tanımadığınız biri size evinizi açsa, mesela koltukların üzerinde zıplayıp evdeki çamaşır makinesini kırmaya falan uğraşır mısınız? hayır tabi ki; edebinizle oturur, teşekkür eder ve minnettarlığınızı bildirirsiniz. fakat bu arkadaşların hepsi olmasa da çoğu, gelir gelmez birilerini bıçaklamakla ve kavgacılıklarıyla haber oldular kaç kez. hâlâ da devam ediyor bu durum.

  kendi vatanımızda en azından huzurla yaşamaya hakkımız olmalı sanırım. avrupa'ya gidip orada huzursuzluk çıkarak tipleri medeniyetsiz olmakla suçluyoruz, onlara en ağır eleştirileri yapıyoruz. burada da farklı bir durum yok. bizdeki manyaklar yetmezmiş gibi bir de bunların manyaklarıyla uğraşıyoruz. empatiyi esas hak eden biziz diye düşünüyorum.

  nereye giderse gitsin insan gibi yaşayan milletlerin mensuplarını bu yorumların dışında tutuyorum.
  7 1 ...
 • son zamanlarda sıkça kemalizme saldıran ağızları salyalı sürü. hayatları yalan ve iftira olan bu fetö eskisi kansızların kaynaklarıysa yine kaçak bir fetöcü polis müdürü ve c.i.a bağlantılı isimler.

  15 temmuz öncesinde de kemalizme saldırıyor, topluma kemalist darbe korkusu aşılıyorlardı. darbeyiyse abdest alan, namaz kılan müminler yapmışlardı sonunda. aynı oyun tekrar sahneleniyor sanki. kemalist darbe beklentisi algısı yaparken başvurdukları kaynak açıkça fetö ve c.i.a.

  https://odatv.com/turkiye...ynagi-kim-18022046_m.html
  5 0 ...
 • parlamenter sistem ne güzelden, ali babacan desteğine yaptığı açıklamalarda geçen ifade abdullah gül'ün. bununda içinden ahmet davutoğlu çıktı. zannedersin şu an türkiye ismindeki enkaz bunların değil, mecliste "hayır" diyen, sokakta "hayır" diyen, medyada "hayır" diyen chp'nin eseri. hani bir açık bulsalar oradan girecekler lafa.

  "Cumhurbaşkanı iken de parlamenter sistemin Türkiye için daha doğru olduğunu söyledim. Türk tipi başkanlık sistemini istemedim. Benim tercihim tam demokratik parlamenter sistemden yana. TBMM bugüne kadar hiç bu kadar önemsizleştirilmemişti. Türkiye bunun noksanlığını hissediyor" dedi."

  https://odatv.com/abdulla...iklamalar-18022031_m.html
  7 0 ...
 • çoğu zaman abartı durumlara şahit olduğum otizmli bir gencin hekimliği konulu dizi.

  dizide milyonda bir ihtimalle bile görülme ihtimali çok zayıf olan semptomları yorumlayarak tanı koyulduğuna şahit oluyoruz. tanı koyarken günümüze kadar şahit olunan vaka sayısını kafada tutarak bu yüzde içerisinde değerlendirmek ama çok zayıf ihtimalleri de aklımızın bir köşesinde tutmak zorundayız. ali vefa' da olduğu gibi çay içerken, tost yerken buldum durumu pek olmaz. hocana gitsen bunda falanca sendrom var diye, yürü git tostunu ye der. bizde de oluyordu. hocam bu hastada falanca filanca sendrom olabilir mi deyince "sktir lan, 30 yıldır türkiye'de görülmüyor o sendrom" diyor ve kovuyordu.

  reelde bu kadar terminoloji kasılmıyor. kullanılan aletler, konum ve yön bildirirken zorunlu olarak kullanıyorsun da her anlamda latince konuşulmuyor.

  bir de gerçek hayatta üstat doktorlar tanju gibi oluyor. dizide kıskanç ve kötü bir adamı oynasa da gerçekte bunun gibi adamlar usta seviyesinde iyi doktorlardır. en güvenilir olanlarıdır. asistanı falan sallamaz, emri verir sorgulatmaz, işine kimsenin karışmasına müsaade etmez. hiç bir başhekim de dizideki gibi tonton amca değildir, açığını bulursa öttürür.

  kısacası; güzel dizi eyvallah, izlerken vakit geçiyor ama biraz abartı ve kurguda hatalar olduğunu düşünüyorum. prognozlarda çoğu zaman beklenmedik mucizeler gerçekleşiyor.
  4 0 ...
 • anın görüntüsü

  Gunaydin. Buyumeye hevesli bu minicik sey bu sabah yuzumde kocaman bir gulumsemeye neden oldu,belki sizi de mutlu eder diye buraya birakiyorum.

  Edit:nasil bir zihin sukulent fotografi eksiler..
  10 1 ...
 • Victoria secret "bundan sonra doğallık için 0 beden manken yanında şişman modelleri de kullanacağım der. Herkes hayran kalır.

  Bizde doğallık yaparız, herkes eleştirir.
  5 1 ...
 • göt kadar hollanda'nın ekonomisi senden üstünse şapkanı önüne koyup düşünmen lazım. değerli olan avrupa'nın boku değil.

  insanına ve bilime verdiği önem. orada dayını arayıp iş bulamazsın, götümü devlete dayayayım da maaşım garanti olsun diyemezsin, yeteneğin olmadığı bir işte yer işgal edemezsin, insanlar sorgulamasını bildiği için kimseyi istismar edemezsin.

  cumhurbaşkanı her okuyan iş bulacak diye bir şey yok diyor. eh tabi mimar, mühendis, doktoralı tarihçi kimyager vs... beyin göçü verir. yapacak bir şey yok.
  3 0 ...
 • kızıl çomarlar nasıl ki iran tarafından devşirildiğinden beri araplara ve dinini yaşayanlara kin duyuyorsa, onlara inat inanmamak yavuz sultan selim'in bıraktığı mirasa saygısızlık olurdu diye inanmalıyız. az mı çektik ya? sırf allah'a inandığı için sivilleri katlettikleri şahkulu, celali, koçgiri isyanları falan oldu bu topraklarda. "türk katli vacip ve sevap" demişti hasan sabbah. sırf inancını yaşadığı için selçukluya kin duyan, selehadin eyyubi'yi suikast düzenleyen bir farsi haşhaşi dölünden bahsediyorum. torunları hala pek yakınımızdadır, bizim inanmamamız onların zaferi olacağı için inanmalıyız. inanmıyor olsak bile geçmişte atalarımız inandığı için şahkulu gibi isyanlarda katledilmiştir belki de. yani her ateistim diyen ateist değil, bu takiyyecilik maskesi ile nasıl bir iran devşirmesi olduğunu saklıyor olabilir. o yüzden inanın arkadaşlar. tarih bilseniz inanırdınız.
  1 1 ...