• Benim için En birinci etken Kibirli olması sözlük.

  Net aptallık belirtisi. Bilmiyorlar ki Aksine Kibir alçalmak demek. Kendi ateşinde yanıp tükenmek demek. Unutma insanoğlu Sen bir hiçsin. şu koskoca evrende küçücük bir nokta dahi değilsin. üretebildiğin tek şey dışkıyken insanları küçümsene ancak acınır. Kibirlerinden atalarını dahi yok sayabilecek bu insanlar başka birini nasıl mutlu edebilir? Yeri gelince Onu da küçümsemeyeceğinin garantisini nasıl verebilir? Bilmeliler ki böyle kişiliklerin hiçbir işi rast gitmeyeceği gibi, hayatları boyunca da hiç sevilmeyip, mutsuzluğa mahkum olacaklar.

  Çok şükür hayatımda kadın erkek fark etmez böyle insanlar yok, hiç olmadı, girmelerine de izin vermiyorum zaten.
  5 2 ...
 • okuyoruz da neler okuyoruz da bu hale geliyoruz acaba.

  ücretsiz dağıtılan "cevab veremedi" kitapları okunuyor sanırsam.
  0 0 ...
 • Keşke bunu değiştirme gibi bir şansları olsa, bence çoğu değiştirirdi.

  Eşcinseller baskı altında yaşıyor ülkemizde ve diğer ülkelerin çoğunda.

  Çalışma hakkı verilmiyor, para karşılığı cinsellik yaşayanlar dışında, normal bir işte çalışıp eşcinsel olduğu anlaşılanlara bile, ilişkiye girmek için baskı uygulanıyor.

  Bunu yapanların çoğu evli erkekler.
  Ve reddedildiğinde o kişiyi rezil etmek için elinden geleni yapıyorlar.

  Ben eşcinsellerin tamamını desteklemiyorum. Bazıları psikolojik olarak bence iyi değil. Ve yaşadıklarından ötürü sapıklaşmış. Bunun aynısı heyeroşardada var.
  Adam evli, evlenme yaşında çocuğu var, çocuğu yaşındaki kızlara bakıyor, para yedirerek ilişki yaşamak istiyor.

  Kadın evli çocukları var, eşi dışardan çok mülayim bir insan ve evini geçindiren bir adam fakat kadın önüne gelenle yatıyor.

  Bu her yönelimde var.
  Eşcinsellik hastalık diyorlar, ben tedavi olan birini görmedim, duymadım.

  Cinsel tercih diyorlar, 10 yaşındaki çocuk nasıl sağlıklı bir tercih yapabilir.

  En doğrusu cinsel yönelimdir.
  Ve en kötüsü küçük erkek çocukların, taciz edilerek böyle olmasını sağlamaktır.
  Arkasını ellemek, kucağına oturtmak bile bu yöne sapmalarına neden olabilir.

  Eşcinsellik içten gelen bir durum olsa dahi, buna karşı gelmeyi öğrenmek gerekir. Nefsinle mücadele edeceksin.

  Her önüne gelene bakmamalı. Sürekli yatacak birini aramamalı. Hayat sadece seksten ibaret değil, fakat çoğu eşcinsel böyle bir imaj veriyor.
  Tabi kimin ne yaşadığını bilemeyiz.

  Bir gazetede okumuştum, tecavüze uğrayan kişi, tecavüz pornolarından etkileniyormuş.
  Eğer doğru ise çok dramatik bir durum.
  2 0 ...
 • goebbels'in propaganda kurallarının birazcık modifiye edilerek hala %100e yakınlıkta etkili olduğunu görmek.
  b.ktan bir virüs yaratip insanları korkutup hijyen manyağı yapmak, insanların birbirleriyle iletişimini kesmek,çocukların eğitiminin ağzına sıçmak.
  korkutma işleminin benzeri 11 eylül saldırıları sonrasında da yapılmıştı. Herkes *terorist var heralde* diye korkuyordu bir süre.
  insan vücudunun %98 oranla yendiği virüs için %94 etkili aşı üretmek ve bunu insanların gülümseyerek yemesi. Hatta ve hatta aşı olmak istemiyorum,rna aşısı deneysel,uzun süreli yan etkilerini bilmiyorum diyenlere çoğunluğun baskı uygulaması, hatta baskı uygulayanların bunu gönüllü olarak yapması. Polis devleti olsanız böyle birşey yapamazsınız.
  *eve misafir alanları ihbar edeceğim* diyen manyakların aramızda çok olduğunu görmek. Benzeri eski sovyet ülkelerinde komünizm zamanında vardı, hala kübada mevcut. Çok özgür ülkelerdir bu ülkeler.
  sosyal/ana akım medyanın hala hayvan gibi etkili olması. Mantığını kullanan bir avuç kişinin, mantığını kullanmayıp sadece duygularla hareket eden çoğunluk tarafından sindirilmesi. Bu çoğunluğun güya *özgürlükçü/eğitimli* olması lakin tek argümanlarının *insanlar ölüyor* olması.
  süper inanılmaz ölümcül virüsün sizde oldugunu tespit edebilmek için test yapmak zorunda olmak. Bu bile başlı başına bir komedidir.
  2 0 ...
 • Gidenlere de, dönemeyenlere de saygım tam; amma velakin, kurtuluş savaşına gidenlerin niye gittiği belli. Kıbrıs desen aynı. Güneydoğu şehit ve gazilerine zaten hiç... bunlar biraz farklı geliyor. "amerikalılar ve ingilizler geri çekilsin diye 250 şehit verdik". Ne zaman? 1953'te. Ondan 30 sene önce ingilizler anadolu'dan geri çekiliyordu, amerikalılar'ın misyoner okulları ortadaydı. Ne ara canını kurtarmak için can verecek kadar samimi olduk, diye sorguluyorum. Yani bizim askerimizin hayatı bence diğer herkesten daha değerli. Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum. Güney kore çok mu müteşekkir peki? Bir dostluk köprüsü mü kuruldu? Gümrük birliği antlaşması uyarınca güney kore bize gümrüksüz malzeme satabiliyor (araba). Biz ise, ab üyesi olmadığımız için güney kore'ye tarife ile mal satıyoruz. Bundan 20 sene önce "Biz sizin orada savaştık, gelin bizimle anlaşın, biz de size gümrüksüz mal satalım" dedik, cevap ne peki? No.
  0 0 ...
 • Devlet olarak fransa tarafından tanınmıştır. Bence Mutluluk verici bir gelişme.

  Macron, iç politikada oy devşirebilmek ve sömürgelerine güçlü görünmek uğruna devletini agit'ten (minsk grubu) fiilen çıkarmayı başarmış ve kurtluğunu gizlemek için kullandığı arabulucu postunu kaybetmiştir.

  [Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, hükümetin çağrıyı kabul etmeyeceğini belirterek "Ermeni dostlarımızın kendisi bunu istemedi. Böyle bir karar alınırsa kendi kendimizi (AGiT) Minsk Grubu'ndan çıkarmış oluruz ve arabulucu rolümüzden vazgeçmiş oluruz" dedi.] https://www.milliyet.com....ari-doldurdular-6371552/3

  Aslında macron'un kendine göre bir hesabı vardı. O da muhtemelen topu biden'ın kucağına atmak, abd tarafından türkiye'yi yalnızca soykırım değil, karabağ'ı tanıma tehdidiyle de sıkıştırtmak, hatta resmen türkiye'ye bir abd faturası kestirmek.

  Bu, mantıklı olabilirdi... Ama rusya aynı gün "statü konusu benim için kapandı" demeseydi.

  [Peskov, Moskova'nın Dağlık Karabağ'ın statüsü konusundaki tutumunu değiştirmediğini açık bir şekilde söyledi, bölgenin mülkiyetinin Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararlarıyla belirlendiğini vurguladı.]

  Fransa aslında, yeni başkan koltuğuna oturmadan olabildiğince seri bir biçimde savaşı bitirmeye çalışan rusya-türkiye-azerbaycan'ın hamlesine yetişemeyerek alan kaybetti.

  Bir kısım yorumcular, daha bu iş bitmedi, fransa ağır ama sağlam bir tepki verir, diyor ama; ab üyeliğinden ortak fonlara kadar türkiye ile gram bağı kalmamış fransa'nın türkiye'ye ne ile tehdit edebileceğini bilemiyorum.

  Abd illa bir şey yapar ama zaten yapacak; bütün konuları bir kenara bırakalım, doğu akdeniz için yapacak. Bu konu en azından, alan kazanılarak kapatılmış oldu. Hem de idlib'in rövanşı alınarak.
  0 0 ...
 • entari modlar tarafından silindi.. silinme sebebi ise " üstteki entryleri refere eden veya onlara cevap niteliğinde olan entryler silinir." miş..

  bugüne kadar 13623 entari girmişim. kendi kararımla sildiğim entari sayısı en fazla 50-60 dir. kalanını modlar sildi. en önemli silinme sebebi te şu meşhur "üstteki entryleri refere...."

  kardeşim daha önceki entarilere refere etmeden veya cevap vermeden nasıl bir tartışma ortamı oluşturacaksın ki? her entari kendi içine kapalı bir ada mı olacak? öyle olursa szlük daha mı iyi olacak? ben anlamadım bu işi....

  neyse, hayatımda ilk kez yeniden canlandırmaya bastım.. bakalım ne olacak?

  not: pillars of creation'a çok teşekkürler.
  4 0 ...
 • türkiye ermenistan sınırındaki sınır taşı

  Türkiye (Kars)-Ermenistan arasındaki sınır taşımız ...

  Taşta Türkiye Cumhuriyeti baş harfleri ile Ay Yıldızımız ve Hançere sarılı zeytin dalı motifi mevcut...

  Mesaj net; "Barış isterseniz zeytin dalı, savaş isterseniz bağrınıza hançer... Tercih sizin..."

  https://www.facebook.com/...6/posts/3783013228409798/
  4 1 ...
 • Ne içindeyim zamanın,
  Ne de büsbütün dışında;
  Yekpare, geniş bir anın
  Parçalanmaz akışında.

  Bir garip rüya rengiyle
  Uyuşmuş gibi her şekil,
  Rüzgarda uçan tüy bile
  Benim kadar hafif değil.

  Başım sükutu öğüten
  Uçsuz bucaksız değirmen;
  içim muradına ermiş
  Abasız, postsuz bir derviş.

  Kökü bende bir sarmaşık
  Olmuş dünya sezmekteyim,
  Mavi, masmavi bir ışık
  Ortasında yüzmekteyim.

  Ahmet hamdi tanpınar.
  4 0 ...
 • babacan ın rte ye şuur falan da kalmamış demesi

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'ndaki "Salgın nedeniyle ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalan bazı ülkelere bütçe desteği vermeye çalışıyoruz" sözlerini eleştirdi. Babacan, "Anlıyoruz ki artık şuur falan da kalmamış... Ekonomi çökmüş, vatandaş aç biilaç yaşıyor. Madem paranız var, vatandaştan ne istiyorsunuz? Ne diye hâlâ yardım istiyorsun?" dedi.

  https://www.gazeteduvar.c...da-kalmamis-haber-1506430
  5 0 ...